Kontakty, włączniki i gniazdka jako praktyczne dekoracje: pomyśl o tym przed remontem!

 Instalacja elektryczna w domu

Gniazda i włączniki światła perfekcyjnie wkomponowane w wystrój kuchni

Fot. Mariusz Bykowski

Kontakty, włączniki światła, gniazda antenowe – wszystkie te detale mogą służyć jako praktyczne dekoracje wnętrza. Warto o tym pomyśleć już wtedy, gdy przygotowujemy się do remontu mieszkania. Cały ten osprzęt możemy spójnie dopasować do wnętrza, a nawet zmieniać jego wygląd, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota.

Sekret udanego wystroju od zawsze tkwi w dodatkach. To one, niezależnie od stylu pomieszczenia, dopełniają charakter aranżacji. Dziś dodatki należy planować już podczas remontu mieszkania, bo chodzi nie tylko o obrazy, serwety, drobiazgi na meblach czy dekoracyjne oprawy okna. Bierzemy pod uwagę również oświetlenie pokoju, panele podłogowe oraz dywany. Niesłusznie jednak zapominamy o osprzęcie elektrycznym: kontaktach, włącznikach światła, gniazdach antenowych. Takie detale widoczne są przez cały czas, dlatego także one powinny odgrywać rolę dekoracyjną i spójnie wpisywać się w wystrój. Nowa seria osprzętu DOMO to ramka zewnętrzna, środek, a także ozdobna ramka wewnętrzna, której kolor możemy zmieniać z taką samą łatwością jak dodatki w pomieszczeniu.

Elegancki nowoczesny design i wygoda na co dzień

Seria DOMO, przeznaczona przede wszystkim do użytku mieszkaniowego i wszędzie tam, gdzie potrzebny jest wyjątkowy design, charakteryzuje się subtelną linią stylistyczną, która dodaje dyskretnego uroku każdemu wnętrzu. Dzięki dodatkowym elementom wzorniczym produkty serii DOMO pozwalają na wiele możliwości aranżacyjnych. Łączniki i kontakty dostępne są w sześciu modnych, uniwersalnych barwach: białej, kremowej, perłowej, grafitowej, srebrnej i szampańskiej, które można ze sobą zestawiać oraz miksować wedle uznania..

Dodatkowo w ofercie znajdują się wewnętrzne ramki ozdobne w 12 kolorach: białym, kremowym, srebrnym, grafitowym, szampańskim, perłowym, jasnym niebieskim, różowym, złotym, szarym, żółtym, ciemnym zielonym oraz w barwie chromu. Ramki te łatwo i szybko można wymienić, jeśli mamy potrzebę przearanżowania wnętrza.

 Gniazdka i włączniki

Minimalistyczna elegancja i stonowane kolory

Fot. Kanlux

Nowoczesna seria DOMO: poznaj jej zalety

Seria DOMO to system wieloramkowy, który w pionie oferuje montaż produktów do 4-krotnej ramki (tj. 4 miejsca np. na kontakty), a w poziomie do 5-krotnej. Produkty z serii DOMO (przyciski i ramki) wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, czyli poliwęglanu – odpornego na temperaturę aż 850 st. Celsjusza. Inną zaletą jest łatwy montaż dzięki wielu udogodnieniom:

  • chowane łapki rozporowe i mechanizm sprężynowy, a także wzmocnione śruby do łapek;
  • dużo miejsca na podłączenie przewodów w puszcze;
  • ochrona przed bezpośrednim dotykiem elementów przewodzących prąd;
  • 4 otwory montażowe;
  • znaczniki do pozycjonowania przy montażu ramki wielokrotnej.

NIE PRZEGAP

 Gniazdka i włączniki

Zabawa kolorami? Czemu nie!

Fot. Kanlux

Wszystkie części przewodzące prąd wykonane zostały ze stopu fosforobrązu CuSn94 (94% zawartość miedzi), który ma aż o 35% wyższą sprawność przewodzenia elektrycznego w stosunku do standardowego stopu miedzi z cynkiem. Stop jest na tyle twardy, że wtyczki doskonale trzymają się przy mechanizmach gniazd zasilających. Ponadto wytwarza bardzo mało ciepła. Dzięki temu styki nie przegrzewają się, a więc seria DOMO to produkty bezpieczne na co dzień. Srebrzenia styków wykonano ze stopu AgNi90/10 zgodnie z normą IEC.

Wszystkie te zalety czynią z serii DOMO nowoczesne i trwałe rozwiązanie dekoracyjne i technologiczne dla każdego domu.

Wizualizacje online: wybierz produkty do swojego domu

Na stronie http://mowion.pl/ dowiesz się więcej o marce MOWION. Oprócz prezentacji produktów znajdziesz tam konfigurator i wizualizer, które podpowiedzą Ci, jak dobrać osprzęt elektroinstalacyjny do konkretnego wnętrza. Dzięki temu dopasujesz go nie tylko do koloru ścian i dodatków dekoracyjnych, lecz przede wszystkim stylu, który króluje w Twoim domu.

Ocena: 0
Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY