Jak odnowić wiklinowe meble: malowanie mebli ogrodowych w stylu Hampton [WIDEO]

 Malowanie mebli wiklinowych

Fot. Redakcja

Elegancka wiklina tarasowa w stylu Hampton? Malowana wiklina zyskuje znamiona mebla ekskluzywnego o nadmorskim charakterze. Razem z Pomaluj Mebel nadajemy zwykłym, wiklinowym meblom zupełnie nowe oblicze! Pomalowana farbą kredową wiklina odmieni każdą werandę, ogród czy taras! Jedno popołudnie i gotowe! Zobaczcie jakie to proste.

Wiklinowe meble to szalenie uniwersalny element wyposażenia. Zmienne jak kameleony, w zależności od kolorystyki, fasonu i miejsca ekspozycji, nadają się doskonale zarówno jako wyposażenie werandy, tarasu czy jako meble ogrodowe. Często nie wiemy jak małym nakładem kosztów możemy odmienić charakter wiklinowego fotela czy stołu. I tak jak naturalny kolor wikliny doskonale wpisuje się w klimat stylu prowansalskiego, tak malowana na biało wiklina jest doskonałym uzupełnieniem nadmorskiego stylu Hampton czy aranżacji inspirowanych stylem skandynawskim. Kolor na wiklinie pozwoli także zabezpieczyć mebel nie pierwszej nowości przed dalszymi uszkodzeniami mechanicznymi. Doda mu świeżości i bardziej eleganckiego, charyzmatycznego animuszu. Razem z Pomaluj Mebel podjęliśmy się takiej włąśnie metamorfozy wiklinowych mebli ogrodowych! Koniecznie spróbujcie. Wystarczy jedno popołudnie i dosłownie kilka prostych materiałów.

Odnawianie wiklinowych mebli ogrodowych KROK PO KROKU

Aby odświeżyć wiklinowe meble wystarczy puszka farby kredowej i jedno słoneczne popołudnie. My przygotowwaliśmy następujące akcesoria:

  • farbę kredową w kolorze białym,
  • pędzle malarskie,
  • korytko na farbę,
  • rękawiczki ochronne,
  • folię malarską.

Sprawdź też: Odnawianie pergoli ogrodowej KROK PO KROKU >>>

Wiklinę przed malowaniem najlepiej umyć za pomocą wilgotnej szmatki. Zmywamy dokłądnie kurz czy tłuste zabrudzenia. Pozostawiamy na kilkanaście - kilkadziesiąt minut mebel na powietrzu by dokładnie wysechł. Następnie mieszamy farbę w puszce i przelewamy niewielką jej ilość do korytka malarskiego. Okrągłym pędzlem średniej wielkości nanosimy farbę na wiklinowy mebel, delikatnie dociskając pędzel do wszystkich szczelin i splotów. Pozostawiamy pierwszą warstwę farby do wyschnięcia (na około 1-2 godziny) i powtarzamy czynność, nakłądając drugą warstwę farby kredowej. Efekty tej błyskawicznej metamorfozy starych mebli ogrodowych możecie zobaczyć na naszym WIDEO Z METAMORFOZY.

Sprawdź też: Modny detal: kosz z trawy morskiej w aranżacji wnętrz ZASTOSOWANIE>>>

NIE PRZEGAP

Jak zrobić designerskie lustro MIEDŹ I LINA
camera

Jak zrobić lustro w stylu Hampton [CECHY STYLU]

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Zdjęcia: Redakcja

POLECANE ARTYKUŁY