Idealnie jednolite fronty kuchenne. Jak osiągnąć ten efekt? Mamy sposób

2021-09-01 12:13 Materiał sponsorowany
Nowoczesna kuchnia z REHAU. Inspirujące aranżacje producenta
Autor: mat. pras. REHAU Nowoczesna kuchnia z REHAU z kolekcji noble matt w oliwkowym odcieniu

Doskonale jednorodna powierzchnia. Idealna gładkość. Brak widocznych spoin m.in. na krawędziach. A przy tym trwały kolor, niezmienny i jednolity w całej zabudowie mimo dekad intensywnego użytkowania, oddziaływania promieni UV, a nawet sukcesywnego dodawania nowych elementów. Co zrobić, by móc się cieszyć zabudową (nie tylko) kuchenną o tak cennych zaletach?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta. Brzmi: laminat akrylowy. Jest to nowoczesny materiał wykończeniowy, pozwalający m.in. uzyskać tak modny efekt monolitycznych frontów meblowych. To możliwe, gdy obrzeże płyty meblowej zostaje idealnie dobrane kolorystycznie, a następnie nałożone przy zastosowaniu okleinowania laserowego. Rozwiązanie to ma szereg wartych uwagi zalet.

Kuchnia REHAU noble matt
Autor: REHAU, materiały prasowe

Zacznijmy od kwestii funkcjonalnych. Ogromną zaletą frontów akrylowych z laserowo wykonanymi obrzeżami jest niezrównana trwałość po pierwsze samych połączeń, a po drugie – w konsekwencji – całych frontów. Płycie, z której są wykonane, nie grozi ani para wodna, ani woda, ani środki chemii gospodarczej stosowane przy porządkach, ani kwaśne czy zasadowe produkty spożywcze, które w trakcie gotowania mogą prysnąć lub chlapnąć. Żadna z tych substancji nie ma szans przedrzeć się przez takie połączenie.

Z tym walorem frontów akrylowych wiąże się też niepodatność na osadzanie się zabrudzeń. Skoro te nie mają żadnej szczeliny ani krawędzi, na której mogłyby się zatrzymać, okazują się bardzo łatwe do usunięcia. Wystarczy do tego wilgotna ściereczka z mikrofibry.

Nie ma też ryzyka, że plama z sosu pomidorowego, rozlane wino albo barszcz wniknie w połączenie między frontem a obrzeżem. Dzięki temu nawet w razie powstania w kuchni większego niż zwykle rozgardiaszu, rodzinnej kolacji czy spotkania z przyjaciółmi nie musi przerywać gorączkowe mycie zabrudzonej zabudowy. Meble z frontami akrylowymi stawią czoła nawet największym wyzwaniom użytkowym.

Przejdźmy do zalet estetycznych. Fronty akrylowe z obrzeżem dobranym kolorystycznie ton w ton pozwalają osiągnąć modny efekt monolitu – minimalistyczny, elegancki, a przy tym bardzo modny. Tak wykonana zabudowa kuchenna, zwłaszcza gdy planujemy wyspę – prezentuje się wyjątkowo. Efekt bryły bez widocznych łączeń to klasa sama w sobie. Ma szlachetność, jaką ceni się m.in. we frontach lakierowanych (a znacznie wyższe od nich walory użytkowe). Marzą ci się meble w modnym macie? Jedwabiście gładka powierzchnia, a przede wszystkim głęboki mat znajdziesz w nowej kolekcji REHAU RAUVISIO brilliant noble matt.

rehau
Autor: materiały prasowe REHAU

Jeżeli szukasz bardziej odważnych rozwiązań, pomyśl o zestawieniu frontów z kontrastującym obrzeżem. Jeśli zostaną wykonane w technice okleinowania laserowego, będą przylegać szczelnie i trwale, co przełoży się na długie lata doskonałego efektu wizualnego – zarówno z daleka, jak i z bliska. Kuchnia zyska w ten sposób np. wytworny, minimalistyczny dialog bieli z czernią albo będzie zachwycać tak modną teraz eksplozją kolorów. Co warto podkreślić, efekt kontrastowych obrzeży jest w praktyce nie do osiągnięcia w przypadku frontów lakierowanych.

Zaznaczmy też, że powierzchnie akrylowe REHAU oferowane są w bogatej gamie kolorów i aspektów. Nowością jest paleta barw noble matt oraz skorelowana z nią, lecz jeszcze szersza kolekcja noir. Aby poznać obie bliżej, wystarczy zajrzeć do poświęconego im artykułu (kliknij). Co więcej, kolory te harmonizują z innymi kolekcjami powierzchni REHAU oraz m.in. z żaluzjami meblowymi REHAU. Dzięki temu możliwości zagospodarowania dowolnego pomieszczenia, w którym ma się znaleźć zabudowa meblowa (kuchni, łazienki, przedpokoju, sypialni czy salonu) tak pod względem użytkowym, jak i wizualnym są ogromnie szerokie. Bez wątpienia odpowiedzą na dowolne potrzeby i funkcjonalne, i estetyczne. 

Kuchnia REHAU
Autor: materiały prasowe REHAU
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021