Heksagony, czyli sześciokąty, zadomowiły się na posadzkach, ścianach, tkaninach. Ten motyw dekoracyjny stanowi świetną alternatywę dla wszelkich kratek czy szachownic. A projektanci wyposażenia domu bardzo z tego korzystają. Sprawdź, jak z sukcesem wprowadzić heksagony do wnętrza.
Ściana we wnętrzu łazienki wykończona została gresowymi płytkami heksagonalnymi. Gdzie kupić: ceramstic.com
Charakteru całemu pomieszczeniu dodaje ściana pod prysznicem. Ozdobiona heksagonalnymi płytkami o ciekawych wzorach jest główną dekoracją pomieszczenia.
Postaw np. na wielkoformatowe płytki ścienne bądź podłogowe z wzorem dużych heksagonów. To świetne rozwiązanie zwłaszcza w przestronnych łazienkach.
We wnętrzach w stylu nowoczesnym świetnie prezentują się sześciokąty wielkoformatowe. W tych bardziej klasycznych, glamour bądź skandynawskich wybierajmy drobne heksagony.
Płytki ceramiczne na ścianie we wnętrzu pokoju kąpielowego.
Drobne heksagony często pojawiają się na eleganckich, szkliwionych płytkach – przypominają mozaikę.
Cementowe płytki Purpury pokrywające się z każdym miesiącem wyraźniejszą patyną są dopełnieniem bardzo autentycznego i dalekiego od nieskazitelnej perfekcji wnętrza.
Płytki ceramiczne z motywem heksagonów nad blatem w kuchni.
Heksagony w przedpokoju: jeśli chcemy już od wejścia witać gości heksagonami, wybierzmy płytki podłogowe z tym motywem, wycieraczkę albo chodnik. Ze ścianami ostrożnie – sześciokąty mogłyby zdominować wystrój.
Heksagonalne płytki ścienne i podłogowe są chętnie wybierane zwłaszcza do łazienki.
We wnętrzach w stylu vintage można zastąpić posadzkę w szachownicę właśnie heksagonami. Zamiast duetu czerni i bieli warto się skusić na tercet barwny (biel, czerń, szarość). Wnętrze będzie i ciekawsze, i bardziej nowoczesne, a jednocześnie nie straci uroku związanego ze stylistyką vintage.
Akcesoria kuchenne do przechowywania z motywem heksagonów.
Ceramiczne płytki heksagonalne w kolorze szmaragdowym.
Heksagony to mało skomplikowane figury geometryczne, które jednak do wnętrza wprowadzają dynamikę i powiew nowoczesności. Dlatego więc tak chętnie wybierane są do aranżacji w stylu nowoczesnym.
Projektanci wnętrz często decydują się wykorzystać heksagony tylko na fragmencie ściany i posadzki. Co więcej, nie jest to pole o regularnych kształtach (linie proste), lecz „postrzępione”, czyli figury geometryczne są rozłożone nierównomiernie.
Dzięki płytkom heksagonalnym ułożonym tylko na fragmencie ściany lub w formie lamperii, uzyskamy ciekawy efekt we wnętrzu.
Białe płytki heksagonalne na ścianie w kuchni.