Jak wybrać suszarkę? Praktyczny przewodnik zakupowy

2021-11-22 12:23 Materiał sponsorowany
electrolux
Autor: Electrolux

Suszarka do ubrań ma wiele zalet. Nie tylko pozwala nam zaoszczędzić czas, ale również odpowiednio zadbać o nawet najbardziej delikatne tkaniny. Co więcej, decydując się na energooszczędne urządzenie, zmniejszamy rachunki za prąd i dbamy o naszą planetę. Jak wybrać suszarkę? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Podpowiadamy!

Dlaczego warto kupić suszarkę? Zalety posiadania suszarki

Suszarka do ubrań to duże udogodnienie, dlatego warto zastanowić się nad jej zakupem. Urządzenie sprawdzi się nie tylko w dużej rodzinie z dziećmi, gdzie pralka pracuje na pełnych obrotach, ale również w kawalerce singla, który stawia na wygodne i oszczędne rozwiązania. Na co możemy liczyć, decydując się na zakup suszarki do ubrań?

1. Oszczędność czasu – tradycyjne suszenie ubrań na grzejnikach czy rozkładanych suszarkach może zajmować kilka dni. Co więcej, susząc ubrania w ten sposób, nie mamy pewności, że tkaniny będą w 100% suche, co może powodować ich pleśnienie i nieprzyjemny zapach. W przypadku elektrycznych suszarek do ubrań nie tylko jesteśmy w stanie wysuszyć pranie w kilkadziesiąt minut, ale również mamy pewność, że ubrania są całkowicie suche i ładnie pachną.

2. Oszczędność miejsca – tradycyjne rozkładane suszarki zajmują dużo miejsca i są nieporęczne. To może być problemem zwłaszcza, gdy mieszkamy w niewielkim mieszkaniu czy kawalerce, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Suszarki elektryczne możemy ustawić pionowo, tuż nad pralką, lub schować je w szafie, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

electrolux
Autor: Electrolux

3. Odpowiednia pielęgnacja ubrań w zależności od tkaniny – nie wszystkie tkaniny możemy suszyć w takich samych warunkach i temperaturze. Nowoczesne suszarki są wyposażone w innowacyjne programy, które dopasowują parametry suszenia do konkretnych tkanin, np. wełny, odzieży puchowej czy outdoorowej. Dobrym przykładem jest suszarka Electrolux PerfectCare 800 wyposażona w system DelicateCare. Dostosowuje on temperaturę oraz ruchy bębna do konkretnych tkanin. Dzięki DelicateCare wełniane swetry nie zbiegają się podczas suszenia. Przywraca on również wodoodporność odzieży outdoorowej, doprowadzając do niej idealne ilości ciepła.

4. Niższe rachunki za prąd i dbanie o planetę – korzystając z dobrej jakości suszarki do ubrań możemy ograniczyć zużycie energii elektrycznej i przy okazji zadbać o planetę. Niektóre energooszczędne urządzenia korzystają z innowacyjnych technologii i programów pozwalających na zredukowanie czasu suszenia i zużywanej energii.

electrolux
Autor: Electrolux

Jak wybrać suszarkę? Kryteria wyboru suszarki

Wiemy już jakie zalety mają suszarki do ubrań. Zanim jednak kupimy suszarkę, warto zastanowić się, na co należy zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie. Jakie cechy ma idealna suszarka? Oto kilka kryteriów, które pomogą wybrać najlepsze dla nas urządzenie:

1. Energooszczędność suszarki – to pierwsza rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Wybór energooszczędnej suszarki to inwestycja na lata – takie urządzenie pomoże nam zmniejszyć rachunki za prąd i nie wpłynie negatywnie na środowisko. Na przykład suszarka Elexctrolux PerfectCare 700 wyposażona w technologię SensiCare zużywa aż 40% mniej energii niż standardowe modele dostępne na rynku. Pompa ciepła w urządzeniu umożliwia suszenie ubrań w połowie niższej temperaturze niż w konwencjonalnych suszarkach, w ten sposób ubrania nigdy nie są poddawane nadmiernemu działaniu ciepła. W efekcie dłużej zachowują odpowiednią strukturę i co najważniejsze – czas suszenia zostaje maksymalnie skrócony, co znacząco obniża zużycie energii i nie naraża ubrań na „przesuszenie”.

2. Poziom hałasu – to kryterium jest szczególnie istotne, gdy suszarka znajduje się w otwartej przestrzeni lub mamy w domu małe dzieci i szukamy urządzenia, które nie generuje zbytniego hałasu. Ciche suszarki do ubrań to modele, które podczas pracy nie przekraczają progu głośności 66 dB.

3. Certyfikaty – warto sprawdzić, czy suszarka ma certyfikaty, szczególnie znak Woolmark, który daje pewność, że urządzenie działa delikatnie, by umożliwić perfekcyjne suszenie wełny. Wszystkie suszarki Electrolux zostały oznaczone certyfikatem firmy Woolmark.

electrolux
Autor: Electrolux

4. Czujniki w bębnie – obecność czujników w bębnie suszarki może pomóc w dobraniu lepszego programu, czasu i temperatury suszenia w zależności od rodzaju tkaniny czy poziomu wilgotności. Jednym z najbardziej zaawansowanych czujników w suszarkach dostępnych na polskim rynku jest technologia Electrolux 3D Sense, którą znajdziemy w modelach serii 900. Unikalny czujnik wykrywa wilgoć nie tylko na powierzchni ubrania, ale również w jego głębi. To pozwala na bardzo precyzyjne i dokładne suszenie każdej tkaniny, od wełny, przez puch, kończąc na delikatnym jedwabiu.

5. Zdalne inteligentne sterowanie urządzeniem – jeśli cenimy sobie wygodę i inteligentne rozwiązania, warto zwrócić uwagę, czy dany model suszarki wyposażony jest w opcję zdalnego sterowania z poziomu aplikacji mobilnej. Dodatkowym plusem będzie możliwość integracji suszarki zresztą smart systemów, które mamy w domu.

electrolux
Autor: Electrolux

6. Wymiary i dostępna przestrzeń – zanim kupimy suszarkę do ubrań, sprawdźmy, czy na pewno mamy na nią miejsce. Przeciętny model suszarki ma 60 cm szerokości. Inną opcją jest zakup urządzenia 2 w 1, czyli pralko-suszarki.

7. Pojemność bębna – będzie ona zależała od tego, jakie są nasze potrzeby i czy planujemy suszyć duże objętościowo rzeczy, jak np. puchowe kołdry czy ciężkie zasłony. Electrolux oferuje suszarki o pojemności 7-9 kg, z myślą o różnych potrzebach. Ale to my musimy określić, jaka pojemność będzie dla nas najbardziej satysfakcjonująca.

Suszarki do ubrań mają wiele zalet i znacznie ułatwiają życie. Ich użytkownicy dbają o planetę, nadając dłuższe życie ubraniom. By wybrać model spełniający nasze oczekiwania i odpowiadający na wszystkie nasze potrzeby, warto dobrze przyjrzeć się technologii, zużyciu energii i dodatkowym funkcjom, które mogą okazać się przydatne podczas suszenia – i dopiero wtedy podjąć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

electrolux
Autor: Electrolux
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Uroki grudnia chłoniemy wszystkimi zmysłami. Wzrokiem, smakiem, dotykiem… Wyraz temu dajemy w aktualnym numerze „M jak Mieszkanie”.

Kup dostęp od 1 zł
Mjakmieszkanie grudzień