Must have każdej kuchni – 4 rozwiązania, które trzeba mieć

2021-01-01 9:47
Must have każdej kuchni – 4 rozwiązania, które trzeba mieć
Autor: REJS, materiały prasowe Szuflady, szafki cargo i corner oraz wygodne pojemniki na odpady niezmiernie ułatwiają prace kuchenne.

Pracę w kuchni możemy lubić lub wręcz przeciwnie – możemy jej nie znosić. Niezależnie jednak od naszego nastawienia, aby gotowanie i sprzątanie było łatwe i przyjemne, należy to wnętrze odpowiednio zaaranżować i wyposażyć. I mowa tu nie tylko o meblach i sprzętach AGD, ale również akcesoriach mniej oczywistych. Oto 4 rozwiązania, które w funkcjonalnej kuchni są wręcz niezbędne!

Planując kuchnię zazwyczaj koncentrujemy się na jej estetyce. Wybieramy styl, kolory, materiały, dodatki... Projektując wnętrze i jego zabudowę – przechodzimy do konkretów. I tu liczą się rozwiązania, gwarantujące optymalne wykorzystanie miejsca, łatwy dostęp do produktów i wygodę podczas codziennej pracy przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu po nich. Jakie systemy muszą się znaleźć w kuchni idealnej?

Szuflady kuchenne

Każdy, kto choć raz korzystał w kuchni z szuflad, z pewnością nie zgodzi się na powrót do tradycyjnych szafek z półkami i drzwiczkami. Dlaczego? Bo to rozwiązanie znacznie wygodniejsze i bardziej ergonomiczne. Systemy, takie jak Comfort Box czy Slim Box marki REJS, zapewniają łatwiejszy dostęp do przechowywanych produktów. Dzięki nim (a dokładniej możliwości pełnego ich wysuwu, którą gwarantują prowadnice) wszystkie naczynia i zapasy mamy w zasięgu wzroku i ręki – nawet te schowane na dole i w głębi. A i to nie wszystko.

Szuflady Slim Box, REJS
Autor: REJS, materiały prasowe Szuflady Slim Box, REJS.

Szuflady REJS możemy w pełni dopasować do własnych potrzeb i aranżacji kuchni – od nas zależą ich wymiary (kilka opcji do wyboru), kolorystyka, rodzaj ścianek bocznych i przeszklenia, a nawet rozmieszczenie wewnętrznych przegród ułatwiających zachowanie porządku. Możemy w nich schować i lubiące bałagan drobiazgi, i produkty znacznie większe i cięższe (szuflady REJS mają udźwig nawet do 35 kg).

Szuflada Comfort Box pod zlewozmywak, REJS
Autor: REJS, materiały prasowe Szuflada Comfort Box pod zlewozmywak, REJS.

Szafki kuchenne cargo

Alternatywą lub uzupełnieniem szuflad są inne systemy wysuwne – cargo REJS. Te ażurowe kosze zawieszone na stabilnych stelażach, sprawdzają się nie tylko w szafkach podblatowych (Cargo Mini), ale również w coraz popularniejszych słupkach. Zamontowane w szafkach wysokich np. przy lodówce, kilkupoziomowe Cargo Maxi tworzą podręczne spiżarnie, w których każdy produkt znajdzie swoje miejsce.

Wysuwane kosze zastosowanie znajdują również w miejscach nietypowych np. pod zlewem lub w wąskich przestrzeniach między szafkami dolnymi. Mające zaledwie kilkanaście centymetrów szerokości Cargo Mini Boczne umożliwią łatwy dostęp np. do wysokich butelek, rozwieszonej i dyskretnie schowanej ściereczki czy środków czystości.

Cargo Maxi obrotowe, REJS
Autor: REJS, materiały prasowe Cargo Maxi obrotowe, REJS.

Szafki kuchenne corner

A co z najtrudniej dostępnymi, a zarazem najbardziej pakownymi szafkami kuchennymi – narożami? I tu sięgnąć możemy po akcesoria, które znacząco ułatwią nam życie. Cornery – czyli systemy przeznaczone do dolnych szafek rogowych, to rozwiązanie gwarantujące zarówno komfortowy dostęp do zapasów, jak i pełne wykorzystanie miejsca. Do wyboru mamy kilka rozwiązań. Są wśród nich dwie odpowiednio wyprofilowane, niezależnie wysuwane półki z płyty meblowej – Corner Optima. Są również dwuczęściowe i dwupoziomowe kosze narożne Corner Comfort i Corner Front, które można z łatwością wysunąć z szafki.

Co ważne cornery REJS, podobnie zresztą jak cargo, dostępne są w kilku wariantach. Mogą być w całości wykonane z chromowanego drutu – w tym wydaniu znakomicie sprawdzą się w przechowywaniu dużych naczyń i produktów wymagających cyrkulacji powietrza. Mogą też mieć dno pełne – z białego tworzywa sztucznego lub z grafitowej płyty meblowej. W tym ostatnim wydaniu, w ciemnym kolorze utrzymany jest także stelaż systemu.

Corner Optima, REJS
Autor: REJS, materiały prasowe Corner Optima, REJS.

Pojemnik na odpady

Dzięki odpowiednim akcesoriom również segregacja odpadów może być całkiem prosta. I to nawet w niewielkiej kuchni. Choć dotychczas nie wynaleziono systemu, który sam posegreguje śmieci, są rozwiązania, które nam to ułatwią. Mowa przede wszystkim o proponowanych przez REJS koszach do segregowania na różne frakcje. Obejmujące 2, 3, 4, 5 a nawet 6 i 7 oddzielnych wiader zestawy, możemy dopasować do naszych potrzeb i przyzwyczajeń. W zależności od systemu możemy je wstawiać do już posiadanych szuflad i szafek (PRAKTIKO, SORTE), zamontować w szafce ze zwykłymi zawiasami (JC) lub zamocować w korpusie i dokręcić front.

Pojemniki do segregacji odpadów Praktiko, REJS
Autor: REJS, materiały prasowe Pojemniki do segregacji odpadów Praktiko, REJS.

W każdym z rozwiązań zyskujemy czytelny podział na różne rodzaje odpadów, szczelne pokrywy chroniące przed wydobywaniem się nieprzyjemnego zapachu i – dzięki odpowiednim prowadnicom pełnego wysuwu – łatwy dostęp do wszystkich pojemników naraz.

Komfortowym uzupełnieniem szuflad z koszami do segregacji śmieci są systemy elektrycznego wspomagania otwierania i zamykania. Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na opracowany przez niemieckich specjalistów Hailo Libero 2.0. Dzięki niemu, aby otworzyć nawet obciążoną szufladę wystarczy przesunąć stopą w okolicach czujnika ruchu zlokalizowanego w wieńcu dolnym. Szuflada wysunie się lekko i bezszelestnie.

Szczegóły na rejs.eu

Partnerzy