Przestrzeń pod niską ścianką kolankową łazienki wykorzystano na praktyczne schowki. Okładzinę tworzy płyta fornirowana.
W łazience gromadzi się duża ilość pary wodnej. Nieodprowadzany nadmiar pary przenika przez wszelkie nieszczelności i skrapla się na chłodnych powierzchniach, zawilgacając je. W chłodne miesiące takimi miejscami są okna, które narażone na działanie wilgoci szybciej się niszczą. Dlatego warto tu zastosować okna odporne na wilgoć – z drewna pokrytego warstwą poliuretanu. Krawędzie drewnianych profili ościeżnicy i skrzydła takiego okna są zaokrąglone, aby powłoka z poliuretanu rozkładała się równomiernie i dzięki temu była trwalsza.
Przestrzeń pod skosem można wykorzystać na zabudowę z praktycznych szafek, ktore mają górne krawędzie ścięte zgodnie z kierunkiem skosu. Lub można też, jak na przedstawionej fotografii, wykorzystać ją by zamontować intrygujące drzwi do łazienki na poddaszu.
Wnękę przylegającą jednym bokiem do skośnej ściany można przeznaczyć na prysznic, osłaniając go drzwiami o ściętej górnej krawędzi – wykonuje się je na zamówienie.
W pomieszczeniu o nietypowym kształcie zamiast przewidzianej w projekcie lukarny inwestorzy zamontowali dwa okna połaciowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu i dość wysokiej ściance przestrzeń pod oknami można było lepiej zagospodarować – zamontowano tu sanitariaty: sedes i bidet. Bliźniacze urządzenia podkreślają symetrię okien i wnoszą ład do pomieszczenia (fot. Geberit).
Łazienkę urządzono zgodnie z aranżacją zaproponowaną w projekcie,stawiając sedes pod oknem tak by łatwo wpuścić świeże powietrze do łazienki.
Łazienka na poddaszu w narożniku została zaaranżowana na efektowny salon kąpielowy. Elementem przykuwającym uwagę są dwie umywalki zamontowane na ścianie prostopadłej do wejścia. Do wykończenia ścian łazienki użyto białych płytek ceramicznych – jasne kolory powiększają optycznie niewielką, ograniczoną przez dwa skosy przestrzeń. Światło wnikające przez okno połaciowe podkreśla intensywne kolory ścian łazienki.