Powrót do artykułu
Jadalnia
Fot.: Marcin Grabowiecki
Kuchnia
Fot.: Marcin Grabowiecki
Przedpokój
Fot.: Marcin Grabowiecki
Schody
Fot.: Marcin Grabowiecki
Schody, salon
Fot.: Marcin Grabowiecki
Kominek
Fot.: Marcin Grabowiecki
Sypialnia
Fot.: Marcin Grabowiecki
Łazienka
Fot.: Marcin Grabowiecki
Łazienka
Fot.: Marcin Grabowiecki
Zobacz następną galerię
Luksus przytulności
Luksus przytulności

Luksus przytulności

Wnętrza ponadczasowe, z charakterem

Aneks jadalniany

GOŚCINNIE Minimalistyczny stół jadalniany (Miloni) rozkłada się, może pomieścić nawet 12 osób. Drewniane krzesła, ikony powojennego designu (Fameg), są wygodne i praktyczne. Nie trzeba o nie drżeć jak o tapicerowane, co ważne zwłaszcza przy dzieciach. Meble podsunęła Iza. – Zawsze staram się proponować oryginalne krajowe wzory – podkreśla projektantka.

Kuchnia

SZTUKA KULINARNA Przeciwległą ścianę kuchni wypełnia zabudowa ze spiżarnią. Nad blatem zamiast szafek mogła więc zawisnąć półka, na której pani domu eksponuje grafiki młodych polskich twórców. W świetle złocistych lampek (Markslöjd) minimalistyczny okap (Faber) upodabnia się do abstrakcyjnej rzeźby.

Przedpokój

NIE WIERZ WŁASNYM OCZOM To nie tkanina! Dywanowy wzór ułożony z płytek ceramicznych budzi zachwyt gości, a gospodarze cenią także jego walory praktyczne. Towarzyszący mu czarno-biały gres (Realonda) powraca w kuchni, przy schodach i w łazience. Projektantka zadbała o spójność całej aranżacji.

Schody

POGODA DUCHA O dobrą aurę przez cały rok dbają tu lampy obłoczki (Umage). Nic dziwnego, że właśnie otwartą przestrzeń schodów gospodarz wymienia jako jedno z najbliższych mu miejsc w domu. Obraz Patrycji Kruszyńskiej-Mikulskiej to plon pierwszej aukcji sztuki, w której para wzięła telefoniczny udział.

Schody, salon

MOZAIKA Srebrzyste futro Rocky’ego kontrastuje z ciepłymi tonami łagodnych, szerokich schodów oraz jodełki francuskiej w salonie (Świat Podłóg). Szczapy w górnej części wnęki, nad półką, służą wyłącznie ozdobie. Niżej, w zasięgu ręki, są te przeznaczone na opał.

Ciepło dekoracyjnej kozy w salonie

DOMOWE OGNISKO Na jego straży stoi pan domu, który bardzo polubił palenie w piecu (Dovre). Marzeniemgospodarza był też ceglany wątek, widoczny m.in. za kozą i w kuchni. Tafla hartowanego szkła (na prawo od słupa) poprawia bezpieczeństwo na schodach i pozwala swobodnie sączyć się światłu z okna nad spocznikiem. Obraz wiszący na ścianie w tle namalował Artur Zienko.

Sypialnia

LUKSUS PRZESTRZENI Tylko miękka zasłona oddziela sypialnię od garderoby, a ta łączy się z łazienką przesuwnymi dwuskrzydłowymi drzwiami. Obszerne szafy z łatwością mieszczą ubrania, buty i pościel, ale nie dominują w strefie relaksu. Po drugiej stronie łóżka znajduje się wyjście na taras z widokiem na ukochany las. GDZIE KUPIĆ: lampa, kinkiety – Markslöjd

Łazienka

KĄPIELE SŁONECZNE Przez okno balkonowe obok natrysku wpada dzienne światło, zwielokrotnione przez połyskliwą mozaikę (Ceramica Dell’Arte) i lustro. Brodzik o teksturze łupka (Roca) oraz gres naśladujący drewno (Keros) potęgują wrażenie kontaktu z naturą.

Łazienka

ŚWIEŻY NURT Dyskretna chromowana bateria podtynkowa (Hansgrohe) nad minimalistyczną umywalką (GSI) łączy się z taflą lustra. Mocniej zarysowuje się we wnętrzu czarna armatura prysznicowa (Tres) na zdjęciu u góry strony.

Małgorzata Pawlak
email