Samodzielne układanie wykładziny

Ułożenie wykładziny to bardzo łatwe zajęcie, które każdy może wykonać samodzielnie, bez użycia specjalistycznych narzędzi. Zrób to sam: układanie wykładziny.

Przyklejamy wykładzinę
Przyklejamy wykładzinę
Przyklejamy wykładzinę
Przyklejamy wykładzinę
Przyklejamy wykładzinę
Potrzebne materiały i narzędzia
  • wykładzina dywanowa,
  • taśma dwustronnie klejąca
  • ostry nóż, np. introligatorski,
  • nożyce,
  • miarka zwijana

Sposób układania wykładziny dywanowej zależy w dużej mierze od wielkości powierzchni podłogi. Jeśli metraż nie przekracza 20 m2, wykładzina może leżeć swobodnie. W innym przypadku trzeba wykładzinę przymocować do podłoża. W zrób to sam: radzimy jak dobrze samodzielnie ułożyć wykładzinę. Można to zrobić na trzy sposoby. My prezentujemy najprostszy sposób układania wykładziny – na samoprzylepną taśmę dwustronną. Nim ułożymy wykładzinę, zwróćmy uwagę na podłoże.

Układanie wykładziny: przygotowanie podłoża

Zanim zabierzesz się za układanie wykładziny, przygotuj podłogę. Podłoże powinno być: równe, gładkie, bez pęknięć, nie pylące się, suche, czyste oraz twarde i stabilne. Beton należy wcześniej zagruntować specjalnym preparatem; podłogi z PCW – jeśli są gładkie – będą idealnym podkładem.

Taśmy nie przykleja się na obwodzie pomieszczenia - pierwszy pas powinien znaleźć się w odległości kilkunastu centymetrów od ściany.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY