ZRÓB TO SAM: słoik na igły i nici

Słoik na igły i nici z uroczą i praktyczną poduszeczką na igły i szpilki, to atrybut każdej dobrze zorganizowanej pani domu. Śliczny słoik na igły i nici to także znakomity pomysł na prezent wykonany samodzielnie. W cyklu ZRÓB TO SAM pokażemy Wam jak samodzielnie wykonać uroczy słoik na igły i nici KROK PO KROKU!

Słoik na igły i nici KROK PO KROKU
Słoik na igły i nici KROK PO KROKU
Słoik na igły i nici KROK PO KROKU
Słoik na igły i nici KROK PO KROKU
Słoik na igły i nici KROK PO KROKU

Jeśli lubicie porządek, a wasze igły i nici nie mają jednego, stałego miejsca, ten artykuł jest dla Was! Słoik z poduszeczką to idealne miejsce na igły, szpilki, nici, wszelkiego rodzaju tasiemki, koronki i przybory do szycia. Jego przeźroczystość sprawi, że zawsze będziesz wiedzieć co dokładnie znajduje się w słoiczku, a poduszeczka w zakrętce ułatwi przygotowanie do szycia. Jednocześnie, przy zachowaniu porządku wewnątrz słoika na igły i nici, zuskujemy też niebanalną dekorację, a sam słoiczek z uroczą poduszeczką na igły może być pomysłem na prezent wykonany samodzielnie dla bliskiej nam osoby. Zobacz jak KROK PO KROKU wykonać samodzielnie słoiczek na igły i nici.

EtykietyJak zrobić słoik na igły i nici: materiały

Materiały potrzebne do wykonania słoika na igły i nici:

- słoik,
- przykrywka od pojemnika z okrągłym wycięciem,
- szczypce,
- materiał,
- nożyczki,
- kartonik,
- długopis,
- wypełniacz,
- klej szybkoschnący.

Jak zrobić słoik na igły i nici: KROK PO KROKU

Słoik na igły i niciSłoik na igły i nici: KROK 1

Z pokrywki od pojemnika z okrągłym wycięciem, za pomocą szczypców wyjmij gumę uszczelniającą. Następnie tymi samymi szczypcami usuń plastikową część, która podtrzymuje szybkę. Po usunięciu wszystkich elementów górna część słoiczka jest już gotowa do daleszej pracy.

Słoik na igły i nici: KROK 2

Na kartoniku odrysuj pokrywkę, po czym wytnij odrysowany kształt. Kartonik posłuży do przymocowania poduszeczki w pokrywce.

Słoik na igły i nici: KROK 3

Z dużego kawałka materiału, wytnij niewielki kwadrat. Ułóż go na pokrywce od spodniej części i wypełnij go watą lub wypełniaczem. Po umieszczeniu wypełniacza zawiń materiał do środka, następnie wymodeluj kształt poduszeczki naciągając materiał od środka. Uprzednio wycięty kartonik posmaruj klejem i wklej go w pokrywkę dociskając materiał. Dla pewności podklej środek kartonika. Gotowe!

Czytaj też: Etykiety na słoiki DO POBRANIA >>>

 Słoik na igły i nici KROK PO KROKU

Jak samodzielnie wykonać urodzy słoik na igły i przybory do szycia? Zainspiruj się efektem końcowym! W ZRÓB TO SAM pokazujemy jak samodzielnie wykonać uroczy słoik na igły i nici KROK PO KROKU!

Fot. Patrycja Malitka

Więcej inspiracji:

Lampion ze słoika KROK PO KROKU
camera

Lampion ze słoika KROK PO KROKU

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 5
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY