150-metrowe mieszkanie należy do młodego małżeństwa z dwuletnią córeczką. Jego właściciele zwrócili się do projektantów z pracowni Soma Architekci z prośbą o zaaranżowanie wygodnej przestrzeni dla powiększającej się rodziny. Jasno określili swoje potrzeby i dali projektantom zielone światło na całkowitą przebudowę apartamentu. Jedna z projektantek z uśmiechem wspomina pierwszą wizytę w poprzednim mieszkaniu klientów, w którym zwróciła uwagę na wózek spacerowy ich córeczki i oryginalny, geometryczny wzór jego tapicerki. Z dalszej rozmowy wyniknęło widoczne upodobanie pary do graficznych wzorów, typowych dla lat 60. ubiegłego wieku. Ta cecha, a także wyrażona przez nich chęć posiadania w nowym mieszkaniu mebli na wysokich nóżkach, stały się dla projektantów punktem wyjścia dla stworzenia koncepcji stylistycznej wnętrza.
Korekty wymagał przede wszystkim układ strefy dziennej. Duży aneks kuchenny znajdował się w środkowej części mieszkania, z daleka od wielkich okien, będących największym atutem wnętrza. Natomiast przestrzeń przewidziana przez dewelopera na salon była dość ciasna i niedoświetlona. Projektanci w pierwszej kolejności przesunęli aneks kuchenny z jadalnią w stronę panoramicznych okien.
Właściciele zdecydowali się na wybór nieoczywistego koloru mebli kuchennych, dzięki czemu wnętrze nabrało indywidualnego charakteru.
Dzięki wyburzeniu części ścian między salonem a kuchnią oraz przebiciu wysokiego otworu do gabinetu, salon zyskał na przestronności.
W przestrzeni dziennej nie ma zbyt wielu wolnostojacych mebli, dzięki temu jest ona bardzo przestronna.
Architekci zaproponowali projekt czerpiący inspiracje ze stylu lat 60. Wnętrza są więc pełne graficznych wzorów, kolorów, mebli na toczonych drewnianych nóżkach i wykończonych naturalnymi fornirami. Jednocześnie pozostają całkowicie współczesne: obok ikon designu z połowy ubiegłego wieku, takich jak lampki stołowe Flowerpot Vernera Pantone'a czy słynnego Sunflower Clock Georga Nelsona w mieszkaniu pojawiają się również nowoczesne oprawy, jak projekt Toma Dixona nad stołem w jadalni czy minimalistyczne reflektory polskiego producenta Aquaform.
W sypialni dominuje kolor granatowy. Tapicerowany zagłówek łóżka zajmuje całą szerokość ściany.
Część nocna mieszkania zyskała jasny podział na zamkniętą strefę rodziców z obszerną garderobą.
W łazience właścicieli, ściana z lustrem wyłożona jest tapetą geometryczną z efektem 3D.
Wystrój toalety dla gości jest chłodny i spokojny. Kolor do wnętrza wprowadzają jedynie dwa kolorowe paski i kopia obrazu Aleksandra Gierymskiego - Pomarańczarka.
Dziecięca łazienka nawiązuje stylem do reszty mieszkania, jest kolorowa i we wzory.
Wnęka szafy w kolorze żółtym rozświetla wąski przedpokój.