Ekspresy przelewowe, jakich nie znałeś. Innowacyjne funkcje nowych modeli

melitta
Autor: materiały prasowe Melitta

Przelewowe ekspresy do kawy kojarzą się z prostotą procesu parzenia ulubionego czarnego naparu. Wiele w tym prawdy – te na ogół bezawaryjne urządzenia potrafią przez długie lata służyć nam doskonałą kawą, nie wymagając przy tym żadnych skomplikowanych zabiegów z naszej strony. Okazuje się jednak, że kolejne innowacyjne funkcje tego rodzaju sprzętu potrafią uczynić proces parzenia kawy jeszcze przyjemniejszym – i jeszcze lepiej dopasowanym do potrzeb użytkowników.

Wyjątkowe walory i funkcjonalne, i wizualne, jakie przynoszą nowoczesne, zaawansowane ekspresy przelewowe, doskonale ilustruje model Melitta® AromaFresh RWT z wyjmowanym pojemnikiem na wodę i wbudowanym młynkiem, dostępny w modnych wersjach kolorystycznych: miedzianej i metalicznie szarej.

Sercem urządzenia jest zintegrowany, precyzyjny młynek z regulacją stopnia zmielenia. Dzięki temu, że ziarna są świeżo mielone, kawa z ekspresu AromaFresh RWT jest tak aromatyczna. Zależnie od własnych upodobań możesz ustawić stopień mielenia od grubego po drobny, a także wybrać moc kawy. Jednocześnie nadal jest możliwe użycie kawy mielonej. Aby przygotować pyszny napar ze zmielonych wcześniej ziaren, wystarczy wyłączyć młynek i wsypać kawę bezpośrednio do filtra.

melitta
Autor: materiały prasowe Melitta Ekspres Melitta® AromaFresh RWT

Omawiany model został też wyposażony w wyjmowany pojemnik na wodę, dzięki czemu zarówno napełnianie, jak i czyszczenie jest jeszcze łatwiejsze niż dotąd. Co więcej, wyjąć można także pojemnik na ziarna kawy oraz uchwyt filtra. Najbardziej gruntowne porządki stają się dzięki temu bajecznie proste – określony element wystarczy po prostu włożyć do zmywarki.

Kolejna przydatna innowacja to timer z wyświetlaczem LED, pozwalający cieszyć się przepyszną kawą w dowolnym czasie – zaprogramowanym w prosty sposób. Wystarczy więc wskazać czas parzenia kawy, by rano obudził cię jej zapach.

Wiele uwagi projektanci modelu AromaFresh RWT poświęcili także estetyce – i to rozumianej wieloaspektowo. Po pierwsze dzięki blokadzie kapania w podstawce zniknął problem kropel kawy spadających na płytę grzewczą urządzenia albo na podłogę. A po drugie, jeszcze ważniejsze, w omawianym modelu wykorzystane zostały lakierowane elementy ze stali nierdzewnej w kolorze miedzianym oraz metalicznym szarym, które nadają urządzeniu niezwykle stylowy wygląd.

melitta
Autor: materiały prasowe Melitta

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021