Dworek Lucy z serialu "Ranczo". Gdzie się znajduje? Przypominamy słynną posiadłość serialowej Amerykanki

2023-08-10 8:18

Ten budynek z pewnością kojarzą fani serialu "Ranczo", jednego z największych serialowych hitów Telewizji Publicznej. Nie wszyscy jednak wiedzą, gdzie naprawdę znajduje się dworek Lucy z "Rancza". Słynna posiadłość Amerykanki to kultowa lokalizacja, ale czy jest otwarta dla zwiedzających?

Spis treści

  1. Gdzie znajduje się dworek Lucy?
  2. Dworek Lucy pojawił się nie tylko w "Ranczu"
  3. Zobacz, jak wygląda dworek z "Rancza"

"Ranczo" to kultowy serial Telewizji Polskiej, którego emisja dobiegła końca w 2016 roku. Serial do dziś cieszy się ogromną popularnością, wielu widzów wciąż z sentymentem wspomina produkcję koncentrującą się na losach mieszkańców fikcyjnej miejscowości Wilkowyje.

"Ranczo" trzykrotnie zdobywało Telekamerę. Serial dwukrotnie był też nominowany do Orła – Polskiej Nagrody Filmowej.

Serial "Ranczo" opowiada o perypetiach młodej Amerykanki Lucy (w tej roli Ilona Ostrowska), która osiedla się w małej podlaskiej wsi, gdzie odziedziczyła po babci dworek. Ludzie, z jakimi się spotyka, problemy, jakie przed nią stają i sytuacje, z jakimi musi sobie radzić, składają się na ironiczny a jednocześnie bardzo realistyczny obraz życia i mentalności wiejskiej społeczności. Lucy powoli wrasta w Wilkowyje, znajduje miłość i zakłada rodzinę. Jej mąż, Kusy, utalentowany artysta malarz, miał za sobą zły okres. Życiowy dramat sprawił, że zaszył się na wsi, wpadł w alkoholizm. Dzięki uczuciu do Lucy odżywa i wraca do malowania – czytamy w opisie serialu.

Gdzie znajduje się dworek Lucy?

Dworek Lucy z serialu "Ranczo" to jedno z bardziej charakterystycznych miejsc znanych z małego ekranu. Budynek istnieje naprawdę – znajduje się we wsi Sokule, w okolicach Żyrardowa na Mazowszu i oddalony jest o około 130 kilometrów od miejscowość Jeruzal, w której kręcono większość scen do serialu.

Posiadłość została wybudowana w pierwszej połowie XVIII wieku. Początkowo należała do rodziny Łubieńskich, a następnie Sobańskich. Dwór Sokule na Mazowszu w latach 80. trafił w ręce Janusza Petelickiego, który rozpoczął prace remontowe, gdyż budynek był w opłakanym stanie

Słynny dworek z "Rancza" z pewnością jest jednym z punktów do odwiedzenia na liście dla fanów serialu, ale czy budynek jest otwarty dla zwiedzających? Dla miłośników kultowej produkcji mamy złe informacje – dworek Lucy jest własnością prywatną – właściciele nie udostępniają go do zwiedzania.

Dworek Lucy pojawił się nie tylko w "Ranczu"

Warto wspomnieć, że serial "Ranczo" to nie pierwsza produkcja telewizyjna, w której mogliśmy zobaczyć dwór w Sokulu. Wcześniej powstawały tam zdjęcia do filmu "Noce i dnie" w reżyserii Jerzego Antczaka. Dworek w Sokulu "zagrał" Serbinów Barbary i Bogumiła Niechciców.

Zobacz, jak wygląda dworek z "Rancza"

W galerii publikujemy mnóstwo zdjęć z planu kultowej produkcji TVP. Zobacz, jak wygląda dworek Lucy Wilskiej w Wilkowyjach.

Rośliny o białych kwiatach
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE