Trendy w kuchni. Jak zmieniały się nasze wnętrza, co będzie modne w roku 2020 i dalej?

Kuchnia to coraz częściej serce domu i stale się zmienia na naszych oczach. W ostatnim czasie zawojowały ją ciemne kolory, nowatorskie materiały, a także ciekawe funkcjonalności ułatwiające codzienne prace. Sprawdź, jakie są najmodniejsze rozwiązania w tym roku i co prognozują trendy.

Trendy kuchenne 2020 – co jest i będzie modne?
Trendy kuchenne 2020 – co jest i będzie modne?
Trendy kuchenne 2020 – co jest i będzie modne?
Trendy kuchenne 2020 – co jest i będzie modne?
Trendy kuchenne 2020 – co jest i będzie modne?

Wielki powrót drewna

Zarówno jako materiał wykończeniowy, jak i inspiracja barwna – drewno w wielkim stylu powraca do trendów, choć tak naprawdę zawsze znajdowało w nich swoje miejsce. Jest to bowiem surowiec ponadczasowy, solidny, efektownie ocieplający wystrój. W modnych kuchniach na nowo wykorzystujemy jego najlepsze walory przede wszystkim na frontach meblowych, tym bardziej że białe kuchnie – długo popularne w Polsce – trochę już się opatrzyły.

Dobre przykłady? W kuchni R5/Q1 firmy ernestrust zastosowano drewno dębowe z widocznymi sękami. Bardzo ciekawie komponuje się ono z betonem architektonicznym (zarówno na frontach, jak i blatach). W ten sposób udało się połączyć domową przytulność z wielkomiejskim szykiem.

 Trendy ErnestRust

Projekt kuchni R5/Q1

Fot. mat. pras. ernestrust

Warto też zwrócić uwagę na kuchnię Q12. Monumentalną formę wyspy kuchennej zmiękczają w niej wizualnie szczebelkowe fronty wykonane z litego drewna w nowoczesnym i efektownym kolorze ciemnego antracytu. Dzięki specjalnie wyprofilowanym rowkom na spodniej części każdego szczebelka otrzymujemy niezwykle wygodny system otwierania frontów.

 Trendy ErnestRust

Projekt kuchni Q12

Fot. mat. pras. ernestrust

Modna kuchnia w kontrastowych kolorach

Dobrze znana biel w kuchni coraz częściej zyskuje kontrastowe towarzystwo kolorystyczne. Miłośnicy stylu glamour oraz modern classic chętnie sięgają po sprawdzony i elegancki duet czerni z bielą. Takie zestawienie znajdziemy m.in. w kuchni S4 firmy ernestrust. Projekt prezentuje zestawienie frontów nowoczesnych z frontami w stylu shaker. Dodatkowego charakteru dodają ozdobne, szerokie pilastry. Jest to subiektywna interpretacja stylu glamour oraz propozycja dla osób odważnych, niebojących się eklektycznych połączeń.

 Trendy ErnestRust

Projekt kuchni S4

Fot. mat. pras. ernestrust

Inny kontrast? Nowoczesnym, efektownym i ciekawym rozwiązaniem jest łączenie drewna z szarością. W ten sposób udaje się zestawić przytulne akcenty z bardziej nowoczesnymi. Na przykład w kuchni Q7 występują połyskujące, lakierowane, szare fronty w towarzystwie forniru dębowego podbarwianego do orzecha.

 Trendy ErnestRust

Projekt kuchni Q7

Fot. mat. pras. ernestrust

Klasyka znów na topie

Minimalizm długo królował w trendach, jednak obecnie coraz chętniej powracamy do klasycznych rozwiązań. W przypadku wnętrz kuchennych owocuje to ciekawymi połączeniami tradycji z nowoczesnością. Projekt kuchni R8 firmy ernestrust stanowi próbę zestawienia klasycystycznych cech: statyczności, spokoju, oszczędności formy, z cechami barokowej ekspresji, którą możemy odnaleźć między innymi w asymetrycznej kompozycji piekarników czy dynamicznie zestawionych bryłach wyspy. Uroku całości dodają pieczołowicie wypracowane detale, takie jak uchwyty wykonane ze stali szlachetnej, podświetlane dekory eksponujące szkło atłasowe z grawerem czy kamieniem naturalnym. Dodatkowym „smaczkiem” są fronty wykonane w zróżnicowanej geometrii z pochylonymi delikatnie płaszczyznami przednimi, nadającymi niespotykany dotąd efekt trójwymiarowości i załamywania odbicia.

 Trendy ErnestRust

Projekt kuchni R8

Fot. mat. pras. ernestrust

Kolor w roli głównej

Czerń, szarość, antracyt, butelkowa zieleń, granat – te ciemne barwy chętnie są wykorzystywane w projektach kuchni. Mowa o rozwiązaniach „total look”, czyli zabudowie kuchennej i projekcie pomieszczenia w oparciu o jedną barwę, a także elementach kolorystycznych ciekawie ożywiających wystrój. Wśród innych modnych barw wielkim odkryciem ostatnich lat jest pudrowy róż, który świetnie prezentuje się w różnorodnych zestawieniach. Pozbawiony jest też efektu „przesłodzenia” – to barwa raczej chłodna, delikatna, uniwersalna. A jak odnajduje się w kuchni? W projekcie S4 ernestrust pudrowy róż pojawia się w duecie z klasycznymi inspiracjami. Całość charakteryzuje się dobrze wyważoną kompozycją szafek z ozdobnymi frontami w stylu shaker. Część z nich wykonana jest w technice ramiakowej z wypełnieniem w postaci eleganckiego przeszklenia oraz ażurowej kratki.

 Trendy ErnestRust

Projekt kuchni S4 (pudrowy róż)

Fot. mat. pras. ernestrust

Ponadto pojawiają się stylizowane pilastry zdobione kanelurami czy efektowne, toczone nogi, które podtrzymują bryłę wyspy. W prezentowanym wnętrzu panuje ciepły, przytulny klimat, na który znaczny wpływ ma kolorystyka mebli (wspomniany pudrowy róż) w aksamitnym wykończeniu. Wrażenia wizualne podbija kontrastowy, ciemny blat wykonany ze spieku kwarcowego z niezwykle efektownym motywem delikatnego użylenia, w którym osadzono podwieszany miedziany zlew oraz baterię kuchenną. Biżuterią dla całości są ręcznie wykonywane uchwyty również w wykończeniu miedzianym.

Ocena: 0
Zdjęcia: mat. pras. ernestrust

POLECANE ARTYKUŁY