Deska do prasowania to element wyposażenia każdego domu. Jeśli twoja deska do prasowania jest już zniszczona, lecz ty pomimo wszystko nie potrafisz się z nią rozstać. Koniecznie zajrzyj do naszego cyklu zrób to sam, w którym pokażemy ci jak w prosty sposób odnowić deskę do prasowania KROK PO KROKU.

Jak uszyć pokrowiec na deskę do prasowania: materiały

Do uszycia nowego pokrowca na starą deskę do prasowania potrzebować będziemy następujących materiałów:

- stara deska do prasowania,
- gąbka tapicerska o gr. 0,5 cm,
- materiał z wybranym wzorem,
- nożyczki,
- marker / ołówek,
- sznurek,
- maszyna do szycia.

Jak uszyć pokrowiec na deskę do prasowania: KROK PO KROKU

Jak uszyć nowy pokrowiec na deskę do prasowania? Wystarczy podążać za naszymi wskazówkami KROK PO KROKU:

KROK 1

Usuń stary, zniszczony materiał i gąbkę z całości deski. Postaraj się nie zniszczyć jednak zarówno gąbki jak i materiału, ponieważ posłużą one za wzór do wykroju.

KROK 2

Rozłóż gąbkę na płaskiej powierzchni, za pomocą markera odrysuj kształt starej gąbki, a  następnie wytnij odrysowaną część. Tą samą czynność wykonaj na materiale, pamiętając, żeby pozostawić margines na zakładkę ok. 2 cm.

KROK 3

Kolejnym krokiem jest podszycie marginesu materiału na deskę, tak by zmieścił się w nim sznurek. Spinacz biurowy posłuży do nawleczenia sznurka w środek materiału.

KROK 4

Ostatnią czynnością jest równomierne ułożenie materiału wraz z gąbką na desce i zaciśnięcie sznura wokoło deski. Deska do prasowania otrzymała nowy, estetyczny wygląd. Gotowe!