Jaką rolę spełnia komoda w naszym wnętrzu? Czy warto postawić na bardziej pojemną czy estetyczną wersję komody do salonu? Jakie komody dodają wnętrzu charyzmy? Czy zabytkowa komoda pasuje tylko do wnętrz w stylu klasycznym? Jak organizować przestrzeń wokół komody? Inspirujemy siebie i Was galerią fenomenalnych komód do salonu i przestrzeni dziennych. Która komoda jest najbardziej w Waszym stylu? [WIDEO] Odnawianie starej komody farbami kredowymi KROK PO KROKU
Charakterystyczna dekoracja dla loftu w stylu flamandzkim. Stara, drewniana komoda - mebel z duszą, na niej niebieska, współczesna lampa biurkowa, a nad tym wszystkim zawieszone trzy lampy przemysłowe. W dodatku każda wn innym kolorze ... Zdjęcia: materiały prasowe HK Living
Intrygujący obraz lub grafikę - kupione na aukcji w galerii czy od studenta Akademi Sztuk Pięknych - nawet bez dodatkowych opraw wyeksponujmy na drewnianej komodzie. Ciemny kolor ścian podkreśli walory estetyczne naszej zdobyczy, a także kolor i rysunek mebla. Całość stworzy artystyczny kącik, idealny do relaksu z lekturą.
Prosta komoda w stylu lat 50. i nawiązujący do rysunku parkietu jodełkowy układ lustrzanych tafli ponad komodą, to stylowy strzał w dziesiątkę!
Komoda w retro stylu, z przesuwnymi drzwiczkami jest pojemna. Swoim wzorem upiększa wnętrze i dodaje mu stylu.
Komoda do salonu. Fot. LePukka
Komoda art deco – niełatwy do znalezienia obiekt pożądania wielu!
Komody w stylu lat 50. – zwłaszcza tak fikuśne jak mebel ze zdjęcia – zyskują wśród kolekcjonerów mebli coraz większe uznanie. A wciąż są niedrogie!
Toaletka z odnowionej komody w stylu orientalnym. Fot. K. Kalbarczyk
Delikatna lampa stołowa, w kolorze czarnym, w stylu nowoczesnej klasyki doskonale pasuje do czarnej ciężkiej komody. Cała kompozycja z czarnych elementów ciężkich i delikatnych jest spójna i stała się punktem centralnym aranżacji pokoju.
W odróżnieniu od współcześnie preferowanych metod nanoszenia farby bezpośrednio na zagruntowane drewno, zastosowanie przepisu na „Szwedzki błękit” pozwoli nam na wydobycie z mebla subtelnego efektu wizualnego, rodem z XVIII-wiecznych pracowni stolarskich. Nanosząc i wygładzając poszczególne warstwy gesso (gruntem), XVIII-wieczni rzemieślnicy doprowadzali powierzchnię mebla do doskonałości, uzyskując przez to finalny, nie do podrobienia efekt głębi. Co więcej – metoda ta jest w całości odwracalna, stąd bezpiecznie stosować ją możemy nawet na rodzinnym antyku, stanowiącym pokoleniową pamiątkę rodzinną.
Oryginalna komoda (mebleniemieckie.pl) na granicy przedpokoju i salonu skrywa klucze, piloty itp.
Jaka powinna być komoda do gabinetu czy salonu? Solidna i oryginalna. Taka właśnie jest komoda Milton wykonana w całości z drewna mahoniowego malowanego na biało. Oryginalności dodają jej kosze rattanowe. Fot. Dekoria.
Olbrzymia, masywna komoda jest bardzo ozdobna, o pałacowym charakterze. Na blacie stoi przeszklona witryna, która ładnie eksponuje rzeczy w niej umieszczone. Taki mebel dobrze zaprezentuje się we wnętrzach o romantycznym, kobiecym charakterze.
Obszerna komoda osadzona jest na wygietych nogach, jest bogato zdobiona i pojemna. Ładnie komponuje się z pomalowaną na biało podłogą w jodełkę. Nad komodą zawieszono w czarnej ramie mglistą panoramę Londynu. Przypomina ona nieco widok z okna, co daje ciekawy efekt.
Jak odnowić starą komodę lub przemalować nową, ale zwykłą, by zachwyciła swoim nowym obliczem? Wiemy jak to zrobić w zaledwie 5 krokach! Zobacz jak pomalowaliśmy tę białą komodę.
W kolekcji POSSI możesz dowolnie modyfikować i dobierać kolory frontów - w ten sposób uzyskasz mebel w wyjątkowym, własnym stylu.