5 rzeczy, które warto mieć w kuchni

2022-09-01 11:25 Materiał sponsorowany

Są takie rozwiązania, które w kuchni po prostu warto mieć. Tyle, że wyposażając to wnętrze rzadko wiemy, co dokładnie nam się przyda, a co nie. Dlatego warto zawczasu sprawdzić, jak inni oceniają konkretne akcesoria. Oto 5 najchętniej wybieranych i kupowanych rzeczy do kuchni.

Odpady_rejs
Autor: Materiały prasowe

Mówi się, że mądry Polak po szkodzie, albo po… remoncie. Często dopiero w praktyce okazuje się, które rozwiązania spełniają oczekiwania w nich pokładane, a które okazują się być kompletnym „niewypałem”. Jednym z pomysłów na weryfikację przydatności akcesoriów jest zebranie opinii bardziej doświadczonych użytkowników. Bazować można również na liczbach – np. statystykach pokazujących czarno na białym, które systemy cieszą się nieustającym zainteresowaniem klientów.

Oto 5 rozwiązań do kuchni, które od lat znajdują się na szczycie listy must have i są najczęściej wybierane z oferty REJS.

Systemy szuflad w kuchni

Szuflady to od kilku lat jedno z najwyżej ocenianych rozwiązań do kuchennych szafek dolnych. Są praktyczne i wygodne. Montowane na wytrzymałych i solidnych prowadnicach zapewniają płynny, lekki ruch i pełny wysuw. I to nawet przy pełnym obciążeniu. Do tego gwarantują najłatwiejszy dostęp do zapasów, sztućców, zastawy i wszystkich innych rzeczy, które zamierzamy w nich trzymać. Dosłownie wszystko jest w zasięgu ręki.

Co ważne, dostępne dziś systemy szuflad np. Slim Box czy Comfort Box marki REJS w niczym nie przypominają tych proponowanych przed laty. Mogą być bardzo głębokie i szerokie, a mimo to pracować bezproblemowo. Dzięki systemom organizacji, łatwiej też utrzymać w nich porządek.

Jeśli zależy nam by, szuflady tworzyły komplet z innymi akcesoriami np. cargo czy cornerami warto rozważyć akcesoria z linii Maxima Puro. Tu do wyboru mamy wykonane z blachy szuflady wewnętrzne w dwóch wysokościach: 50 i 80 mm oraz trzech szerokościach: 600, 800 i 900 mm. Dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych: bieli zestawionej ze szklanym dekorem i czerni z fornirem dębowym.

Szuflada
Autor: Materiały prasowe/REJS

Cargo – maxi lub mini do wyboru

Alternatywą szuflad są inne systemy wysuwne. Zwłaszcza cargo. I tu mamy wiele opcji do wyboru. Do szafek wysokich, ale również do spiżarni polecane są Cargo Maxi. To duże, wielopoziomowe kosze osadzone na wytrzymałych systemach jezdnych, w których zmieścić można wszystkie zapasy. Cargo Maxi występują w kilku rozmiarach, dzięki czemu możemy je dopasować do miejsca, jakie posiadamy. Mogą mieć kosze z dnem z drutu (linia Maxima Classic), tworzywa (Maxima Evo), płyty meblowej (Maxima Silva) lub blachy (Maxima Puro).

Z kolei do szafek dolnych – tych pod blatem, chętnie wybierane są Cargo Mini. Mogą mieć postać półek i koszy, na których ustawić można zastawę, garnki i zapasy, a także formę stelaży różnego typu. Warte uwagi są też rozwiązania z linii Variant MULTI. Tu do wyboru są m.in. wysuwane wieszaki i koszyki na środki czystości, wąskie półeczki na słoiki i puszki z kawą czy herbatą, a także głębokie kosze.

Puro Cargo Maxi
Autor: Materiały prasowe/REJS

Cornery czyli jak wykorzystać szafkę narożną

Zupełnie inną kategorię tworzą często poszukiwane rozwiązania do pakownych szafek narożnych. Z uwagi na nieustawność tych mebli, użytkownicy chętnie sięgają po sposoby na ułatwienie sobie korzystania z nich. Opcji jest kilka.

Z myślą o szafkach narożnych zaprojektowano odpowiednio wyprofilowane, wysuwane półki Corner Optima, a także obrotowe kosze (o kształcie koła, półkola lub ¾ koła). Są również wysuwane dwuczęściowe i dwupoziomowe systemy Corner Front i Corner Comfort. Zapewniają one optymalne wykorzystanie przestrzeni i bardzo komfortową obsługę. Kosze lekko wysuwa się z korpusu, dzięki czemu mamy dostęp nawet do najgłębiej położonych przedmiotów. Podobnie jak cargo dostępne są w kilku rozmiarach, wariantach i wersjach kolorystycznych.

Silva Corner
Autor: Materiały prasowe/REJS

Pojemniki na odpady – gdy chcecie segregować odpady

Jesteśmy coraz bardziej świadomi konieczności dbania o środowisko naturalne. I właśnie dlatego odpady segreguje w domu coraz więcej osób. To z kolei sprawia, że systemy pojemników ułatwiających dzielenie śmieci na frakcje cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Najczęściej kupowane są zestawy obejmujące 2-3 wiaderka, do szafek o szerokości 40 lub 60 cm (np. SEGREGO). Ale zdarza się, że klienci wybierają też zestawy do szafek węższych – 30 cm (np. JC) lub szerszych – nawet 90 cm (np. PRAKTIKO). Te ostatnie mogą mieć nawet 4 duże kosze i 3 małe pojemniki na odpady. Jakie ich cechy brane są pod uwagę? Bardzo ważny jest sposób montażu – system może być mocowany do korpusu i frontu lub wstawiany do odpowiedniej szuflady. Pełny wysuw wszystkich koszy naraz zdecydowanie ułatwia zadanie i utrzymanie czystości. Warto też zwrócić uwagę na liczbę i pojemność koszy i dopasować je do tego na jakie frakcje odpady dzielimy i jakich najwięcej generujemy. Dzięki szerokiej ofercie, bez problemu dopasujemy odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb i przyzwyczajeń.

Odpady_rejs
Autor: Materiały prasowe

www.rejs.eu

www.e-rejs.eu

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE