Cegła w kuchni: 10 pomysłów na ceglaną ścianę. Porady i ZDJĘCIA

2020-08-03 9:26

Cegła w kuchni stanowi świetną alternatywę dla płytek nad blatem. Ceglana ściana pasuje zwłaszcza do nowoczesnych wnętrz. Ściana z cegły w otoczeniu chromowanych dodatków i nowoczesnych mebli będzie wyglądała dizajnersko i ciekawie. Zobacz 10 ładnych pomysłów na aranżację kuchni z cegłą!

Wbrew pozorom aranżacja kuchni ze ścianą z cegły nie pasuje jedynie do wnętrz rustykalnych, nawiązujących do wiejskiego klimatu. Cegła w kuchni z cegłą doskonale sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, pod warunkiem że dobrze zaaranżujemy ceglane elementy.

Cegła w kuchni: co warto wiedzieć?

Cegła we wnętrzu stała się gorącym trendem w aranżacji. Ceglany mur może zdobić ściany w kuchni czy innym pomieszczeniu, nawet jeśli nie mieszkamy w przedwojennej kamienicy. Producenci prześcigają się w produktach cegłopodobnych, które świetnie dekorują każde mieszkanie i do złudzenia przypominają tradycyjne cegły na ścianie. Cegła na ścianie zawsze wprowadza przytulny klimat.

Nie przegap: Mieszkania w kamienicy - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Cegła w kuchni: jak wykorzystać w aranżacji?

Ściana z cegły w aranżacji nowoczesnej kuchni może znajdować się nad kuchennym blatem lub nad kuchenką, ale wtedy warto ją zabezpieczyć impregnatem, który ochroni przed tłuszczem. Aranżacja kuchni ze ścianą z cegły na pewno będzie oryginalna i ciekawa, a ceglana kompozycja może łączyć kuchnię otwartą na salon lub być nawiązaniem do stylu kuchni w części jadalnianej.

Cegła w kuchni może mieć naturalną barwę lub być pomalowana na kolor pasujący do stylistyki wnętrza. W nowoczesnych kuchniach ładnie prezentują się bielone ściany z cegieł, na tle których pięknie wyglądają chromowane dodatki i dizajnerskie meble.

Zobacz też: Nowoczesne kuchnie - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Cegła w kuchni wygląda zjawiskowo, tworzy świetny styl i klimat wnętrza. Takie aranżacje kuchni na pewno zwracają uwagę. Wybraliśmy zdjęcia kuchni, których właściciele zdecydowali się na wykończenie ściany cegłą. Zobaczcie aranżacje kuchni z cegłą na ścianie nowoczesne i stylowe. Trudno powiedzieć, która z prezentowanych kuchni jest najładniejsza, bo wszystkie są dopracowane w szczegółach!

Cegła w najmodniejszym wydaniu. Te trendy musisz znać! WIDEO

Cegła w kuchni: prawdziwa lub płytki cegłopodobne

Jeśli chcemy mieć cegłę w kuchni, do wyboru mamy okładzinę z płytek z gładkiego klinkieru lub tradycyjnie wypalanej ceramiki. Płytki te mają wymiary podobne do klasycznej cegły, ale są cieńsze.

Ostatnio hitem w aranżacji wnętrz są także płytki formowane ręcznie. Ich wygląd naśladuje stare cegły – mają nierówną powierzchnię i niejednolity kolor. Ale warto mieć na uwadze, że są bardziej wrażliwe na wilgoć i raczej nie nadają się do wyłożenia nimi pasa w kuchni nad dolnymi szafkami, zwłaszcza w sąsiedztwie kuchenki i zlewu. Stosując płytki imitujące cegły lub płytki klinkierowe do wykończenia ściany w kuchni, warto je zaimpregnować preparatem odpornym na tłuszcz i wodę. Decydując się na płytki ręcznie wykonywane, które chemy mieć jako cegły na ścianie we wnętrzu, musimy się liczyć z tym, że są droższe. Ceny zaczynają się od ok. 3 zł/szt.

Cegła na ścianie: GALERIE ZDJĘĆ

W kuchni, salonie, łazience, przedpokoju - cegła na ścianie prezentuje się zjawiskowo w różnych pomieszczeniach. Dowody? Na zdjęciach!