Saunę w domu powinniśmy zaplanować już na etapie projektowania domu lub mieszkania. Możemy jednak zdecydować się na budowę sauny w nietypowym miejscu – na poddaszu, w garderobie czy tez w piwnicy. Coraz powszechniejszym trendem jest jednak łączenie sauny fińskiej w domu z pokojem kąpielowym lub większą łazienką.

Sauna w domu: na drewno albo zasilana elektrycznie

Sauna z piecem na drewno musi mieć komin, aby dym swobodnie wychodził. Decydując się na zasilanie elektryczne sauny fińskiej, możemy zasilać ją piecem jednofazowym, do kubatury 4,5 m3. Powyżej potrzebujemy już pieca o większej mocy, zasilanego trójfazowo. Poza zasilaniem elektrycznym potrzebujemy sprawną wentylację. Płytki i terakota będą najlepszym wykończeniem dla podłogi, na której stoi sauna fińska.

CENA: Sauna fińska w domu - prosto i szybko

Możemy się zdecydować na montaż sauny kabinowej, co zajmie około dwóch godzin, albo wybrać saunę budowaną – jest to już kwestia kilku dni.

Świerk skandynawski to najpopularniejszy materiał wykończenia sauny fińskiej w domu.  Mając saunę w domu powinniśmy dbać o czystość i stan jej ścian, ale także okresowo przeglądać kamienie, aby nie było wśród nich pękniętych i ukruszonych.

Cena sauny w domu to już około 7 tysięcy złotych, wszystko zależy oczywiście od jej wielkości i wyposażenia. Zobacz wideo z poradami fachowców – sauna fińska w domu i jak zbudować saunę.