Przyjemne chwile na tarasie nawet w chłodne dni. Z ogrzewaczami gazowymi to możliwe!

2021-09-01 5:54 Materiał sponsorowany
Ogrzewacz gazowy PATIO marki Kratki
Autor: materiały prasowe Kratki

Kiedy mija lato i dni stają się krótsze i chłodniejsze, wcale nie musimy rezygnować ze spędzania miłych chwil na tarasie czy w ogrodzie. Wciąż możemy rozsiąść się wygodnie z kubkiem gorącej herbaty lub zorganizować przyjęcie w ogrodzie mimo jesiennej aury. Jak to zrobić? Wystarczy zaopatrzyć się w ogrzewacze gazowe! Sprawdziliśmy, jakie modele oferuje ceniony producent ogrzewaczy gazowych, marka Kratki.

Ogrzewacze gazowe - czym są i jak działają?

Ogrzewacze gazowe powstały przede wszystkim, aby dostarczać ciepło tam, gdzie jest ono potrzebne jedynie okazjonalnie – m.in. w altanach, na tarasach domków letniskowych czy w kawiarnianych ogródkach. Oprócz dawania przyjemnego ciepła, ogrzewacze gazowe przynoszą wyjątkową urodę tańczących płomieni, a także klimatyczne, nastrojowe światło. Ponadto, ogrzewacze są bardzo czyste - nie emitują dymu ani nie wytwarzają popiołu. Co więcej, są bezpieczne w użytkowaniu, gdyż nie strzelają iskrami, które mogłyby poparzyć nas czy uszkodzić ubranie. 

Ogrzewacz gazowy PATIO w wersji białej i czarnej
Autor: materiały prasowe Kratki Ogrzewacz gazowy PATIO w wersji białej i czarnej

Ogrzewacze gazowe Kratki - bezpieczeństwo przede wszystkim

Wyróżniające się europejskimi certyfikatami urządzenia marki Kratki, są bezpieczne także na wielu innych poziomach. Przede wszystkim żywy ogień osłonięty jest w nich szybą, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że ciekawe świata dziecko oparzy się albo kot upali sobie wąs.

Osłona również chroni płomień przed zdmuchnięciem przez wiatr. Gdyby to jednak nastąpiło, lub gdyby urządzenie zostało przechylone czy przewrócone, odpowiednie zabezpieczenia automatycznie odetną dopływ gazu do sterownika.

Warto też podkreślić, że sprzęty tego rodzaju są przyjazne również dla środowiska – spalają czyste paliwo i nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery. Dzięki temu korzystając ich zalet oddycha się naprawdę świeżym powietrzem. 

Ogrzewacz gazowy PATIO HORIZONTAL marki Kratki
Autor: materiały prasowe Kratki Ogrzewacz gazowy PATIO HORIZONTAL marki Kratki

Jak wybrać model dla siebie

Podobnie jak w przypadku sprzętów grzewczych przeznaczonych do pomieszczeń, również w odniesieniu do ogrzewaczy tarasowych istotną rolę odgrywa moc urządzenia. W standardowych zastosowaniach domowych w zupełności wystarcza moc znamionowa rzędu 8 kW, jaką oferują m.in. modele Patio i Patio Mini z oferty marki Kratki.

Większą, na poziomie 12 kW, przynosi ogrzewacz Umbrella tego samego producenta. Natomiast model Patio Horizontal (aż 17,5 kW energii cieplnej!) doskonale sprawdzi się na dużych przestrzeniach i chłodnych tarasach. 

Drugą ważną kwestią jest źródło zasilania. Klasyczne ogrzewacze, zasilane gazem z butli i niewymagające podłączenia do prądu, są doskonale mobilne. To ich wielka zaleta – łatwo je ustawić w dowolnie wybranym miejscu lub przenieść w zależności od potrzeb. Kto jednak miałby ochotę na rozwiązanie stacjonarne, trwale wkomponowane w oprawę architektoniczną tarasu, może się zdecydować na palenisko gazowe.

Urządzenia tego rodzaju są przeznaczone do zabudowy, choć w ofercie marki Kratki znajdziemy je też montowane w wolnostojącej obudowie Sierra, opcjonalnie ze szklaną osłoną oraz elementami dekoracyjnymi – włóknami żarowymi lub drewienkami dającymi odczucie kontaktu z kominkiem.

Ogrzewacz gazowy UMBRELLA marki Kratki
Autor: materiały prasowe Kratki Ogrzewacz gazowy UMBRELLA w wersji białej

Trzecia sprawa, którą należy wziąć pod uwagę przed zakupem, to sposób sterowania. Większości użytkowników w zupełności wystarcza sterowanie manualne – włączanie i regulowanie przyciskiem. Zwolennicy komfortu na najwyższym poziomie wybierają natomiast modele obsługiwane pilotem. Wówczas zarządzać pracą urządzenia można jeszcze przed wyjściem na taras czy bez podnoszenia się z fotela.

Ogromne znacznie ma rzecz jasna również forma – wzornictwo, wielkość, sposób wykończenia. Zarówno kształt, jak i oczywiście skalę ogrzewacza należy dobrać do parametrów tarasu, a więc jego układu oraz wymiarów. Nawet na najmniejszych świetnie sprawdzi się model Sierra (40,8x40,5 cm, wys. 170,0 cm). Na nieco większym – Patio Slim (43,9x41,5 m, wys. 142,9 cm), Patio Mini (46,7x46,7 cm, wys. 155,3 cm) lub niewiele szerszy Patio (48,2x48,2 cm, wys. 155,3 cm). Na obszerniejszym – strzelista Umbrella (50,1x50,1 cm, wys. aż 216,3 cm). Z myślą o dużych tarasach powstał model Patio Horizontal (szer. 118,5 cm, gł. 32,5 cm, wys. 56,9 cm).

Ogrzewacz gazowy PATIO w wersji czarnej
Autor: materiały prasowe Kratki Ogrzewacz gazowy PATIO w wersji czarnej

Dzięki zróżnicowanym wymiarom i kształtom nietrudno dobrać urządzenie odpowiadające dostępnej przestrzeni rozmiarem, formą, a także materiałem i kolorem. Wertykalne modele z minimalistycznej linii Patio są dostępne m.in. w wykończeniach ze spieków kwarcowych o najróżniejszych odcieniach i wzorach, a efektowna Umbrella – m.in. w eleganckiej bieli. Niesłabnącą popularnością cieszą się też urządzenia różnych typów w uniwersalnej minimalistycznej oprawie z metalu lakierowanego na czarno. Ponadto, w ofercie dostępne są również wykończenia w szkle w kolorze białym i czarnym. 

Wciąż poszerzaną paletę kolorów wszystkich dostępnych urządzeń warto sprawdzić na stronie https://kratki.com/

Ogrzewacz gazowy UMBRELLA marki Kratki
Autor: materiały prasowe Kratki Ogrzewacz gazowy UMBRELLA marki Kratki

Jak korzystać z ogrzewacza na tarasie?

Ogrzewacz należy ustawić na tarasie w pobliżu miejsca wypoczynku czy biesiadowania, jednak tak, by żaden element wyposażenia ani wystroju nie stykał się z nim. Poziom ogrzewania należy wyregulować w zależności od potrzeb. Ani nadmierny chłód, ani zbyt wysoka temperatura nie są sprzymierzeńcami zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Ogrzewacz gazowy PATIO w wersji czarnej
Autor: materiały prasowe Kratki Ogrzewacz gazowy PATIO w wersji czarnej

Korzystając z wiedzy o tym, jak długo wybrane urządzenie pracuje pełną mocą na jednej butli, dobrze jest zawczasu przygotować dodatkowe zasobniki. Dzięki temu uniknie się nieprzewidzianych przerw w korzystaniu z uroków tarasu. Poza tym można się w pełni zrelaksować. Dzięki temu, że szyby nie ulegają zadymianiu, gazowe lampy tarasowe nie wymagają szczególnej pielęgnacji ani czyszczenia. Ogrzewacz gazowy nie emituje ponadto żadnych dźwięków czy hałasów – doskonale wtapia się więc w nastrój plenerowego odpoczynku w gronie najbliższych… lub tylko we własnym towarzystwie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021