Bryła łazienki także została włączona do przestrzeni dziennej domu poprzez domknięcie ścian pod sufitem szkłem. Od strony kuchni tekowa bryła obejmuje także zabudowę kuchennę. Takie zabudowy z wbudowanymi meblami są elementem rozpoznawczym przebudowy domu - typowej polskiej kostki z ubiegłego wieku.
Widok na część końcową holu, z dużym oknem balkonowym, za którym wkrótce ma się pojawić duży drewniany taras, otwarta i jasną klatkę schodowa i łazienkę.
Na pierwszym planie widzimy podciąg architektoniczny - pozostałość sciany konstrukcyjnej. Ściana oddzielająca hol od części dziennej została pomalowana na ciemno szaro, jako jedna z niewielu w tym domu. szklane drzwi oddzielajace wiatrołap od holu wpuszczają dodatkowe światło dzienne. Na schodach widać szklaną balustradę, której zadaniem jest dostarczanie światła dziennego na klatkę schodową. Jak w całym domu widzimy tutaj wyjątkową dbałość właścicieli - architektów o jak najwiekszą ilość światła dziennego w wyremontowanym domu.
Wbudowane meble w okładzinie tekowej. Na pierwszym planie obudowa kominka wygląda jak regał z półkami na drewno. Dalej widzimy zaprojektowaną przez właściciela domu bibliotekę - też jako mebel wbudowany - wizytówka stylu nowoczesnego.
Połączona przestrzeń, kiedyś osobnych pomieszczeń, salonu, jadalni, kuchni i holu. Harmonia kolorystyczna chłodnej szarości i ciepłego teku uzupełniona jest o odcień blachy w obudowie kominka.
Stół zaprojektowany przez właściciela domu. Uwagę zwraca bardzo cienki blat.
Kuchnia. Bardzo prosta w stylu nowoczesnym, tak jak reszta domu. Przed remontem było tu tylko jedno okno. Teraz są dwa, trochę mniejsze, horyzontalne. Szczególnie ciekawe jest to po lewej stronie pod szafkami wiszącymi. Widać przez nie zadbany ogród, a światło dzienne oświetla blat roboczy.
Wnętrza domu - kuchnia.
Dołączona do domu weranda, która kiedyś nie wchodziła w obrys domu. Teraz powstało mu miejsce do pracy i na ulubione zielone rośliny właścicielki.
Jasna i doswietlona klatka schodowa. Szare, udające beton stiuki na ścianach, szklane balustrady i tekowe stopnie idealnie harmonizują kolorystycznie.
Prezdpokój na piętrze. Szara i miękka wykładzina znajduje sie na całym piętrze. Idealnie wytłumia odgłos kroków przypominając, że znajdujemy się w strefie nocnej domu. Przedpokój jest jasny dzięki wstawieniu drzwi do wszystkich sypialni z mlecznego szkła. po prawej stronie widać wbudowane szafy, wtapiające się w ściany.
Sypialnia córki. Tutaj tak w reszcie w domu panują jasne szarości i drewno tekowe.
Sypialnia właścicieli. Jedno z niewielu wnętrz, w którym zagościła ciemna szarość na ścianach. Ale jest też tutaj wbudowana w ścianę, tak jak w pozostałych częściach domu, szafa.
Łazienka na piętrze. Nowe, duże, horyzontalne okno zastąpiło dwa małe kwadraciki. Żeby było ładniej i widniej architekt zaprojektował lustro, które powtarza kształtem i odbiciem nowe okno. Pomysł wart nasladowania.