Tapetowanie ścian: jak położyć tapetę - instrukcja kładzenia tapety krok po kroku [WIDEO]

Zanim zaczniecie tapetowanie przeczytajcie nasza instrukcję, jak kłaść tapetę. Tapeta pełni w aranżacji wnętrz funkcję praktyczną i dekoracyjną. Aby spełniała obie te funkcje musi być idealnie przyklejona na ścianie. Jak to zrobić? Mamy dla Was porady eksperta krok po kroku jak położyć tapetę na ścianie!

Tapetowanie ścian krok po kroku630
Tapetowanie ścian krok po kroku
Tapetowanie ścian krok po kroku
Tapetowanie ścian krok po kroku
Tapetowanie ścian krok po kroku

Tapety są jedną z najbardziej efektownych dekoracji ścian. Tapetowanie może wydawać się trudne, ale w rzeczywistości wystarczy odpowiednia instrukcja i sami przykleimy tapetę na ścianę.  Aby tapeta dodawała wnętrzom klimatu ważne jest jej idealne położenie na ścianie, tak by nie były widoczne żadne niedoskonałości.  Zatem jak położyć tapetę? Koniecznie zapoznajcie się ze wskazówkami naszego eksperta!

Tapetowanie ścian: jak kleić tapetę

Na przygotowane ściany kładziemy klej za pomocą wałka. Miejsca, które są trudno dostępne powinniśmy pokryć za pomocą pędzla. Klej musimy dobrze rozwałkować i równomiernie pokryć nim całą ścianę. Najlepiej nałożyć klej pod dwa paski tapety, po chwili kiedy wyschnie możemy przyklejać tapetę. W zależności od rodzaju tapety klejem pokrywamy tylko ścianę lub ścianę i tapetę.

 Tapetowanie ścian

Fot. Thinkstockphotos.com

Tapetowanie: docinanie tapety

Kolejnym krokiem jest docinanie tapety na długość ściany. Warto dodać 5 cm zapasu na nierówności np. przy listwie podłogowej. Przyciętą tapetę zwijamy w drugą stronę, aby się rozprostowała i możemy zaczynać klejenie na ścianie.

Tapetę przyklejamy w miejscu odmierzonym i odrysowanym. Specjalnym pędzlem przesuwamy po tapecie wypychając bąbelki powietrza. Po przyklejeniu tapety jej nadmiar przy listwie podłogowej przycinamy za pomocą nożyka do tapet.

W filmie wideo prezentujemy jak prawidłowo położyć tapetę na ścianie:

NIE PRZEGAP

Fototapeta i czarne meble w salonie
camera

Fototapeta i czarne meble w salonie: pomysł na aranżację

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 5
Tekst: Milena Tuzimek Zdjęcia: Piotr Mastalerz, Mariusz Bykowski, Thinkstockphotos.com

POLECANE ARTYKUŁY