Dom w stylu skandynawskim. Metamorfoza drewnianej elewacji

2022-05-01 9:34 Materiał sponsorowany
pomalowany dom
Autor: materiały prasowe

Jesteś właścicielem drewnianego domu, którego fasada wymaga odświeżenia. Nie masz już ochoty na kolejny odcień brązu i szukasz niestandardowych rozwiązań? A co powiesz na nawiązanie do kolorystyki budynków skandynawskich? Przeczytaj i dowiedz się, jak stworzyć fasadę w kolorach takich, jak na zdjęciach.

Kolor w stylu skandynawskim odgrywa bardzo ważną rolę. Dzikość, chłód i mała ilość słońca w ciągu roku sprawiają, że mieszkańcy Północy starają się robić wszystko, aby rozjaśnić i rozweselić otoczenie. Wyraziste i pastelowe barwy połączone ze stonowaną bielą lub szarością powiększają i rozjaśniają wnętrza ich mieszkań. A jak jest z kolorami fasad skandynawskich domów? Te też nie są przypadkowe, ale też nie są już tak zachowawcze. Tu specjalnie stosuje się nasycone kolory, które przeciwstawiają się otaczającej szarości i ciemności. Żółte, czerwone, niebieskie czy pomarańczowe domy są spotykane we wszystkich krajach Skandynawii i stanowią jedną z podstawowych wizytówek tamtejszego stylu.

Można czasem odnieść wrażenie, że to domki z bajek, ale to jedynie złudzenie. Kolory skandynawskich drewnianych fasad mają swoje silne odzwierciedlenie w naturze i tam należy szukać ich źródła. W końcu styl Północy już w swoich założeniach odrzuca wszystko, co sztuczne.

Uważasz, że taka kolorystyka to dobry kierunek i chcesz pomalować swój dom w ten sposób? Jeśli szukasz dobrego rozwiązania, zwróć uwagę na Impregnat do drewna LuxDecor Njord, którego barwy wprost nawiązują do stylistyki drewnianych domów ze Skandynawii.

dom przed malowaniem
Autor: materiały prasowe

Czyszczenie i gruntowanie ścian

Zanim przystąpisz do malowania ścian, możliwie najdokładniej usuń stare powłoki malarskie. To najbardziej żmudny i pracochłonny etap prac. Najlepiej, jeśli wykorzystasz do tego szlifierkę i zedrzesz stare warstwy. Kiedy uporasz się ze szlifowaniem nie zaczynaj malowania. Jeśli chcesz, aby kolor utrzymał się możliwie najdłużej bez żadnych przebarwień, dodatkowo zabezpiecz powierzchnię. Do tego celu wykorzystaj Grunt odcinający LuxDecor Njord. To bezbarwny, wodorozcieńczalny preparat do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Po nałożeniu blokuje migrację tanin, dzięki czemu skutecznie zapobiega żółknięciu i ciemnieniu drewna.

malowanie
Autor: materiały prasowe

Kolory Skandynawii

Kiedy zagruntowana ściana już wyschnie, odpyl ją i zacznij właściwe malowanie Impregnatem LuxDecor Njord w wybranych kolorach (prezentowany dom jest pomalowany kolorami: Zimowe słońce – żółty i Śniegi północy – biały). To impregnat przeznaczony do malowania powierzchni drewnianych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Po wyschnięciu tworzy bardzo trwałą, satynową powłokę, odporną na działanie warunków atmosferycznych, pleśni i wilgoci. Dostępny jest w 14 oryginalnych kolorach. Preparat znacząco różni się od impregnatów do drewna dostępnych na rynku. Jego nietypowość wynika z unikalnej kolorystyki, siły i jakości krycia oraz powłoki. Produkt skutecznie łączy najlepsze cechy impregnatu i farby.

malowanie
Autor: materiały prasowe

Impregnat nakładaj cienką warstwą, rozprowadzając go wzdłuż słojów drewna. Maluj przy pomocy wałka lub pędzla. W trakcie prac nanieś minimum dwie warstwy w odstępie około trzech godzin pomiędzy nimi.

malowanie
Autor: materiały prasowe

Dzięki dwóm powłokom impregnat wspaniale pokryje drewno, da bardzo intensywny, ciepły kolor maskując przy tym wszelkie przebarwienia oraz bardzo ładnie podkreśli rysunek słojów drewna. Po upływie 24 godzin od zakończenia malowania ściany będą w pełni suche i gotowe do użytkowania.

Dowiedz się więcej na: www.luxdecor.expert

malowanie
Autor: materiały prasowe
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022