Przenikające sie odcienie szarości, tak w obiciu kanapy, tekstyliach jak i drewnianej okładziny, znakomicie budują głębię i plastykę całego wnętrza.
Biokominek umieszczony na stoliku kawowym to dobry pomysł dla tych, którym nie odpowiada typowa forma paleniska, oraz tych, którym zależy na oszczędności miejsca. Kominek jest zamknięty z każdej strony, dzięki czemu płomień nie zagraża dzieciom ani zwierzętom. Biokominek Groundfloor - Planika (planikafires.pl). Taki stół z wbudowanym biokominkiem pozwala w bezpieczny sposób cieszyć się ogniem.
W przeciwieństwie do grzejników stosowanych w większości mieszkań, biokominki nie wysuszają powietrza. Wręcz przeciwnie – nawilżają je, ponieważ wydzielają parę wodną poprzez spalanie bioetanolu.
Wolno stojące modele kominków ekologicznych charakteryzują się zazwyczaj oryginalnym, efektownym designem, są więc ozdobami same w sobie. Ponadto przenoszenie ich nie stanowi problemu, dzięki czemu mogą dekorować inne pomieszczenie (a nawet taras!) każdego dnia.
Ze względu na użycie ekologicznego paliwa, biokominki nie wydzielają dymu, sadzy, ani nieprzyjemnego zapachu, a co za tym idzie – nie wymagają podłączenia do komina. Idealnie nadają się więc do mieszkań w blokach i takich pomieszczeń jak jadalnia. Dobrze, jeśli niewielki mobilny biokominek wyposażony jest w osłony płomienia – dzięki temu w jego sąsiedztwie można się czuć wpełni bezpiecznie i swobodnie go przenosić.
Biokominek Apoll Plus, z efektowną podstawą z drzewa orzecha amerykańskiego, 55x24x55 cm, 3999 zł, FAMARE.PL
Biokominek Fire Line Automatic model E, z elektronicznym panelem sterowania, czterostopniową regulacją wielkości płomienia, z czujnikami m.in. przegrzania się urządzenia, przelania paliwa, długość 99 cm (może też być większa), 17 835 zł, planikafires.pl