Dekoracja i ochrona drewna. Jaki produkt wybrać?

2022-05-01 6:25 Materiał sponsorowany
ochrona drewna
Autor: materiały prasowe

Bejca, impregnat czy może lakierobejca? Rynek oferuje wiele produktów do dekoracji i ochrony drewna. Czasami ciężko się połapać, który produkt do czego służy i co dokładnie wybrać do odnowienia płotu, a czym malować meble ogrodowe. Nie martw się, chętnie przeprowadzimy cię przez ten gąszcz produktów i pomożemy wybrać najlepszy do prac, które planujesz. Poniżej prezentujemy przykłady poszczególnych zastosowań.

Bejcowanie mebli ogrodowych

Drewniane meble to jeden z podstawowych elementów każdego ogrodu. Tam przyjmujesz gości, jesz rodzinne obiady i odpoczywasz. Kiedy je kupujesz, zwykle są wykonane z surowego, nieimpregnowanego drewna. Takie sprzęty trzeba zabezpieczyć. Barwienie mebli ogrodowych najłatwiej jest przeprowadzić przy pomocy Bejcy do drewna LuxDecor. Bejcowanie to jeden z najstarszych sposobów nadawania drewnu trwałego koloru. Bejca powierzchniowo wnika w strukturę drewna i trwale zabarwia jego powierzchnię. W przeciwieństwie do innych produktów nie kryje całkowicie, a pozostawia widoczny rysunek słojów. Dzięki temu masz szansę stworzenia naprawdę unikalnego odcienia swoich mebli. Możesz też kontrolować poziom wybarwienia poprzez nakładanie kolejnych warstw produktu. Pamiętaj jednak, że bejca nie posiada właściwości ochronnych. Musisz ją jeszcze zabezpieczyć powierzchniowo lakierem do drewna.

bejcowanie mebli ogrodowych
Autor: materiały prasowe

Drewno ogrodowe z połyskiem

Wszelkie elementy architektury ogrodowej również wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Ale jeśli tych jest dużo to bejcowanie, a następnie lakierowanie każdego z nich zajmie dużo czasu. Możesz użyć impregnatu, ale ten ma mocne krycie i rysunek słojów drewna nie będzie już tak widoczny. Co w takiej sytuacji począć? Najlepszym wyjściem będzie zastosowanie Lakierobejcy do drewna LuxDecor. Ten produkt to połączenie bejcy i lakieru, w związku z czym czas malowania znacznie się skraca w porównaniu ze stosowaniem każdego produktu oddzielnie. Dodatkowo lakierobejca jest dostępna w 11 kolorach, więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla własnego ogrodu. W trakcie malowania bardzo dobrze się rozprowadza, a po wyschnięciu tworzy trwałą, odporną na promienie UV i opady deszczu, powłokę z połyskiem.

drewno ogrodowe
Autor: materiały prasowe

Odnawianie drewnianego płotu

Twoją działkę otacza drewniany płot, który wymaga odnowienia? Jak powinieneś postępować, aby zrobić to dobrze? Drewno trzeba właściwie zabezpieczyć, ale zanim zaczniesz malowanie, wykonaj kilka prostych czynności, które zagwarantują ci spokój na następne kilka lat. Na początku sprawdź stan ogrodzenia. Następnie oczyść wszystkie elementy ze starych powłok malarskich. Płot najlepiej jest zabezpieczyć Impregnatem do drewna LuxDecor. To produkt, który zawiera w swoim składzie naturalne woski, które skutecznie odpychają wodę, a tym samym zwiększają trwałość i odporność drewna. Dostępny jest w gamie 14 kolorów. Impregnat jest bardzo łatwy w stosowaniu – malujesz pędzlem lub wałkiem. Bardzo dobrze kryje drewno, nadając mu ładny kolor.

odnawianie płotu
Autor: materiały prasowe

Dom w stylu skandynawskim

Kto z nas nie marzy o własnym domku letniskowym? To doskonała enklawa spokoju, w której zawsze odpoczniesz od codziennego zgiełku i naładujesz baterie. Domek letniskowy to także budynek, który chce się upiększać i robić wszystko, by był wyjątkowy. Kierując się takim podejściem spróbuj sprawić, aby twój domek nie przypominał wszystkich innych w sąsiedztwie. Jak to zrobić? Najprościej będzie pomalować jego elewację na styl typowy dla domów w Skandynawii. Do realizacji tego zadania zastosuj Impregnat do drewna LuxDecor Njord. To preparat przeznaczony do malowania powierzchni drewnianych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Łączy najlepsze cechy impregnatu i farby. Po wyschnięciu tworzy bardzo trwałą, satynową powłokę odporną na warunki atmosferyczne, pleśń i wilgoć. Dostępny jest w 14 oryginalnych kolorach. Spełnia wytyczne surowej normy EN 71-3 „Bezpieczeństwo zabawek”.

dom w stylu skandynawskim
Autor: materiały prasowe
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022