Mieszkanie o powierzchni 50 metrów kwadratowych na osiedlu Browar Gdański w Gdańsku Wrzeszczu należy do dziennikarki, która prywatnie jest koneserką sztuki i polskiego designu. Właścicielce zależało na stworzeniu nowoczesnej przestrzeni, w której odnajdą się jej ulubione wzornictwo i prace współczesnych artystów, a także na odwołaniach do modernistycznej architektury jej ukochanej Gdyni. Mieszkanie zaprojektowała arch. Sylwia Kowalczyk-Gajda, właścicielka Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe.
Mieszkanie dziennikarki jest wypełnione sztuką i świetnym wzornictwem – klasyki designu, takie jak lampa PH 5 projektu Paula Heningsena dla marki Louis Poulsen, zestawiono z meblami współczesnych polskich producentów (np. stół Miloni czy komody TAMO).
W strefie jadalnianej stanął stół Avangarde z polskiej manufaktury Miloni, wokół niego stoją różne krzesła wiodących producentów (Paged, Fameg).
W części dziennej uwagę przyciąga imponujący dębowy regał. Na jego tle usatwiono sofę tapicerowaną miłą w dotyku tkaniną w naturalnym odcieniu. Przed nią – stolik FOU z dębowych, toczonych elementów (Misaform).
Oprócz sztuki, właścicielka kolekcjonuje lampy – nad stołem kultowy model PH 5 marki Louis Poulsen, zaperojektowany w połowie XX wieku.
Zaoblone zakończenie górnej zabudowy to wyraźne nawiązanie do modernistyczej architektury w Gdyni, którą właścicielka mieszkania darzy ogromnym sentymentem.
Zaokrąglone elementy dekoracyjne na szafie w holu również nawiązują do gdyńskiego modernizmu. W tle komoda polskiej marki TAMO, wykonana z dębowego drewna z uchwytami z modnegoi lastryko.
Ścianę z płytek w brudnym odcieniu zieleni zestawiono z drewnianymi frontami dolnej zabudowy i czarnym blatem. Nawet w kuchni musiało się znaleźć miejsce na wyeksponowanie wzorniczych klasyków, takich jak wyciskarka Juicy Salif , którą zaprojektował Philippe Starck czy dzbanków EM77 projektu Erika Magnussena (Stelton).
Rattanowa plecionka, drewno i bujna roślinność na tapecie wywołują skojarzenia ze stylem kolonialnym. Dekoracją są lampy – zółta, wisząca, to model Flowerpot zaprojektowany w 1968 roku przez Vernera Pantona (&Tradition), nocna, to wspołczesny model Bell marki Tom Dixon.
W sypialni pojawia się na wezgłowiu łóżka, wykonano z niej także front zabudowy meblowej. Kształt lustra to konsekwentnie powtórzony motyw dekoracyjny, który pojawia się na szafie w korytarzu.
W łazience zestawiono zabudowę w kolorze dębu z płytkami o wzorze szarego lastryko. Mocnym akcentem wystroju jest szafka pod umwywalkę z forntami w kolorze przygaszonej czerwieni. Duże lustro doświetla i powiększa niewielką przestrzeń.