Drzwi dopasowane do stylu kuchni. 5 modeli, które podkreślą charakter wnętrza

2023-03-01 6:27 Materiał sponsorowany

W kuchni spędzamy mnóstwo czasu, dlatego warto zadbać, by każdy element wyposażenia był nie tylko miły dla oka, ale również funkcjonalny. Dotyczy to także drzwi wewnętrznych. Poniżej prezentujemy 5 wyjątkowych modeli drzwi, które świetnie odnajdą się w kuchni.

Drzwi Altamura 1 z intarsją LUX 419, okleina ciemnozielony ST CPL, klamka Bella Slim mosiądz satyna
Autor: ERKADO Drzwi Altamura 1 z intarsją LUX 419, okleina ciemnozielony ST CPL, klamka Bella Slim mosiądz satyna

Jakie drzwi do kuchni wybrać?

Dobrze dobrane drzwi do kuchni podkreślą jej styl i stworzą spójną aranżację z pozostałymi elementami, m.in. zabudową meblową.

Jeśli nie mamy pomysłu, jaki model drzwi do kuchni wybrać, warto zasięgnąć rady specjalistów. Ceniony producent drzwi ERKADO wydał właśnie nowy katalog drzwi wewnętrznych na 2023 rok.

Znajdziemy w nim wiele nowości, np. drzwi Amarylis, Peonia, Epimedium 6, a także klamki i okleiny drzwi w nowych kolorach. Miłośników intarsji z pewnością zainteresuje zupełnie nowy wzór i kolor intarsji w ofercie marki.

Do popularnych oklein ERKADO imitujących drewno dołączyły też: dąb retro CPL, dąb classic CPL oraz orzech classic CPL. Ale to nie wszystko! Firma zadbała, by nowe, kolorowe okleiny – granatowy ST CPL, ciemnozielony ST CPL i popielaty ST CPL zostały uszlachetnione powłoką AntiFinger.

Drzwi z powłoką AntiFinger to doskonałe rozwiązanie do kuchni, ponieważ ogranicza ona zabrudzenia i ślady po odciskach palców, dzięki czemu drzwi łatwiej utrzymać w czystości.

Dekoracyjny charakter drzwi podkreślimy z kolei za pomocą intarsji, frezów, szprosów i klamek – ich bogaty wybór znajdziemy w ofercie ERKADO.

Drzwi do kuchni - 5 wyjątkowych modeli

Poniżej wybraliśmy 5 modeli drzwi, które dobrze odnajdą się w kuchni w różnym stylu i kolorystyce.

Zacznijmy od nowości w ofercie ERKADO. Drzwi Amarylis 2 z dużym przeszkleniem. Ozdobą tego modelu są m.in. naklejane szprosy dzielące szybę. Uwagę zwraca również złota klamka.

Granatowa okleina z powłoką AntiFinger ułatwi utrzymanie drzwi w czystości, a także wprowadzi do stonowanych wnętrz odrobinę koloru.

Do okleiny możemy dopasować również ościeżnice i listwy przypodłogowe w takim samym kolorze. Dzięki temu z łatwością stworzymy spójną, oryginalną kompozycję.

Amarylis 2 , okleina granatowy ST CPL, klamka Bella Slim
Autor: ERKADO Drzwi Amarylis 2, okleina granatowy ST CPL, klamka Bella Slim chrom błyszczący

Jeśli cenimy sobie minimalizm i ponadczasową elegancję, warto przyjrzeć się drzwiom Laurencja 1 w kolorze białym z dyskretnymi, czarnymi przeszkleniami dobranymi na zasadzie kontrastu. Okleina została uszlachetniona powłoką AntiFinger, więc nie są jej straszne kuchenne zabrudzenia.

Laurencja 1, biały ST CPL, klamka Bella Slim w kolorze czarny mat
Autor: ERKADO Drzwi Laurencja 1, biały ST CPL, klamka Bella Slim w kolorze czarny mat

Połączenie ciepłego koloru drewna z dystyngowaną czernią będzie doskonałym wyborem, jeśli szukamy drzwi do stylowych, nowoczesnych wnętrz. Przykładem jest model Baldur 1 w okleinie dąb naturalny poprzeczny z pionowym przeszkleniem w kolorze czarnym.

Jak wspomnieliśmy wyżej, do drzwi możemy dopasować m.in. kolor listew przypodłogowych i ościeżnicy. Popularnością cieszą się spójne połączenia kolorystyczne, ale te elementy równie dobrze możemy dobrać na zasadzie kontrastu, tworząc interesującą i niepowtarzalną kompozycję.

Co więcej, w ofercie ERKADO znajdziemy również lamele ścienne. Dzięki szerokiej gamie oklein z łatwością spersonalizujemy lamele zgodnie z wystrojem pomieszczenia.

Ale panele ścienne to nie tylko ozdoba wnętrza. Lamele świetnie poprawiają akustykę wnętrza i co równie ważne – ich montaż jest całkiem prosty, co pozwali na szybką metamorfozę pomieszczenia.

Baldur 1, okleina dąb natur poprzeczny premium, ościeżnica w kolorze czarny ST CPL z powłoką AntiFinger, klamka Bella Slim czarny mat
Autor: ERKADO Drzwi Baldur 1, okleina dąb natur poprzeczny premium, ościeżnica w kolorze czarny ST CPL z powłoką AntiFinger, klamka Bella Slim czarny mat

Drzwi Orchidea 4 z dużym szkleniem przypadną do gustu osobom ceniącym sobie minimalizm i nowoczesność. Co ciekawe, ten model świetnie odnajdzie się również w kuchniach miłośników estetyki art déco, głównie za sprawą stylowej aplikacji, którą ozdobiono szklenie w skrzydle drzwi.

Orchidea 4, okleina czarny ST CPL, klamka Cube czarny mat
Autor: ERKADO Drzwi Orchidea 4, okleina czarny ST CPL, klamka Cube czarny mat

Na koniec gratka dla wielbicieli mocniejszych kolorów! Model Altamura 1 z nowym układem intarsji w kolorze złoto szczotkowane.

Intarsje to ozdobne wstawki zlicowane z powierzchnią okleiny, znajdujące się po dwóch stronach skrzydła. Do nowej okleiny w kolorze ciemnozielony ST CPL specjaliści ERKADO dobrali intarsje w kolorze złoto szczotkowane.

Ten niezwykle elegancki duet będzie prawdziwą gwiazdą w każdym wnętrzu. Aranżację dopełni również klamka, np. Bella Slim w kolorze mosiądz satyna.

Drzwi Altamura 1 z intarsją LUX 419, okleina ciemnozielony ST CPL, klamka Bella Slim mosiądz satyna
Autor: ERKADO Drzwi Altamura 1 z intarsją LUX 419, okleina ciemnozielony ST CPL, klamka Bella Slim mosiądz satyna

Jak widzimy drzwi do kuchni mogą przybierać najróżniejsze kolory i style. Jednak oprócz względów czysto estetycznych powinny pełnić również funkcję praktyczną. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego materiału i okleiny. Wybierając drzwi do kuchni warto wziąć pod uwagę również takie elementy jak przeszklenia, kolor klamek czy listew przypodłogowych.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE