Lodówka, która dba o żywność, napoje i... zawartość portfela. Podpowiadamy, czym kierować się przy zakupie nowej chłodziarko-zamrażarki

2022-08-17 11:33 Materiał sponsorowany

Lodówka to najważniejszy sprzęt w każdej kuchni. Teraz nie wystarczy jednak, by po prostu była tylko chłodnym miejscem do przechowywania żywności. Bez problemu można już kupić chłodziarko-zamrażarki, które dostosują się do wszystkich potrzeb - zadbają o napoje, żywność, środowisko i domowy budżet.

Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB
Autor: materiały prasowe

Trudno już sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez lodówki w kuchni. Na szczęście nie trzeba tego robić, bo to podstawowe urządzenie w każdym domu. Mniejsze czy większe - wszystkie przechowują i przedłużają świeżości artykułów spożywczych. Teraz jednak podstawowe funkcje lodówki to za mało. Na rynku są dostępne sprzęty, które spełniają większość potrzeb domowników - zapewniają błyskawiczny dostęp do kostek lodu, schłodzonej i filtrowanej wody, pozwalają zachować świeżość produktów spożywczych na dłużej. A to wciąż nie koniec zalet. Podpowiadamy, jakich cech warto szukać, wybierając nową chłodziarko-zamrażarkę.

Lodówka - jaka będzie najlepsza?

Wybierając nową lodówkę, warto zwrócić uwagę na multizadaniowe modele. To właśnie takie sprzęty posiadają wszystkie wyżej wymienione funkcje. A to nie koniec ich zalet! Chłodziarko-zamrażarka, która zdecydowanie spełnia wszystkie potrzeby, to Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB. Ten model posiada cechy, które znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie wszystkim domownikom. Pozwala nie tylko zachować świeżość żywności na dłużej, troszczy się nawet o to, by lód i woda były pozbawione woni innych produktów (dzięki systemowi chłodzenia Absolute Ice).

Spis treści

  1. Lodówka - jaka będzie najlepsza?
  2. Kupujemy nową lodówkę - na co zwrócić uwagę?
  3. Najważniejsze funkcje lodówki

Kupujemy nową lodówkę - na co zwrócić uwagę?

Kolor, design, energooszczędność czy rozmiar - to oczywiste, ale zdecydowanie niejedyne kryteria, które warto brać pod uwagę, kupując nową lodówkę. Nowoczesne sprzęty gospodarstwa domowego mają niemal nieograniczone możliwości i funkcje, które mogą ułatwić codzienność, a przy tym korzystnie wpłynąć na środowisko i... zawartość portfela.

Ten ostatni aspekt ma w dzisiejszych czasach niemałe znaczenie. Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw potrzebom i oferują już sprzęty, które pozwalają na duże oszczędności. Idealną chłodziarko-zamrażarką jest więc taka, która gwarantuje świeżość produktów spożywczych przez długi czas, ograniczając tym samym marnowanie żywności, ma dyspenser wody, dzięki któremu jest stały dostęp do przefiltrowanej wody na wyciągnięcie ręki bez konieczności kupowania wody w butelkach, pozwala na dostosowanie temperatury do własnych potrzeb, a także ma wbudowaną kostkarkę do lodu, która ułatwia funkcjonowanie w upalne dni.

Najważniejsze funkcje lodówki

Choć mogłoby się wydawać, że lodówka idealna nie istnieje, to w rzeczywistości jest inaczej. Chłodziarko-zamrażarka Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB posiada długą listę zalet. Wiele z nich pozwala dbać o żywność na najwyższym poziomie. Sprzęt ten został wyposażony w kilka innowacyjnych technologii, które gwarantują przedłużenie świeżości i smaku produktów spożywczych, a tym samym zdecydowanie ogranicza marnowanie żywności.

Mowa tu o technologii Fresher Techs®, która została wykorzystana m.in. w szufladzie My Zone Plus. Dzięki temu w prosty sposób można stworzyć idealne warunki dla różnych produktów spożywczych, wybierając właściwy zakres ich przechowywania od od -1°C do +3°C. Przedział od -1°C do 0°C jest idealny dla mięs, +1°C do +2°C dla warzyw, a +3°C dla owoców.

Chłodziarko-zamrażarka Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB
Autor: materiały prasowe Chłodziarko-zamrażarka Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB

To jednak nie jest jedyna innowacyjna technologia wykorzystana w Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB. Lodówka ma także szufladę Humidity Zone, w której wykorzystano technologię HCS (Humidity Control System) - membranę z włókien roślinnych, pozwalającą zachować świeżość żywności dwa razy dłużej. Oprócz tego lodówka posiada również system Air Surround Cooling, czyli system poziomego przepływu powietrza, którego dysze znajdują się na każdej półce. To również pomaga utrzymać świeżość żywności przez dłuższy czas dzięki utrzymaniu jednolitej temperatury w całej chłodziarce.

Chłodziarko-zamrażarka Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB
Autor: materiały prasowe Chłodziarko-zamrażarka Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB

O ograniczenie wahań temperatury dba z kolei funkcja Fresher Shield. To właśnie ona chroni mrożoną żywność i przy okazji zmniejsza zużycie energii podczas automatycznego procesu rozmrażania. Żywność nie traci smaku i jest znacznie dłużej świeża.

Chłodziarko-zamrażarka nie tylko dba o żywność, ale i o napoje. Została wyposażona w dyspenser wody, który jest absolutnym must have. To właśnie on zapewnia dostęp do świeżej, czystej i filtrowanej wody przy pomocy jednego dotknięcia. W lodówce znajdziemy wygodny dozownik, który pozwala na rezygnację z kupowania plastikowych butelek. To nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne rozwiązanie.

Skoro już mowa o ekonomicznych rozwiązaniach, to lodówka Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB dba o portfele domowników również w inny sposób - zapobiega stratom energii przy pomocy funkcji Total No Frost. To dzięki niej nie powstaj szron i nie mieszają się zapachy żywności. Specjalna osłona nie dopuszcza ciepłego powietrza do zamrażarki, a to z kolei zapobiega utracie energii.

To jednak nie wszystko. Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB ma wbudowaną kostkarkę do lodu z systemem chłodzenia Absolute Ice, który jest niezależny od chłodziarki i zamrażarki. Dzięki temu zapachy nie mieszają się i zarówno lód, jak i woda są pozbawione woni innych produktów.

Chłodziarko-zamrażarka Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB
Autor: materiały prasowe Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB (system chłodzenia Absolute Ice)

Wrażenie robi również innowacyjny i jedyny na rynku system antybakteryjny ABT Pro, który zapewnia usunięcie 99,99 procent bakterii w chłodziarce i zamrażarce. Technologia ta eliminuje i zapobiega tworzeniu się pleśni. Rozkłada bakterie i cząstki zapachów na dwutlenek węgla i wodę, nie tworząc przy tym zanieczyszczeń. Z kolei funkcja Switch Zone pozwala na swobodne przełączanie pomiędzy strefami. W tym samym obszarze lodówki można zmienić opcję chłodzenia na zamrażanie i to przy pomocy prostego wyświetlacza cyfrowego, który został umieszczony na drzwiach. Zakres zmiany jest ogromny - można ustawić temperaturę od -18°C do +5°C!

Komfort użytkowania podnosi także opcja Day Light, czyli oświetlenie LED, które zostało umieszczone na tylnej ścianie chłodziarki. Funkcja ta zapewnia doskonałą widoczność wszystkich produktów bez względu na stopień wypełnienia lodówki. To przy okazji jedna z istotnych funkcji, która zapobiega marnowaniu żywności.

Nowa chłodziarka Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB to gwarancja bezpieczeństwa, świeżości i absolutnie najlepszych, schłodzonych napojów w twoim domu. Warto dodać, że jej silnik inwerterowy jest objęty 15-latnią gwarancją.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE