Aranżacja poddasza
Schodki na miarę. W tym salonie zabudowano ścianę szczytową, bo kolankowa jest dość niska. Dach jest stromy, więc wysokość pomieszczenia jest znaczna, a to umożliwiło zbudowanie sporego regału (Raumplus.com). Kształt ściany narzucił schodkową formę mebla. Podziały wewnętrzne są nieregularne, część półek jest otwarta, część wyposażona w drzwiczki. Mimo pokaźnych gabarytów mebel wygląda lekko dzięki temu, że jest biały jak ściany wokół, a jego zawartość nie wypełnia go całkowicie. Ciekawy efekt uzyskasz, malując każde drzwiczki na inny kolor – będziesz miała regał w stylu lat 60. XX wieku.
Źródło: materiały prasowe Raumplus
Aranżacja poddasza
Regał bufetowy. System drzwi przesuwanych ze szkła zamyka skośną wnękę w strefie jadalnianej. W tym miejscu przydałby się kredens, więc przeznaczenie mebla było oczywiste. A może zamiast szkła lakierowanego zastosować przezroczyste, jak w prawdziwym kredensie?
Źródło: materiały prasowe Raumplus
Aranżacja poddasza
Geometria sufitu - jego płaszczyzny tworzą skomplikowany układ, ale dzięki dość wysokiej ściance kolankowej wnętrze bez trudu zaaranżowano na sypialnię. Pod trójkątnym oknem ustawiono dużą komodę, a przy prostopadłej do niego ścianie – łóżko. Mimo skosów dostęp do niego jest wygodny. Zwróć uwagę na motyw pionowych pasów – warto użyć takiej tapety, by podwyższyć optycznie wnętrze.
Źródło: Sylwester Rejmer
Aranżacja poddasza
Gotowanie pod skosem. Jeżeli zamierzasz przy ścianie kolankowej ustawić szafki, musi ona kończyć się chociaż 20 cm wyżej niż poziom blatu czyli mieć około 110 cm. Jeśli nad ciągiem roboczym są okna połaciowe, doświetlą go, a dzięki wnęce okiennej uzyskasz dodatkowe 40 cm w wysokości, co pozwoli ci swobodnie stanąć przy blacie. To dobre miejsce na zlewozmywak, ale pamiętaj o reflektorkach, by wieczorem było tu równie jasno. Górne szafki powieś na ścianie szczytowej.
Źródło: mat. pras. Black Red White
Aranzacja poddasza
Kanapa widokowa. Sądząc po wysokości kalenicy i stromiźnie dachu, to poddasze dużego domu. Okna połaciowe dają rozległy widok, więc nie dziwi ustawienie sofy frontem do nich. Z pewnością komfort tego miejsca poprawiłyby podnóżek i niski stolik. Nad oparciami zamontowano kinkiety umożliwiające wieczorną lekturę. Skośną ścianę naprzeciw udekorowano obrazem – to niecodzienne rozwiązanie. Przy ścianie szczytowej ulokowano długie biurko, okno nad nim zapewnia dzienne światło przy pracy.
Źródło: Mariusz Bykowski
Aranżacja poddasza
Z trapezowym lustrem. Najtrudniej urządzić pod skosami łazienkę. Zwykle kabina się nie mieści, a w wannie trudno stanąć. W naszej łazience jest znacznie lepiej. Na prysznic wygospodarowano wnękę przy prostej ścianie, a wanna częściowo znajduje się pod oknem, gdzie jest dość wysoko. Specjalnie dobrano także jej kształt, by zajęła mniej miejsca. Ze skośnych stropów wynika nietypowa forma dużego lustra.
Źródło: Piotr Mastalerz
Aranżacja poddasza
Pod obłokami. Dziecięcy pokój byłby nieco jaśniejszy bez tapety, ale z pewnością nie byłby tak ładny. Za jej pomocą uzyskano wrażenie baldachimu otulającego pomieszczenie. Przy łóżeczku przydałaby się lampka, którą można skierować na chmurki. Wzory podkreślają skosy – jak nie da się czegoś ukryć, to najlepiej to wyeksponować. Pod oknem połaciowym sofa, z której bez obaw można wstać, nie uderzając głową o sufit.
Źródło: Konrad Kalbarczyk
Aranżacja poddasza
Widok z kosmosu. W młodzieżowym pokoju wydzielono garderobę bez drzwi. Dzięki przesuwanym drzwiom (seria 1500, Raumplus) wnętrze nie traci przestronności. Ścianki oklejono fototapetą, która zapewne jest odbiciem astronomicznych zainteresowań lokatora pokoju. W świetle połaciowego okna powieszono model statku lub robota kosmicznego, ale mogłaby to być także kosmiczna lampa. Nietypowy skos przy podłodze zarzucony poduszkami może być wygodnym miejscem do zabawy.
Źródło: materiały prasowe Raumplus
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...