Modne kolory frontów kuchennych. Nowości, które musisz poznać

2021-07-07 9:01 Materiał sponsorowany
Kuchnia REHAU noble matt w odcieniu Oliwka.
Autor: REHAU, materiały prasowe

Trwałe elementy wyposażenia i wystroju mieszkania – wśród nich zabudowy meblowe w kuchni, a także w łazience, przedpokoju czy salonie – muszą być odporne na upływ czasu zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i wizualnym. Mimo to gama dostępnych rozwiązań wciąż się poszerza. Dzięki czemu możemy osiągać we wnętrzach niedostępne wcześniej efekty. Co nowego na rynku?

Pełnia smaku: nasycone kolory zabudowy

Prezentowana u góry zabudowa kuchenna w ciemnej zieleni (to powierzchnia REHAU z kolekcji RAUVISIO noir w odcieniu Olive Detour) to jedna z najmodniejszych obecnie propozycji. Choć jednak wyraźnie nawiązuje do bieżących trendów, nie opatrzy się szybko. Wpływa na to przede wszystkim trafny wybór szlachetnego, bardzo klasycznego koloru, chętnie stosowanego we wnętrzach od wieków. Duże znaczenie ma też prostota formy zabudowy, która zawsze najpewniej opiera się kaprysom mody. 

W ofercie marki REHAU powierzchni w efektownych nasyconych barwach znajdziemy jednak więcej. Linia RAUVISIO brilliant noble matt przynosi m.in. antracyt Gaslit Alley, szarości Trench Coat, Smoke Stack i Silver Lake oraz czerń After Dark. Wspomniana wcześniej kolekcja RAUVISIO noir prócz tych odcieni oferuje prezentowaną wcześniej zieleń Olive Detour oraz niezwykle modny granat Midnight Dash.

Kuchnia REHAU noble matt Silver Lake
Autor: REHAU, materiały prasowe
Kuchnia REHAU noble matt Smoke Stack
Autor: REHAU, materiały prasowe
Kuchnia REHAU noble matt Trench Coat
Autor: REHAU, materiały prasowe
Kuchnia REHAU noble matt Gaslit Alley
Autor: REHAU, materiały prasowe
Kuchnia REHAU noble matt Olive Detour
Autor: REHAU, materiały prasowe
Kuchnia REHAU noble matt Midnight Dash
Autor: REHAU, materiały prasowe
Kuchnia REHAU noble matt After Dark
Autor: REHAU, materiały prasowe

Lekkostrawnie: jasna paleta barw

Rosnąca popularność ciemnych kolorów zabudowy kuchennej nie odsunęła jednak w cień tak lubianych delikatnych odcieni, m.in. różnych tonów bieli czy znów modnego beżu. Ta gama, ponadczasowa i atrakcyjna zarówno z perspektywy miłośników doskonałego wzornictwa, jak i osób podchodzących do aranżacji kuchni w sposób głównie utylitarny, będzie zawsze na czasie. Tym bardziej, że dzięki wysokiej jakości oferowanej przez REHAU meble nie stracą koloru (nie zżółkną ani nie zszarzeją), a ponadto pozostaną odporne m.in. na zarysowania czy uderzenia. 

W kolekcji RAUVISIO brilliant noble matt dostępne są trzy odcienie bieli: Casa Blanca, High Low i Capital Starlight. Linia RAUVISIO noir powtarza je oraz uzupełnia o mocniej złamaną biel Maltese Mist oraz o elegancki, chłodny beż Boxcar Blonde. Dzięki temu bogactwu zarówno tak popularna biała kuchnia, jak i zabudowa utrzymana w innych wariantach jasnej kolorystyki, z niezwykła precyzją wpisze się zarówno w kontekst miejsca, jak i w marzenia inwestorów. 

Kuchnia REHAU noble matt Casa Blanca
Autor: REHAU, materiały prasowe
Kuchnia REHAU noble matt High Low
Autor: REHAU, materiały prasowe
Kuchnia REHAU noble matt Capital Starlit
Autor: REHAU, materiały prasowe
Kuchnia REHAU noble matt Maltese Mist
Autor: REHAU, materiały prasowe
Kuchnia REHAU noble matt Boxcar Blonde
Autor: REHAU, materiały prasowe

Ważny aspekt – połysk czy mat?

Do niedawna wśród największych marzeń osób urządzających lub remontujących mieszkanie plasowały się przede wszystkim fronty o mocnym, nawet lustrzanym połysku. To efektowne rozwiązanie ma dziś jednak silną konkurencję w postaci głębokiego matu. Nie bez powodu więc prezentowane wyżej palety kolorów to premierowe odcienie z nowych kolekcji powierzchni REHAU o aksamitnie matowej powierzchni. Nowe rozwiązanie nie tylko zadowala najbardziej wyrafinowanych estetów. Bez wątpienia zainteresuje także osoby szukające do własnego domu spokojnych, delikatnych form.

Co nie mniej ważne, matowe wykończenia zadowolą wszystkich tych, którzy od zabudowy w kuchni, a także w łazience, salonie czy przedpokoju oczekują najwyższych parametrów funkcjonalnych – odporności na obtłuczenia, zarysowania, plamy, ślady palców. Więcej na ten temat w artykule: Zjawiskowy połysk czy szlachetny mat? Wybieramy piękne i praktyczne fronty kuchenne (kliknij)

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021