Telewizja nie tylko w salonie! Szykujemy letnie seanse na balkonie, w ogrodzie i...

2022-06-01 0:00 Materiał sponsorowany
Telewizja w plenerze: laptop na balkonie
Autor: Maria Korneeva/Getty Images

Zmienia się miejsce, sposób i pozycja, w której korzystamy z mediów. Nawet telewizja dostępna jest przecież nie tylko na ekranie królującym w salonie. Nowe zjawiska wpływają na aranżację wnętrz – a także otoczenia domu.

Swoją codzienność coraz śmielej wyzwalamy z więzów konwencji. Bez wątpienia rosną też nasze możliwości. Nie tak dawno temu telewizję oglądało się tylko na telewizorze w dużym pokoju, a teraz… właściwie w dowolnym miejscu, również daleko od domu.

Niemniej telewizor – już nie tyle jako odbiornik, co raczej bardzo duży wyświetlacz – nadal ma jednak pewne wyjątkowe przewagi. Przykład? Mecze na żywo. Rozgrywki oglądane na stadionie gwarantują niepowtarzalny nastrój. Lepszą widoczność i dźwięk zapewniają jednak zestawy kina domowego. Zwłaszcza że pozwalają swobodnie dzielić te wyjątkowe chwile z bliskimi czy z przyjaciółmi. Tu nigdy nie zabraknie biletu! Dodatkowe zalety? Przy smart TV ani ochota na powtórkę, ani „przerwa techniczna” na widowni nie stanowią problemu.

Telewizor w sypialni
Autor: Fizkes/Getty Images

Twój program czeka w kieszeni

Wraz z rozwojem usług streamingowych, programy nadawane na żywo – w tym filmy, mecze czy koncerty – zaczęły być dostępne także na urządzeniach mobilnych. W ten sposób odbywają się dziś m.in. premiery kolejnych odcinków wielu seriali. To prawdziwy prezent dla wiernych widzów, którzy z różnych względów nie mieli szansy w porę zająć miejsca przed tradycyjnym ekranem – ale nie tylko. W najbardziej niezobowiązujących warunkach filmy oglądamy na smartfonach. Warto jednak przełączyć się na tablet – i korzystać nie tylko z większego wyświetlacza, lecz również z zasobów telewizji online.

Telewizja w plenerze: smartfon na balkonie
Autor: petrunjela/Getty Images

Balkon, letnie centrum rozrywki

Latem skarby kinematografii chętnie zabieramy na balkon, który równie dobrze może służyć i pracy, i rozrywce. Standardowe przekątne ekranu laptopa lub nawet tabletu wystarczą, by film czy serial oglądać w naprawdę komfortowych warunkach. W pojedynkę albo we dwoje! Potrzebne będą tylko nowoczesne meble, które równie dobrze sprawdzają się i we wnętrzu, i w plenerze, więc krążą wraz z nami między domem a jego otoczeniem.

Telewizja w plenerze: laptop na balkonie
Autor: nortonrsx/Getty Images

Seans pod chmurką

Ciepła pora roku sprzyja życiu towarzyskiemu, tłumnie korzystamy więc też z uroków kina w parku czy na plaży. Podobny seans możemy zorganizować w ogrodzie lub na działce. Ten wieczór bez wątpienia zapisze się w pamięci uczestników i… podbije social media. Jak przygotować się do seansu pod chmurką? Wbrew pozorom nie trzeba wiele. Rozwieszamy biały ekran, a zamiast telewizora włączamy projektor oraz głośniki. Przydadzą się też wygodne leżaki lub koc z mnóstwem poduszek i… oczywiście poczęstunek. Taka oprawa wieczoru sama w sobie stanie się wyjątkową atrakcją.

Telewizja w plenerze: kino ogrodowe
Autor: Tgordievskaya/Getty Images

Niech każdy ogląda, co woli!

Tu ważna wiadomość. Każdy abonent telewizji satelitarnej CANAL+ dostaje automatyczny i darmowy dostęp do serwisu CANAL+ online. Dzięki temu ulubione programy może oglądać, gdzie chce i jak chce, bez ograniczeń. Nie musi wybierać – w tym samym czasie, gdy dzieci będą się cieszyć filmem w kinie pod chmurką, na telewizorze może trwać transmisja meczu na żywo. Szczegóły na canalplus.pl.

Telewizor w salonie
Autor: SeventyFour/Getty Images
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022