
Aneks kuchenny z jadalnią
MODNE POŁĄCZENIA Kontrasty głębokiej winnej czerwieni i przyszarzałej zieleni oraz błyszczących i matowych powierzchni architektka złagodziła spokojnym kolorem ścian. Wybrała jasny beż z wyraźną domieszką tonacji żółtej. Zadbała też o akcenty w neutralnych barwach – bieli, czerni i szarości. – Są mocne, wysuwają się na pierwszy plan, dodając aranżacji charakteru. Bez nich byłoby nudno – mówi.
Źródło: Piotr Mastalerz

Sofa w salonie
DLA WYGODY Wielkość sofy, wysokość i głębokość siedziska, sprawiają, że wstaje się z niej i siada bez wysiłku. Gospodarze lubią podłożyć sobie jeszcze pod plecy poduszkę. Po rozłożeniu sofy powstaje solidne łóżko ze stelażem listwowym. Pokrowiec łatwo zdjąć do prania. Lekki stolik bez trudu się przestawia. GDZIE KUPIĆ: sofa T2 – Muji; stolik Fin Teak, Ethnicraft – NAP
Źródło: Piotr Mastalerz

Jadalnia
JESTEŚMY RAZEM Przy rozkładanym stole mieszczą się na obiadach dzieci i wnuki. Solidne meble w duchu vintage podobają się i starszym, i młodszym. Zielona zabudowa łączy szafę (kuchenno-odzieżową) z miejscem na TV. Dolny segment zajmują szuflady – ich zawartość jest łatwo dostępna. GDZIE KUPIĆ: stół Bjursta, krzesła Idolf, fronty szaf i szuflad Bodarp – IKEA
Źródło: Piotr Mastalerz

Jadalnia
WAŻNE UDOGODNIENIA W części kuchennej (po lewej stronie) architektka umieściła w słupku lodówkę. Usytuowała ją nad wysoką szufladą, by ułatwić domownikom korzystanie z zamrażarki. – Teraz nie trzeba się schylać, sięgając po mrożonki – mówią. – Innym praktycznym udogodnieniem jest mieszacz baterii, znajdujący się na krawędzi zlewozmywaka. Gdy ręce są zajęte, wodę można zakręcić łokciem – dodaje Maria Tyniec.
Źródło: Piotr Mastalerz

Zabudowa kuchenna
PÓŁJAWNIE Do aneksu kuchennego wybrano AGD do zabudowy. Piekarnik został zainstalowany na szczycie zielonej meblościanki. Na pierwszy rzut oka sprzęty są prawie niewidoczne. Dzięki temu kuchnia, która „gości” w salonie, traci nieco ze swojego właściwego charakteru. W szafkach zamontowano też łatwe w obsłudze szuflady oraz wysuwane kosze na odpady.
Źródło: Piotr Mastalerz

Część dzienna
KLAROWNIE – Wnętrza uporządkowane odbieramy jako większe, niż są naprawdę – mówi Maria Tyniec. W przedpokoju zaprojektowała szafę na wierzchnie okrycia i półki na buty. W przejściu do łazienki, również w szafie, ulokowała pralkę z suszarką bębnową, koszem na bieliznę i deską do prasowania.
Źródło: Piotr Mastalerz

Łazienka
W PRAKTYCE – Dla seniorów lustro powinno być szczególnie dobrze oświetlone. Dozownik do mydła warto powiesić na ścianie nad umywalką, przy toalecie – szczotkę do czyszczenia WC, a pod prysznicem – półkę na kosmetyki. Nie trzeba się wtedy po nic schylać i łatwiej utrzymać czystość we wnętrzu – podpowiada projektantka.
Źródło: Piotr Mastalerz

Prysznic
CEL – BEZPIECZEŃSTWO Zamiast wanny – obszerny prysznic z deszczownicą i koniecznie ręczną słuchawką. Plus siedzisko – dla komfortu podgrzewane, tak jak i podłoga (z wiekiem jest się bardziej wrażliwym na zimno). Na posadzce – antypoślizgowe płytki (min. klasy R10). GDZIE KUPIĆ: płytki z kolekcji System – Ceramica Vogue
Źródło: Piotr Mastalerz

Sypialnia
JASNO WEDŁUG POTRZEB Podwójny kinkiet umożliwia parze indywidualne korzystanie ze światła. – Do czytania najlepsze są żarówki o temperaturze barwowej 5300-6500 K (wspomaga widzenie i nie męczy oczu), a do odpoczynku – 3300 K – radzi architektka. Te wymagania godzi np. system regulacji temperatury barwowej Trådfri z IKEA.
Źródło: Piotr Mastalerz

Sypialnia
BY KOMFORTOWO SIĘ SPAŁO Właściciele są bardzo zadowoleni z łóżka. – Ma pojemne szuflady oraz materac, który dostosowuje się do kształtu ciała – mówią. Obok stoi stolik z praktyczną zdejmowaną tacą. GDZIE KUPIĆ: lampa ścienna 303, Gras/DCW, stolik kawowy Tray, HAY – NAP; łóżko i zegar z dużym wyświetlaczem – Muji
Źródło: Piotr Mastalerz
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...