Trendy 2019. Black & white, czyli moda na czarno-białe wnętrza

Ciemne kolory na dobre zadomowiły się we wnętrzach. Czy można mówić o kryzysie bieli? Poniekąd tak, choć w tym roku widać, że kolor biały świetnie dogaduje się z czarnym. Co więcej, aranżacje black & white to już nie tylko domena stylu glamour, lecz także np. skandynawskiego.

Trendy: black & white! 20 pomysłów na modny wystrój
Trendy: black & white! 20 pomysłów na modny wystrój
Trendy: black & white! 20 pomysłów na modny wystrój
Trendy: black & white! 20 pomysłów na modny wystrój
Trendy: black & white! 20 pomysłów na modny wystrój

Rok 2018 upłynął pod znakiem dodatków w kolorze złotym, miedzianym i rosegold. W tym sezonie widać jednak, że wypierają je czarne detale. Dlatego miłośnicy konwencji black & white mają duże pole do popisu.

Modne black & white – czarne detale na białym tle

2019 rok ugruntowuje popularność elementów wykończeniowych w kolorze czarnym. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim czarne ramy mebli (zwłaszcza szafek, stolików kawowych), ale też same mniejsze meble w tej barwie, takie jak stołki, stoliki pomocnicze i lekkie optycznie biurka czy konsole. Aby zachować konwencję black & white, ściany pozostawiamy w kolorze białym. W duecie z czarnymi meblami wspaniale komponują się białe tapicerki – najlepiej z miękkich, przytulnych tkanin (np. bawełna, len). Biała skóra bardziej polecana jest do wnętrz glamour niż skandynawskich.

Gdzie jeszcze spotkamy sporo czerni? Przede wszystkim w dodatkach dekoracyjnych i akcesoriach, jak m.in. świeczniki, ramki do zdjęć, lampy, a nawet naczynia.

..  Tapety czarno-białe – pomysł na modny wystrój >>>

 Trendy black & white

Black & white w salonie. Warto zwrócić uwagę na czarne krzesła - ikony designu zaprojektowane przez Le Corbusiera

Fot. agencjafree/living4media

Czarna zabudowa kuchenna

Moda na czarną kuchnię trwa już od kilku sezonów. Uwagę zwraca przede wszystkim kontrast. Czarne są meble kuchenne, natomiast w reszcie wystroju pojawiają się jasne kolory: biel, odcienie drewna, pastelowa szarość. Dzięki temu nawet w małej kuchni czarne elementy nie przytłaczają optycznie wnętrza, lecz ciekawie je dynamizują. Do wyboru mamy różne rodzaje wykończeń. W przypadku koloru czarnego na co dzień lepiej sprawdzają się matowe powierzchnie – zabrudzenia są na nich mniej widoczne.

..  Fronty kuchenne lakierowane czy matowe? PORADNIK >>>

Czarne meble kuchenne pozwalają też na interesujące eksperymenty stylistycznie. Na przykład w stylu klasycznym bądź vintage zyskują mnóstwo uroku, gdy wzbogaci się je o eleganckie uchwyty w kolorze złotym, miedzianym albo mosiężnym. Z czarną zabudową można również skontrastować płytki nad blatem.

Wnętrza black & white: GALERIE ZDJĘĆ

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Daniel Działa Zdjęcia: mat. pras. Karl Andersson

POLECANE ARTYKUŁY