Horoskop 2014: jaka KUCHNIA pasuje do Twojego ZNAKU ZODIAKU?

Nasz horoskop na 2014 podpowie Ci, jaka kuchnia najlepiej pasuje do Twojego znaku zodiaku! Mówi się, że kuchnia to serce domu. Jej wnętrze charakteryzuje gospodarzy, odzwierciedla ich gust i upodobania. Ale czy tylko tyle? Według astrologów i horoskopów wnętrze odkrywa znacznie większe pokłady wiedzy o jego właścicielu – ujawnia cechy charakteru, zalety, obawy, emocje i przywary.

Kuchnia do znaku zodiaku
Kuchnia do znaku zodiaku
Kuchnia do znaku zodiaku
Kuchnia do znaku zodiaku
Kuchnia do znaku zodiaku

Horoskop 2014: Kuchnia dla Barana

Zdecydowane i wyrafinowane Barany nie zadowolą się pierwszym lepszym projektem z katalogu. Doskonale wiedzą, w jaki sposób połączyć funkcjonalność, puryzm i elegancję, nawet w tak technicznym pomieszczeniu jakim jest kuchnia. Znając doskonale aktualne trendy, drobiazgowo i wytrwale szukają najlepszego dla siebie rozwiązania. Nowoczesny eklektyzm, przemyślany styl fusion, modułowe formy i ekstrawaganckie dodatki, to kwintesencja stylu Barana. Intensywne, nasycone i energetyczne barwy podkreślają ich temperament i wolę walki!

Horoskop 2014: Kuchnia dla Byka

Byk to urodzony kolekcjoner, koneser wartościowych przedmiotów. Potrafi docenić wartość starego mebla czy kuchennego wyposażenia. Lubi to, co już zna dlatego namiętnie gromadzi antyki i starocia. Klasyka, kunszt dawnego rzemiosła i dopracowany detal to cechy kuchni odpowiedniej dla Byka. Jeśli szafki kuchenne – to z sezonowanego drewna. Jeśli rondle – to miedziane. Koronkowe zazdroski i siedziska w kwiaty, a wszystko po to by utrzymać wrażenie solidności materiałów i sielskości wnętrza.

Horoskop 2014: Kuchnia dla Bliźniąt

Z Bliźniętami nigdy nic nie wiadomo. Zmienne nastroje i decyzje nie obojętne pozostają na kwestie urządzania kuchni. Z uwagi na przewrotność „bliźniaczego” charakteru, oraz potrzebę ciągłych zmian, kuchnia Bliźniąt nie powinna zamykać się w obrębie jednego stylu. Stonowana, często przeszklona baza kuchennego wyposażenia stanowi doskonałe tło do dalszych eksperymentów z aranżacją. Kolorem, nowym gadżetem lub ścienną ozdobą Bliźnięta regularnie wciąż na nowo kreują wnętrze swojej kuchni. Nowoczesne i lekkie meble nie gryzą się z chaotycznymi sprzętami. Lekko chromowane, szklane panele (ścienne lub parawanowe) sprzyjają grze zmiennym światłem. Bliźnięta nie znoszą stagnacji, dlatego ich kuchnia roziskrzona jest światłem i całą gamą aranżacyjnych możliwości.

Horoskop 2014: Kuchnia dla Raka

Nie masz większego domatora nad Raka. Urządzanie, planowanie, rozmieszczanie i układanie to najmilsze Raczemu sercu działania przydomowe. Jako największy wrażliwiec spośród wszystkich znaków zodiaku, z równie neurotyczną starannością obmyśla wnętrze swojej kuchni. Umiłowanie starych przedmiotów „z duszą” oraz inklinacje renowacyjne sprzyjają odzyskiwaniu dawnych mebli i naczyń w typowo Raczej kuchni. Neoromantyzm oraz sentymentalizm wpływa bardzo wyraźnie na bogate elementy wyposażenia. Fajansowe filiżanki, kryształowe karafki, stylizowana armatura, kuchnia i piekarnik to cechy wyjściowe kuchni dla Raka. Ewentualne wprowadzenie nowych funkcji dla antyków (dół kredensu jako bufet wyspy kuchennej, lub przeszklona nadstawka jako wisząca półka na bieżące naczynia) świadczą już o niezwykle nowoczesnym wydaniu stereotypowego zazwyczaj Raka.

Horoskop 2014: Kuchnia dla Lwa

Lew, jak na króla dżungli przystało, uwielbia przepych i wygodę. Otwarta przestrzeń salonu połączona z równie świetlistą kuchnią, to częste rozwiązanie dla tego znaku. Kuchnię Lwa cechuje nowoczesny design i najnowszy sprzęt AGD. Modernistyczne szafki kuchenne sprzyjają funkcjonalnym rozwiązaniom, co dla Lwa nie jest bez znaczenia (ma być wygodnie!). Lew bez mrugnięcia okiem zainwestuje w kosztowne materiały z najwyższej półki, jeśli spełniają one jego wysokie kryteria estetyczne. Lew nawet w kuchni, pośród przyziemnych garnków, chce się czuć i wyglądać prestiżowo.

Horoskop 2014: Kuchnia dla Panny

Panny charakteryzuje niesamowity wręcz pragmatyzm i praktyczne podejście do kuchennych rozwiązań. Oszczędne aranżacje i praktyczne wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni, czyni kuchnie Panny najlepiej zorganizowanym pomieszczeniem domu. Ekonomiczne, modułowe szafki kuchenne charakteryzuje niewymuszona prostota. Niemniej jednak Panna zawsze stawia na solidność sprzętów i wyposażenia. Do tego stonowane kolory wnętrza (brązy i beże) oraz przemyślane i tylko funkcjonalne dodatki, kwitują pochwałę umiaru i powściągliwość zodiakalnej Panny.

Horoskop 2014: Kuchnia dla Wagi

Prawdziwa zodiakalna Waga ceni nie co innego jak równowagę. Symetria, elegancja i umiar w doborze dodatków to podstawy stylu zodiakalnej Wagi. Do tego umiłowanie natury, nawiązań do drewna i zieleni często sprowadza Wagi do aranżacji wnętrz kuchni w obrębie kolorów ziemi (zieleni i brązów). Przestrzenność i porządek w kuchni Wagi często zaznaczana jest jednym akcentem kolorystycznym (dominantą kolorystyczną), w postaci lodówki lub dywanu. Ekspozycja roślin w kuchni to często spotykana cecha kuchni Wag.

Horoskop 2014: Kuchnia dla Skorpiona

Skorpiony, jako najbardziej złożone i rozkapryszone charaktery  spośród wszystkich znaków zodiaku, lubują się w równie ekscentrycznym stylu glamour. Wnętrza kuchni Skorpionów są niezwykle eleganckie i wysmakowane. Nawiązując bardzo często do onirycznego i zmysłowego stylu art deco, w równie artystyczny sposób ujmują organizację miejsca pracy w kuchni. Nieoczywiste rozwiązania przechowywania sprzętów czy organizacji urządzeń AGD owiewa mgiełka tajemnicy. Teatralne rozwiązania blatów, salonowe oświetlenie i chłodna kolorystyka, często towarzyszy wnętrzom kuchni zodiakalnego Skorpiona.

Horoskop 2014: Kuchnia dla Strzelca

Strzelec to niespokojna dusza wiecznego podróżnika. Najlepszym tego odzwierciedleniem jest chaotyczna przestrzeń w jakiej się porusza, w tym również przestrzeń jego kuchni. Nieograniczona swoboda, bez żadnego odgórnego planu, to najkrótsza charakterystyka kuchni w stylu Strzelca. Skromne, nie przeinwestowane meble kuchenne świadczą o braku potrzeby więzi z miejscem przebywania. Dowolność organizacyjna sprzętów i przedmiotów użytkowych w kuchni Strzelca generuje wrażenie chaosu. Z drugiej jednak strony ten obywatel świata lubi proste i nowoczesne formy, co gwarantuje zachowanie względnej harmonii we wnętrzu.

Horoskop 2014: Kuchnia dla Koziorożca

Funkcjonalność, porządek i ponadczasowość to hasła przewodnie towarzyszące Koziorożcowi przy aranżacji wnętrza kuchennego. Luksusowe i eleganckie sprzęty wybiera chętnie, jednak zawsze w zgodzie z nadrzędnym celem: praktycznym ich wykorzystaniem. Koziorożce cenią minimalizm. Nie lubią zbędnych bibelotów i nadmiernego rozpraszania zaplanowanej przestrzeni. Cenią elegancję i szyk. Kuchnię Koziorożca z pełną świadomością nazywać można Salonem Kuchennym.

Horoskop 2014: Kuchnia dla Wodnika

Ekscentryczne i bardzo żywe Wodniki stawiają na nowoczesność w kuchni. Proste fronty szafek kuchennych chętnie widzą w żywych, soczystych kolorach (zieleni i błękitów). Są również gadżeciarzami – uwielbiają fikuśne solniczki, designerskie naczynia i oryginalną, kolorową ceramikę. Często Wodniki preferują otwartą ekspozycję zgromadzonych w ten sposób kolekcji. Akcenty kolorystyczne zaś sprzętów AGD są występują z niewymuszonym wdziękiem (jako kontrastująca z tłem blatów lodówka czy ekspres do kawy), niczym barwne plamy na zorganizowanej, spokojnej przestrzeni kuchni.

Horoskop 2014: Kuchnia dla Ryby

Ryby, jako osoby nietuzinkowe, nieprzewidywalne i niejednoznaczne, dobrze poczują się w kuchni będącej mieszanką szaleństwa, nostalgii i tajemnicy. Znakomicie, jeśli wystrojem nawiązywać będzie do zasad i standardów wywodzących się z filozofii Wschodu i zasad feng shui. Nie bez znaczenia będą tu oryginalne gadżety kuchenne (niebanalne pojemniki na przyprawy, zróżnicowane kolorystycznie garnki i sztućce). Ważne będą też takie elementy jak ekspozycja ulubionego zdjęcia z podróży, czy ciekawie oprawiona, inspirująca słowna metafora.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka autor: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY