Biała kuchnia w małym mieszkaniu: pomysłowy aneks kuchenny

2014-11-13 12:30 Anna Rychlewicz

Biała kuchnia o charakterze otwartym. Aneks kuchenny zgrabnie wpisujący się w część dzienną małego mieszkania. Mała kuchnia z drewnianym elementem - barkiem, który przełamując monochromatyczne wnętrze, staje się jednocześnie akcentem spajającym kuchnię z salonem. Prezentujemy świetny projekt białej kuchni, która nie wychodzi na prowadzenie w aranżacji małego mieszkania, a staje się jego uroczą częścią składową.

Część dzienna małego mieszkania została pomyślana jako salon z kuchnią, a właściwie niewielkim aneksem kuchennym. W prezentowanym projekcie aneks kuchenny pełni rolę pełnowartościowej kuchni, będąc jednocześnie wyjątkowo subtelnym dopełnieniem aranżacji małego mieszkania. Biała kuchnia urzeka delikatnością, którą przełamano za pomocą drewna. Materiał ten staje się jednocześnie elementem spajającym aneks kuchenny z salonem. Zaaranżowano jasny aneks kuchenny - z „lewitujacymi” półkami i blatem wtapiającym się w podłogę.

Biała kuchnia w małym mieszkaniu: sposób na mały metraż

Założeniem projektowym było urządzenie małej kuchni (aneksu), którą charakteryzować będzie minimalizm form, ale w wyjątkowo ciepłym i domowym wydaniu. Łukasz Stachurko, projektant odpowiedzialny za urządzenie niewielkiego aneksu kuchennego, zdecydował się na białą kuchnię, w której w roli ocieplacza występuje drewno. Już niewielka jego ilość nadaje całości wyjątkowego charakteru, a dodatkowo jest elementem decydującym o spójności aranżacji. Blat kuchenny w kształcie litery U płynnie zamienia się w niewielki barek-biurko, a podpierająca go noga idealnie wytapia się w podłogę w salonie. Biel i odcienie olejowanego dębu – to połączenie urzekło właściciela mieszkania. Drewno wybrane do wykonania blatu nie ma sęków, żeby wydawało się gładsze. Projekt białej kuchni zakładał takie rozmieszczenie sprzętów, by z wnętrza mogły jednocześnie korzystać dwie osoby. Indywidualnym akcentem w aranżacji aneksu kuchennego są plakaty Pawła Jońcy, które stają się wyjątkową dekoracją małego wnętrza.

Aneks kuchenny: minimalizm form w domowej odsłonie

Aneks kuchenny z salonem - cała aranżacja sprawia wrażenie minimalistycznego wnętrza, które mimo niewielkim rozmiarom wydaje się niezwykle przestronne. Dużą rolę odgrywają tutaj także gładkie fronty zabudowy w białej kuchni, które wykończono wysokiej klasy akrylem. W zestawieniu z lśniącymi płytkami na podłodze, tworzą spójną i jednolitą przestrzeń aneksu kuchennego. Na uwagę w projekcie kuchni zasługują także niebanalne półki, a konkretnie sposób ich zawieszenia. Mocowanie półek w aneksie kuchennym jest całkowicie niewidoczne, a dodatkowe ich podświetlenie listwą LED sprawia wrażenie zawieszenia w powietrzu. Listwa LED daje mocne białe światło, które stanowi idealne oświetlenie strefy roboczej w małym wnętrzu kuchni. Nie jest to jednak jedyny rodzaj oświetlenia w białej kuchni. Wyjątkowo ciepłego charakteru całości aranżacji aneksu kuchennego dodają halogeny, które dyskretnie oświetlają wnętrze, a także dekoracyjną typograficzną lampką, która doświetla strefę przy barku.

Aneks kuchenny kosztorys

Podajemy kosztorys urządzenia prezentowanego na zdjęciach aneksu kuchennego. Łączny koszt wyniósł: 25 770 zł.

Meble kuchenne na wymiar, Koper Studio - 14 500 zł
Lodówka Bosch, oleole.pl - 2300 zł
Zmywarka Bosch, oleole.pl - 1800 zł
Płyta indukcyjna Indesit, oleole.pl - 1200 zł
Okap Bosch, oleole.pl - 800 zł
Zlew Blanco, twenga.pl - 1200 zł
Bateria Hansgrohe, Leroy Merlin - 500 zł
Krzesła Navy, Emeco, Dado Design - 3470 zł