Sufity podwieszane: galeria inspiracji. Prezentujemy pomysły na ciekawe realizacje mieszkań i rozwiązania aranżacyjne wykorzystujące efektownie oświetlenie do sufitu podwieszanego. Obejrzyj sufity podwieszane - projekty z polskich wnętrz. Sufit podwieszany to bardzo dekoracyjny element wnętrza. Można w nim montować nie tylko oprawy świetlne, ale także głośniki lub ukryć przewody wentylacyjne. Sufit podwieszany w pokoju, kuchni, czy łazience to niezastąpiony element zabudowy wnętrz. Jaki wybrać projekt sufitu podwieszanego? Taki dekoracyjny sufit w pokoju można zrobić na całej powierzchni stropu lub na jego części, na przykład nad stołem w części jadalnianej lub wzdłuż ściany pomieszczenia. Projekty sufitów podwieszanych - galeria zdjęć.
Fot.: Michał Skorupski
Sufit podwieszany
Poza tym, że doskonale nadaje się do maskowania wszelkich nierówności sufitu, sufit podwieszany ukryje też rury wodne, kanalizacyjne lub c.o., a także przewody wentylacyjne czy rurę od okapu.
Fot.: Redakcja
Sufit podwieszany
Ruszt pojedynczy sprawdza się w niskich pomieszczeniach, których szerokość nie przekracza 4 m. Sufit podwieszany na tego typu ruszcie wykorzystuje się do zamaskowania niedoskonałości stropu lub montażu lekkich opraw świetlnych.
Fot.: Piotr Mastalerz
Sufit podwieszany
W pomieszczeniach o znacznej powierzchni, gdzie sufit musi być bardzo wytrzymały, (ze względu na dużą rozpiętość i ciężar własny) najlepiej sprawdzają się sufity podwieszane na ruszcie krzyżowym dwupoziomowym.
Fot.: Piotr Mastalerz
Sufit podwieszany
Sufit podwieszany to doskonałe wyjście, jeśli chcesz stworzyć oryginalną aranżację świetlną sufitu.
Fot.: Marta Znój
Sufit podwieszany
W sufitach podwieszanych można umieszczać oświetlenie punktowe, belki świetlówkowe czy taśmy z oświetleniem LED.
Fot.: Redakcja
Sufit podwieszany
Ruszty krzyżowe jednopoziomowe sprawdzają korytarzach i innych wąskich pomieszczeniach. Są dużo sztywniejsze od rusztów pojedynczych, więc można układać na nich izolację akustyczną.
Fot.: Mariusz Bykowski
Sufit podwieszany
Poza tym, że doskonale nadaje się do maskowania wszelkich nierówności sufitu, sufit podwieszany ukryje też rury wodne, kanalizacyjne lub c.o., a także przewody wentylacyjne, rurę od okapu czy prowadnice drzwi przesuwnych.
Fot.: Redakcja
Sufit podwieszany
W pomieszczeniach o znacznej powierzchni, gdzie sufit musi być bardzo wytrzymały, (ze względu na dużą rozpiętość i ciężar własny) najlepiej sprawdzają się sufity podwieszane na ruszcie krzyżowym dwupoziomowym – mają dużą wytrzymałość i są bardzo sztywne.
Fot.: Mariusz Bykowski
Sufit podwieszany
W aranżacji wnętrz nie ma lepszego sposobu na obniżenie pomieszczenia, schowanie przewodów instalacyjnych czy zamontowanie dużej liczby opraw oświetleniowych.
Fot.: Marcin Czechowicz
Sufit podwieszany
Sufit podwieszany przydaje się również do wyciszenia stropu albo stworzenia oryginalnej aranżacji sufitu.