Laureaci konkursu Urządzamy Wnętrze Roku. Do kogo trafiły nagrody?

 Laureaci konkursu Urządzamy Wnętrze Roku. Do kogo trafiły nagrody?

Laureaci konkursu Urządzamy Wnętrze Roku. Do kogo trafiły nagrody?

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Urządzamy Wnętrze Roku. Z ponad sześciuset nadesłanych zgłoszeń pięć zostało uhonorowanych nagrodami publiczności, pięć kolejnych – nagrodami jury, a cztery – wyróżnienia specjalne przyznane przez redakcje magazynów: „Dobre Wnętrze”, „M jak mieszkanie”, „Moje Mieszkanie” i „Architektura od wnętrza”. Oto laureaci!

Do konkursu Urządzamy Wnętrze Roku nadesłano 635 prac – galerii prezentujących realizacje wnętrzarskie z 5 kategorii: przestrzeń dzienna, kuchnia, sypialnia, pokój dziecka oraz łazienka.

Jury złożone z redaktorów naczelnych wiodących tytułów wnętrzarskich – „M jak mieszkanie”, „Mojego Mieszkania”, „Dobrego Wnętrza”, „Architektury od Wnętrza” oraz serwisu Urzadzamy.pl – wskazało laureatów konkursu Urządzamy Wnętrze Roku, ponadto poszczególne redakcje przyznały swoje wyróżnienia.

LAUREACI KONKURSU URZĄDZAMY WNĘTRZE ROKU

Najlepsza realizacja z każdej z 5 kategorii została nagrodzona kwotą 2000 zł oraz publikacją projektu w magazynie „M jak mieszkanie” i na Urzadzamy.pl.

Laureat w kategorii Przestrzeń dzienna: Loft Kolasiński – Kamienica na skraju parku

.. Poznaj też pozostałe realizacje z kategorii Przestrzeń dzienna

 

Laureat w kategorii Kuchnia: Formativ – Sopot

.. Poznaj też pozostałe realizacje z kategorii Kuchnia

 

Laureat w kategorii Łazienka: Republika Architektury – Biały pokój kąpielowy

.. Realizacje z kategorii Łazienka

 

Laureat w kategorii Sypialnia: Studio Potorska – Silver House Gdynia

.. Poznaj też pozostałe realizacje z kategorii Sypialnia

 

Laureat w kategorii Pokój dziecka: mode:lina – Fence House

.. Poznaj też pozostałe realizacje z kategorii Pokój dziecka

ZDOBYWCY WYRÓŻNIEŃ MAGAZYNÓW WNĘTRZARSKICH

Wyróżnienia przyznane przez magazyny „Dobre Wnętrze”, „Architektura od wnętrza”, „M jak mieszkanie” i „Moje Mieszkanie” (po jednym dla wszystkich kategorii), uhonorowane zostaną publikacjami na łamach tytułów.

Wyróżnienie miesięcznika „Dobre Wnętrze”: Loft Kolasiński – Adaptacja Kuźni

Wyróżnienie magazynu„Architektura od wnętrza”: mode:lina – Brandburg Home & Studio

Wyróżnienie miesięcznika „M jak mieszkanie”: Republika Architektury – Kuchnia otwarta/zamknięta

Wyróżnienie miesięcznika „Moje Mieszkanie”: Studio Widawscy – Patchworkowo-oldschoolowo

LAUREACI GŁOSOWAŃ PUBLICZNOŚCI

Jeszcze zanim jury przyznało swoje nagrody i wyróżnienia, w pięciu plebiscytach swoich faworytów wskazywali użytkownicy serwisu Urzadzamy.pl. 

Laureat pierwszego głosowania: Ukryta kuchnia Devangari Design

Aby poznać walory tego projektu, warto uważnie prześledzić zdjęcia. Dowiemy się z nich, że kuchnia ta w istotny sposób wyróżnia się spośród wielu realizacji, funkcjonalnych i modnych jak ona. Jej wyjątkowym atutem jest umiejętność znikania, pożądana wówczas, gdy przestrzeń dzienna ma się stać przestrzenią niezakłóconego niczym wypoczynku albo celebrowania czasu spędzanego z gośćmi.  „W centralnym miejscu zabudowy kuchennej za składanymi frontami ukryty został zlew i dodatkowy blat roboczy. Dzięki temu rozwiązaniu cały rozgardiasz szybko może zniknąć z zasięgu wzroku” – napisała autorka projektu, Agnieszka Cichecka z pracowni Devangari Design.

.. Czytaj więcej o realizacji, która zwyciężyła w pierwszym plebiscycie i oglądaj zdjęcia!

Laureat drugiego głosowania: łazienka z zielenią pracowni Studio Projekt

O łazience stanowiącej część realizacji pt. Mieszkanie Stara Stocznia autorzy – Studio Projekt – w zgłoszeniu konkursowym napisali bardzo krótko: Łazienka z akcentami zieleni w postaci ściany pod prysznicem, drewniane elementy ocieplają wnętrze. Pod tym lapidarnym opisem kryje się pomieszczenie tyleż funkcjonalne, co eleganckie.

– Studio Projekt stworzyło łazienkę, która dobrze wykorzystuje niedużą przestrzeń – z bezbrodzikową kabiną prysznicową i miejscem do przechowywania nad toaletą. Udało się uciec od sztampy dzięki wprowadzeni oryginalnej dekoracji ściany prysznica. Zielone liście dobrze wyglądają w sąsiedztwie powierzchni o rysunku drewna – oceniła Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna miesięcznika M jak mieszkanie i serwisu Urzadzamy.pl, przewodnicząca jury konkursu Urządzamy Wnętrze Roku.

.. Czytaj więcej o realizacji, która zwyciężyła w drugim plebiscycie i oglądaj zdjęcia!

Laureat trzeciego głosowania: czarno-biały minimalizm od MAKA Studio

O sypialni stanowiącej część mieszkania opatrzonego tytułem „Czarno-biały minimalizm” autorzy – MAKA Studio – w zgłoszeniu konkursowym napisali bardzo krótko:  „Projekt obejmował całe wnętrze domu jednorodzinnego, gdzie designerskie gadżety miały stanowić tło dla otaczającej natury”. Przyjrzyjmy się więc zdjęciom ze zwycięskiej galerii. Widzimy tu efektowną, bardzo nowoczesną, minimalistyczną sypialnię ze szklaną ścianą, przez którą wnętrze otwiera się na ogród z pięknymi sosnami i położone za nim zarośnięte nieużytki. Można je kontemplować z ogromnego łóżka lub z wygodnej wanny. Sypialnia została bowiem całkowicie zintegrowana z łazienką, ze wszelkimi urządzeniami służącymi higienie ciała.

.. Czytaj więcej o realizacji, która zwyciężyła w trzecim plebiscycie i oglądaj zdjęcia!

Laureat czwartego głosowania: Harmonia Natury od MO Architekci

W czwartym głosowaniu publiczności w konkursie Urządzamy Wnętrze Roku zwyciężyła sypialnia autorstwa pracowni MO Architekci – część realizacji pt. „Harmonia Natury”. Zarówno jury, jak i głosującym spodobał się pomysł łóżka z zagłówkiem w kolorze ściany i sprytnie ukrytym schowkiem. Rozwiązanie to umożliwiło zaprojektowanie w sypialni głębszej szafy oraz większego łóżka. Co się zaś tyczy szafy, za sprawą zlicowania mebla ze ścianą zabudowa nie przytłacza wnętrza.

.. Czytaj więcej o realizacji, która zwyciężyła w czwartym plebiscycie i oglądaj zdjęcia!

Laureat piątego głosowania: gdyńska jadalnia autorstwa pracowni LOFT Magdalena Adamus

W piątym głosowaniu publiczności w konkursie Urządzamy Wnętrze Roku zwyciężyła efektowna jadalnia. Modny styl skandynawski zyskał tu niebanalną, wyrazistą i szczególnie elegancką interpretację. Duża w tym zasługa tapety, która wysunięty ku wnętrzu pomieszczenia fragment ściany zamieniła w wielkoformatowy obraz. Z kolei trafnie dobrane krzesła z drewna giętego lakierowanego na biało nadają nagrodzonej jadalni zarazem kontekst historyczny (tego typu meble wytwarzane są od 170 lat!), jak i rodzime piętno (któż nad Wisłą nie zna tzw. mebli tonetowskich, zwanych tak od nazwiska prekursora technologii, Michaela Thoneta?).

.. Czytaj więcej o realizacji, która zwyciężyła w piątym plebiscycie i oglądaj zdjęcia!

PARTNERZY KONKURSU:

Raw Decor mroom Anwis Roca

Ocena: 3

POLECANE ARTYKUŁY