Łazienka w stylu Roca: wygodna, ekologiczna, z nowoczesnymi materiałami

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele rozwiązań pozwalających na urządzenie domowej łazienki. Przy wyborze produktów do swojego domu warto zwrócić uwagę na szereg czynników, których uwzględnienie pozwoli na skomponowanie spójnej, funkcjonalnej i estetycznej całości.

Łazienka w stylu Roca
Łazienka w stylu Roca
Łazienka w stylu Roca
Łazienka w stylu Roca
Łazienka w stylu Roca

Materiał wykonania: liczy się jakość

Firma Roca już od stu lat stawia na jakość, innowacyjność, nowoczesność, trwałość i piękno. Dzięki specjalnie opracowanym materiałom, stworzonym przez doświadczonych inżynierów z wykorzystaniem najnowszych technologii, kreatywne wizje projektantów marki przeradzają się w wyjątkowe produkty i ikony stylu.

Wśród innowacyjnych materiałów znaleźć można na przykład FINECERAMIC®, nową formułę ceramiki umożliwiającą wykonanie szczególnie wytrzymałych umywalek, o niezwykle cienkich ściankach, co pozwala projektować kształt i detale produktów z jeszcze większą precyzją. Widać to doskonale na przykładzie smukłej serii Inspira. Nie mniej przełomowy jest SUPRALIT®, tworzywo powstałe z połączenia żywic fenolowych. Jest ono bardzo odporne na zabrudzenia i działanie czynników chemicznych czy promieniowanie ultrafioletowe. Jego duża plastyczność pozwala na produkowanie desek WC o miękkich kształtach, bez zagłębień, w których może gromadzić się brud. Tak wykonana deska stanowi doskonałe uzupełnienie misek WC z serii Inspira, zaprojektowanych z wykorzystaniem technologii Rimless, unikatowego rozwiązania zwiększającego wydajność spłukiwania i ułatwiającego utrzymanie higieny.

Wart uwagi jest także STONEX®, trwały materiał z konglomeratu, stworzony przy użyciu szlachetnych składników mineralnych – rozdrobnionych skał dolomitowych, połączonych z żywicami poliestrowymi wysokiej czystości. Materiał jest bardzo trwały i niezwykle plastyczny, co znalazło zastosowanie przy produkcji ultrapłaskich brodzików Terran. Dzięki możliwości przycinania i dostępności w wielu kolorach łatwo dopasować je do każdej łazienki, dzięki czemu są doskonałym rozwiązaniem na lata. Konglomerat ten jest też wykorzystywany przy produkcji brodzików Aeron i nowości roku 2017 – brodzików Helios, których tekstury inspirowane są teksturą drewna. Ich dodatkową zaletą jest powierzchnia antypoślizgowa zwiększająca bezpieczeństwo użytkowania.

 Brodzik Helios

Nowoczesny brodzik Helios o powierzchni inspirowanej teksturą drewna

Fot. Roca, materiały prasowe

Odzyskiwanie przestrzeni w łazience

Warto wziąć pod uwagę, że ważne są nie tylko gabaryty sprzętów, ale również powierzchnia, która będzie nam potrzebna, by wygodnie z nich korzystać. Dlatego też w przypadku niewielkiej przestrzeni lepiej wybrać meble wyposażone w szuflady niż w drzwiczki, na otwarcie których może brakować miejsca. Dobrym przykładem jest tu zestaw łazienkowy Unik z kolekcji Victoria Basic, zawierający szafkę wykonaną z odpornej na wilgoć płyty MDF, zapewniającej bezproblemowe użytkowanie przez lata. Jest ona nie tylko funkcjonalna, ale i niezwykle estetyczna, dzięki teksturze okleiny 3D doskonale imitującej prawdziwe drewno. Zestaw posiada szuflady wyposażone w systemy cichego domykania podnoszące komfort użytkowania. Warte rozważenia mogą być też inne serie szafek zintegrowanych z umywalką, takie jak wpasowujące się w niewielkie przestrzenie Dama-N i Debba. Szczególnie godny uwagi jest trzyszufladowy wariant w serii Debba, zapewniający wygodę korzystania i możliwość efektywnego segregowania rzeczy przechowywanych pod umywalką.

Inną możliwością odzyskania przestrzeni jest rezygnacja z klasycznego brodzika przy baterii prysznicowej i zastąpienie go ultrapłaskim modelem Terran, który można dowolnie przycinać, dostosowując go do swoich potrzeb. Brodzik ten, wykonany z materiału STONEX®, dostępny jest w różnych ciepłych kolorach. Można też zrównać go z podłogą, przez co otrzymuje się wrażenie większej przestrzeni. Pozwala to uniknąć bariery, jaką zwykle stwarza próg, co daje dodatkowe możliwości aranżacyjne.

Dobrym pomysłem może też być wybranie rozwiązań łączących w sobie różne funkcje, jakim jest na przykład Inspira In-Wash. Wyposażona w przyjazny interfejs toaleta myjąca zaprojektowana została z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, takich jak Rimless, ukrytych w eleganckim korpusie z serii Inspira.

Ekologia to ekonomia

Przy aranżacji łazienki dobrą inwestycją będzie wykorzystanie rozwiązań ekologicznych, pozwalających oszczędzać wodę i co za tym idzie, zmniejszyć rachunki za nią. Dla konsumentów gotowych wdrażać w domu zasady ekologii firma Roca opracowała szereg technologii, wśród których znajduje się oszczędzający wodę i energię system Cold Start®, domyślnie włączający zimną wodę. Sprawia on, że ruch dźwignią kranu w prawo jest zablokowany, dzięki czemu z kranu początkowo płynie woda zimna. Dopiero gdy dźwignia zostanie przesunięta w lewo, woda staje się coraz cieplejsza, dzięki czemu ogrzewanie wody nie włącza się niepotrzebnie.

Aby osiągnąć maksymalny efekt, dobrze jest łączyć systemy z odpowiednimi bateriami. Widać to na przykładzie baterii Atlas z technologią Cold Start® i z perlatorem ograniczającym przepływ wody do 1,32 l/min, stanowiący niezwykle ekologiczne rozwiązanie. Warta uwagi jest też wyróżniająca się prostotą i elegancją kolekcja Monodin-N, również wyposażona w technologię Cold Start®. Cechująca się łagodnymi liniami i zaokrąglonymi kształtami kolekcja wspaniale ozdobi każde nowoczesne wnętrze, niezależnie od tego, czy będzie to niewielka łazienka, czy przestronny salon kąpielowy.

Ocena: 5
Zdjęcia: Roca, materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY