Jedym z najczęstszych problemów w trakcie remontu mieszkania są kłopoty z ekipą. W sytuacji konfliktowej naszym jedynym argumentem jest umowa i warunki w niej zawarte. Podczas remontu mieszkania tylko ona chroni nas na wypadek fuszerek i często jest jedyna forma mobilizacji dla zatrudnionej ekipy lub architekta. Jeżeli po kilku prośbach nadal nie  wywiązują się ze swojej pracy, musimy szybko podjąć decyzje, czy kontynuujemy współpracę. Każdy dzień zwłoki to przedłużenie remontu domu.

Remont mieszkania: gdy kończą się pieniądze

Jeśli koszty remontu mieszkania czy domu zaczynają przewyższać nasze możliwości finansowe, najlepiej usiąść z ekipą remontującą i szczerze porozmawiać, na czym można oszczędzać i razem ustalić prace priorytetowe. Każdy, kto remontował mieszkanie, wie, ze w takiej sytuacji dobrze wybrana i uczciwa ekipa, jej doświadczenie i rady są na wagę złota.

Remont mieszkania: za dużo materiałów

Remont mieszkania wiąże się z zakupami. Zanim klikniemy „kupuje” w internecie lub zapłacimy w sklepie stacjonarnym, dokładnie wypytajmy sprzedawców o reklamacje, gwarancje, ale także możliwość oddania tego, co zostanie niewykorzystane. Zdarza się tak często, bo ekipy remontowe zwykle proszą o kupienie np. 20% więcej glazury. Gdy zostaniemy z taką „nadwyżką”, najlepiej oddać ja do sklepu. Niektóre markety budowlane przyjmują nawet pojedyncze płytki. Ale pod warunkiem, ze mamy paragon lub fakturę potwierdzającą dokonanie zakupów.