W kolorystyce apartamentu dominują szarość i beż, a także kontrastująca z nimi czerń oraz motyw kamienia o wyraźnym żyłowaniu. W materiałach przeważa naturalny, bielony dąb – pojawia się zarówno w postaci francuskiej jodełki na podłodze, na frontach zabudów meblowych oraz w formie paneli i lamelek na ścianach i sufitach, zestawiony z płaszczyznami wykończonymi drewnem o czarnym wybarwieniu.
By zapewnić sobie maksymalny komfort i jak największą przestrzeń, inwestorzy postanowili kupić dwa lokale i połączyć je w jeden. W efekcie powstał przestronny, 283-metrowy apartament. Oprócz przestrzeni, właścicielom zależało także na spójności stylistycznej i stonowanych barwach, dlatego proste, eleganckie formy, szlachetne materiały i przyjemna dla oka, neutralna, ale urozmaicona kontrastami paleta barw pojawiają się konsekwentnie w każdym pomieszczeniu.
Delektowanie się posiłkami, pracę lub odrabianie lekcji umożliwia nowoczesny stół z ośmioma krzesłami, który stanął w strefie jadalnianej. W jadalni znajduje się również stylowa przeszklona witryna na zastawę stołową (również zaprojektowana na wymiar).
Warto również wspomnieć o układzie funkcjonalnym mieszkania. Zapewnia on prywatność wszystkim domownikom, ale daje też wspaniałe możliwości wspólnego spędzania czasu w przestronnej części dziennej. Do apartamentu wchodzi się z centralnie położonej klatki schodowej do wygodnego, przestronnego przedpokoju z dużym lustrem, praktyczną ławką oraz pojemną garderobą.
Do kuchni można wejść zarówno z salonu, jak i z holu.
W samym centrum kuchni znajduje się duża, funkcjonalna wyspa ze zlewozmywakiem i chowanymi gniazdkami elektrycznymi. Wyspa została wykonana z białego konglomeratu i doskonale sprawdza się nie tylko jako powierzchnia do przygotowywania posiłków, ale również codzienny stół, przy którym można zjeść szybkie śniadanie czy wypić poranną kawę.
Przy jednej ze ścian stanęła zabudowa meblowa sięgająca od podłogi do sufitu. W jednym z jej segmentów znajduje się blat z dostępem do gniazd elektrycznych na sprzęty typu czajnik czy ekspres do kawy. Dzięki drzwiom w systemie obrotowo-wysuwnym, które chowają się w przestrzeń między częściami zabudowy, blat może być w pełni otwarty lub zamknięty.
Pod drugą ze ścian znajduje się przestrzeń do gotowania – strefa robocza z płytą oraz zintegrowanym z nią okapem blatowym.
W sypialni inwestorów doskonale widać kontrasty, na których uzyskaniu bardzo im zależało.
- ściana za wezgłowiem łóżka jest wykończona dwoma zupełnie innymi materiałami, zarówno pod względem faktury, jak i koloru czy wzoru. Jedna połowa to czarne, drewniane lamelki, druga - spiek z wyraźnym, kamiennym wzorem
W sypialni znalazło się też biurko i wygodne krzesło.
W prywatnej łazience znajdującej się tuż przy sypialni projektantka również wykorzystała kontrasty.
W ten sposób uzyskano wizualny podział na strefę umywalkową i strefę prysznica.
W każdym pomieszczeniu można poczuć luksusowy i elegancki klimat.
Pokoje dzieci również zostały urządzone w podobnej stylistyce.
W ten sposób, gdy dzieci już wyjadą na studia lub wyprowadzą się do swoich mieszkań ich pokoje będzie można przemienić w gabinet lub pokoje gościnne.