Betonowe ściany pozbawione tynku oraz wrażenie przestronności, które uzyskano we wnętrzach, nadały mieszkaniu charakter industrialnego loftu.
By nie zgubić w sypialni wrażenia przestronności, architektka zaprojektowała łóżko z wielkim schowkiem pod nim. Stolarz świetnie je zrobił (ze sklejki i MDF-u lakierowanego na czarno). W dwóch niezwykle pojemnych szufladach ze skórzanymi uchwytami mieści się nie tylko pościel, lecz także pledy, sprzęt sportowy itp.
Wiekowa maszyna do szycia (niegdyś babci Wojtka) idealnie pasuje do industrialnej aranżacji.
Urządzenie małej łazienki okazało się prawdziwym wyzwaniem. Ale wszystko, co potrzebne, udało się w niej zmieścić. Jest nawet spory schowek nad ścianką instalacyjną wiszącego WC (za czarnym frontem). Dzięki skośnemu ułożeniu płytek metraż wydaje się nieco większy.
Zrobiona ze sklejki przesuwna płyta zastępuje drzwi do sypialni. – Lubię łączyć beton z innymi naturalnymi, prostymi i niedrogimi materiałami, jak właśnie sklejka czy płyta OSB. Jest wdzięcznym materiałem, pasuje do wnętrz loftowych, ale też bardziej eleganckich, minimalistycznych – tłumaczy architektka.
GDZIE KUPIĆ: komoda – Modo; poduszka szara, szara narzuta w pepitkę – NAP; kolorowe świeczniki – BoConcept.
– Chciałam, żeby w aranżacji mieszkania było widać pasje jego właścicieli – mówi Zuzanna. Stąd np. pomysł z tablicą (sklejka pomalowana farbą tablicową) w salonie. Wojtek, który zajmuje się sztuczną inteligencją, zapisuje na niej algorytmy, nad którymi właśnie pracuje. Jest też neon przedstawiający trójkąt Penrose’a, figurę niemożliwą. Podkreśla on subiektywność postrzegania i zachęca do zabawy przestrzenią.
Rury i stare żeberkowe grzejniki pomalowano na czarno, kable utworzyły na suficie i ścianach graficzne, minimalistyczne wzory.
Kuchenną zabudowę tworzą białe gotowe szafki (IKEA) oraz sklejkowe – zrobione przez stolarza na wymiar. Granit na blat zamówiono w firmie… wykonującej nagrobki. – Często jest tańszy niż u kamieniarzy zajmujących się wnętrzami – podpowiada architektka. Zgrano z nim ekran nad blatem, gładki, z szarego szkła.
Biel i szarość ścian dobrze eksponują kolorowe detale, np. okładki książek na „niewidzialnych” półkach.