Przedmioty codziennego użytku pochodzące z lat 20-tych ubiegłego wieku uważane, nawet przez historyków sztuki, za mało wartościowe artystycznie, można było kupić na giełdach za niewielkie pieniądze. Dziś osiągają na aukcjach wysokie ceny. Zwłaszcza kruche i nietrwałe szkło i porcelana stają się tym droższe i wyżej cenione, im więcej lat udało im się przetrwać w niezmienionym stanie.

W historii sztuki materialnej art déco był ostatnim stylem łączącym szlachetne materiały z wyjątkową dbałością wykonania. I chociaż w latach trzydziestych francuscy artyści, licząc na współpracę z przemysłem, próbowali tworzyć meble i przedmioty dostępne dla szerszego kręgu odbiorców, styl art déco nie zyskał większej popularności, stając się luksusową propozycją przeznaczoną dla elit.

Karafki i wazony mają proste kształty i geometryczny szlif, wbrew pozorom bardzo trudny do wykonania. Ceramika zdobiona złotem, ma charakterystyczne dla tego stylu wzory nawiązujące do starożytnych motywów egipskich lub surrealistycznych form Salvadora Dali.