Aranżacja wnętrza loftu autorstwa pracowni Loft Szczecin. Białe ściany oraz podłoga są idealnym, neutralnym tłem dla drewnianych mebli oraz kolorowych dodatków w stylu retro.
Wśród wyposażenia znalazły się projekty Kaia Kristiansena oraz Arne Jacobsena.
Głównym założeniem przy aranżacji loftu było stworzenie przejrzystych i otwartych przestrzeni, przy niewielkiej ilości okien. Kolory ścian to złamana biel zdodatkiem szarego pigmentu.
Wzorzyste, kolorowe dywany wprowadzają do wnętrza namiastkę stylu etnic.
Fotele w jaskrawych kolorach ożywiają całe wnętrze.
Ważnym dopełnieniem wystroju stała się kolekcja polskiej ceramiki z przełomu lat 50-60.
Kanapa w pepitkę idealnie współgra ze stojącą nieopodal lampą o podobnym wzorze.
Projektanci z pracowni Loft Szczecin często wykorzystują w swoich projektach rzadkie meble, lampy, ceramikę oraz dywany. Zakupione na aukcjach bądż od zaprzyjaznionych handlarzy meble często poddają renowacji.
Białe ściany oraz podłoga są idealnym, neutralnym tłem dla drewnianych mebli oraz kolorowych dodatków w stylu retro.
W projekcie wykorzystano krzesło do biurka projektu Finn Juhla. Krzesło-108 w nienagannym stanie, bez śladów renowacji przetrwało około 35 lat, przywiezione z Kopenhagi. Ważnym elementem wyposażenia jest również modernistyczne biurko z 1946 roku wykonane w danii z dębowego drewna.
Meble z lat 60-tych są często bardzo masywne i ciężkie w odbiorze. Aby zaznaczyć ich obecność, nie sprawiając przy tym że wnętrze staje się zbyt chaotyczne, należy dobrze dobrać materiały wykończeniowe. Dobrym rozwiązaniem jest wybór jasnych okładzin, które będą doskonałą, bezpieczną bazą dla kolorowych mebli i dodatków.
Biały kolor w roli neutralnego tła, idealnie wydobywa obecność drewnianych mebli oraz dobrze przemyślanych dodatków.