Jak układać korek ścienny– zrób to sam

 korek na ścianę

Fot. materiały prasowe

W zrób to sam opisujemy jak ułożyć korek ścienny. Lubisz ciepłe i przytulne wnętrza? korek ścienny gwarantuje ci taki efekt. Przyklejenie korka na ścianie nie jest trudne, można je wykonać samodzielnie w domu.

W zrób to sam podpowiadamy jak ułożyć korek ścienny. Okładziny z korka są proste w montażu, korek wystraczy starannie przykleić, by mieć ładną dekorację ścian. Któż z nas nie ceni sobie możliwości samodzielnego wykonywania łatwego i szybkiego montażu rozmaitych domowych sprzętów, bez konieczności wzywania fachowców? Zapewne podobnie sprawa wygląda z układaniem płytek, klejeniem tapet itp. Jeśli kupimy już wybrany wzór korkowej okładziny ściennej chcielibyśmy zobaczyć ją w naszym salonie czy sypialni, tak szybko jak to jest możliwe.

Jak układać korek ścienny?

W zrób to sam wyjaśniamy jak przykleić korek ścienny. Okazuje się, że montaż płytek korkowych nie jest zarezerwowany tylko dla specjalistów, zwłaszcza że instrukcja montażu najczęściej znajduje się na opakowaniu.

NIE PRZEGAP

  • Przygotowanie powierzchni pod korek ścienny

Trzeba dobrze przygotować powierzchnię ściany - wyrównać szpachlówką ubytki, usunąć to, co jeszcze na nich pozostało np. z poprzedniego malowania i porządnie osuszyć. Pamiętajmy, że w czasie gdy my będziemy przygotowywać nasze ściany na przyjęcie korka, zarówno okładzina korkowa, jak i klej powinny znajdować się przez 24 godziny w pomieszczeniu o temperaturze około 18 st. C.

  • Nakładanie kleju na scianę i płytki korkowe

Aby efektywnie, trwale przykleić korek ścienny, należy używając pędzla lub wałka welurowego, pokryć cienką warstwą kleju powierzchnię ściany oraz wewnętrzną stronę płytki korkowej. Najlepszym klejem będzie ekologiczny klej wodny (dyspersyjny), pozbawiony rozpuszczalnika.

  • Przyklejanie korka ściennego

Klej nałożony na ścianę powinien wyschnąć, dlatego trzeba poczekać minimum 30 minut przed ułożeniem na niej płytek z korka, które posmarowane wcześniej klejem także powinny schnąć przez około 60-90 minut. Płytkę z korka należy docisnąć do ściany za pomocą gumowego młotka. Proces nakładania korka ściennego nie jest skomplikowany, wystarczy zastosować kilka prostych wskazówek, zachować uważność i uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Nagrodą za nasz wysiłek będzie pięknie wyglądająca korkowa ściana, która obdarzy pomieszczenie przyjemnym naturalnym ciepłem i przytulną atmosferą!

Polecamy nasze galerie z pomysłami na dekoracje ścian:

Ocena: 0
Tekst: Materiał prasowy firmy DOM KORKOWY Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY