Kawa z aplikacji. Ekspres uruchomisz z łóżka, z ogrodu, z drogi do domu…

2021-10-29 15:11 Materiał sponsorowany
melitta
Autor: MELITTA

Wyobraźmy sobie, że możemy przyrządzić kawę, nie wstając z kanapy czy nie odrywając się od pracy przy biurku. Albo, gdy wracamy do domu i jedyne, o czym marzymy, to puszyste cappuccino, więc chwytamy za telefon i programujemy nasz ekspres, by kawowy specjał czekał na nas, gdy przekroczymy próg mieszkania. Teraz to możliwe dzięki innowacyjnemu ekspresowi Melitta obsługiwanemu przez mobilną aplikację.

Nowe technologie – dla Twojej wygody i bezpieczeństwa

Nowoczesne technologie smart pozwalają sterować nie tylko domowymi sprzętami, ale ogrzewaniem, systemami alarmowymi, oświetleniem itd. Możliwość sterowania poszczególnymi elementami wyposażenia domu za pomocy mobilnej aplikacji zapewnia maksimum wygody i poczucie bezpieczeństwa.

Jeśli na przykład zapomnimy wyłączyć żelazka, za pomocą systemów smart możemy na przykład wyłączyć dopływ prądu do konkretnego gniazdka. Albo gdy któryś z domowników zapomniał klucza, zdalnie otworzyć drzwi wejściowe.

W przypadku sterowania sprzętami AGD jest podobnie. Jedną z ciekawszych możliwości wykorzystania technologii smart jest sterowanie ekspresem do kawy za pomocą mobilnej aplikacji. Taką opcję oferuje m.in. marka Melitta. Modele Barista T Smart i Barista TS Smart zostały wyposażone w technologię, która pozwala na ich zdalną obsługę.

melitta
Autor: MELITTA

Przyrządzaj kawę za pomocą aplikacji

Korzystając z ekspresu Barista warto wykorzystać jego maksymalny potencjał, instalując na swój smartfon lub tablet aplikację Melitta Connect. Aplikacja pozwala zarządzać wieloma funkcjami ekspresu i przygotowywać pyszną kawę dokładnie taką, jaką lubimy.

Zacznijmy od wyboru kawy. Ekspres Barista ma zaprogramowanych aż 18 (21 w wersji TS Smart) przepisów na kawowe specjały. Jeśli mamy ochotę na cappuccino z idealnie spienionym mlekiem, podwójne espresso, które postawi nas na nogi, czy bardziej nietypową kawę jak ristretto wystarczy, że wybierzemy ją w aplikacji, a nasz domowy barista przygotuje ją w kilka minut.

Jeśli jednak lubimy pić kawę przyrządzoną w specjalny sposób, możemy zaprogramować ekspres, by zapamiętał nasz przepis (urządzenie jest w stanie zapisać 6 unikatowych profili - w ramach każdego z nich możemy edytować parametry kawy). Następnie, gdy tylko najdzie nas ochota na "naszą" kawę, wystarczy, że wybierzemy ją w aplikacji, a ekspres zajmie się resztą.

melitta
Autor: MELITTA

Ale wybieranie rodzaju kawy, tworzenie własnego przepisu czy nawet parzenie dwóch kaw jednocześnie to tylko część możliwości aplikacji Melitta Connect. Za jej pomocą możemy również zmienić twardość wody, by cieszyć się lepszym smakiem kawy.

melitta
Autor: MELITTA

A co z czyszczeniem? Ekspresy Melitta Barista same informują nas, gdy potrzebują czyszczenia i odkamieniania. Jeśli zauważymy taki komunikat, warto zajrzeć do samouczka w aplikacji, który krok po kroku przeprowadzi nas przez proces czyszczenia i odkamieniania ekspresu.

Sterowanie ekspresem do kawy za pomocą aplikacji to duży krok w przyszłość. Mając pod ręką smartfona, możemy przyrządzić pyszną kawę, nie odrywając się od pracy, serialu czy pasjonującej rozmowy. A kawa zrobi się sama!

Więcej o ekspresach Melitta tutaj.

melitta
Autor: MELITTA
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Uroki grudnia chłoniemy wszystkimi zmysłami. Wzrokiem, smakiem, dotykiem… Wyraz temu dajemy w aktualnym numerze „M jak Mieszkanie”.

Kup dostęp od 1 zł
Mjakmieszkanie grudzień