Domowa instalacja elektryczna: gniazda i łączniki w stylu nowoczesnym

 Nowoczesna instalacja elektryczna

Łazienka w stylu nowoczesnym z dobrze dopasowanym osprzętem elektrycznym

Fot. Marta Znój

Oświetlenie i instalacje elektryczne towarzyszą nam właściwie przez cały dzień – i dlatego możemy nawet nie zauważać tego, jak są ważne. W każdej instalacji potrzeba zaś wysokiej jakości osprzętu: kontaktów, łączników, specjalistycznych gniazd. Jak wybrać takie, które będą zarówno praktyczne, jak i dobrze wkomponowane w wystrój? Gotową odpowiedź daje marka MOWION.

MOWION jest nowoczesną marką, która powstała po to, by uwzględniać różne potrzeby zastosowania osprzętu elektroinstalacyjnego. Produkty marki powstają z najwyższej jakości materiałów. Do typowego użytku codziennego przeznaczone są dwie serie osprzętu: LOGI i DOMO.

Dobry design i funkcjonalność: seria LOGI

LOGI to ekonomiczna seria produktów przeznaczona do każdego typu budownictwa: od mieszkaniowego po publiczne i komercyjne. Prosty, nowoczesny design idzie w parze z solidnością i funkcjonalnością. Łączniki, gniazda wtyczkowe, teleinformatyczne oraz specjalistyczne dostępne są w czterech uniwersalnych kolorach: białym, grafitowym, kremowym i srebrnym.

>> Oglądaj też: Instalacja elektryczna do zadań specjalnych >>

Seria LOGI to system wieloramkowy: w pionie maksymalnie 4 ramki (czyli miejsca na gniazda), a w poziomie aż do 5. Łączniki oraz gniazda zasilające mają tradycyjne zaciski śrubowe, które stanowią gwarancję trwałego podłączenia przewodów. Warto zwrócić uwagę na chowane łapki rozporowe oparte na mechanizmie sprężynowym, które usprawniają montaż. Obudowa zaś wykonywana jest z solidnego tworzywa sztucznego ABS.

Oferowane produkty LOGI stanowią pełen kompromis między wysokiej jakości rozwiązaniami technicznymi oraz materiałowymi a atrakcyjną ceną.

 Gniazda wtyczkowe

Seria LOGI to 4 uniwersalne kolory osprzętu

Fot. Kanlux

Zabawa kolorami: seria DOMO

Seria DOMO stanowi doskonały wybór dla miłośników eleganckiego, nowoczesnego wzornictwa. Łączniki i gniazda oferowane są w 6 stonowanych kolorach: białym, kremowym, perłowym, grafitowym, srebrnym i szampańskim. Dodatkowo można wybierać spośród 12 barw ramek wewnętrznych, a przez to tworzyć autorskie zestawienia kolorystyczne. Dzięki temu elementy instalacji elektrycznej zyskują wysoki walor dekoracyjny.

Podobnie jak produkty z serii LOGI, DOMO dostępne są w systemach do 4-krotnej (pion) i 5-krotnej (poziom) ramki. Łączniki z zaciskami typu „szybkozłączka” gwarantują sprawny i łatwy montaż instalacji (do 10AX), a gniazda zasilające z zaciskami śrubowymi zapewniają poprawne podłączenie przewodów (do 16A).

Oferowane produkty z serii DOMO wykonane są z wysokiej jakości poliwęglanu (przyciski i ramki) oraz stopu miedzi fosforobrązu, który zapewnia świetne przewodzenie prądu. Dostępne są różnorodne produkty do domowych instalacji: łączniki (bez podświetlenia, z podświetleniem, ściemniacze), gniazda wtyczkowe (bez uziemienia, z uziemieniem francuskim lub Schuko), gniazda specjalistyczne oraz teleinformatyczne.

NIE PRZEGAP

 Gniazda wtyczkowe

Zabawa kolorami - seria DOMO

Fot. Kanlux

Wizualizacje online: wybierz produkty do swojego domu

Na stronie http://mowion.pl/ dowiesz się więcej o marce MOWION. Oprócz prezentacji produktów znajdziesz tam konfigurator i wizualizer, które podpowiedzą Ci, jak dobrać osprzęt elektroinstalacyjny do konkretnego wnętrza. Dzięki temu dopasujesz go nie tylko do koloru ścian i dodatków dekoracyjnych, lecz przede wszystkim stylu, który króluje w Twoim domu.

Gniazdka i łączniki w łazience – pamiętaj o bezpieczeństwie

Zachowaj przynajmniej 60 cm odległości pomiędzy wanną czy umywalką (każdym źródłem wody) a wyłącznikiem, gniazdkiem, oprawą oświetleniową. Gniazdka zamontuj na wysokości 110–140 cm od podłogi. Wyłączniki, kontakty i lampy łazienkowe powinny mieć oprawy odporne na działanie wody. Gniazdka wtyczkowe muszą mieć uziemienie z bolcem oraz tzw. klapkę bryzgoszczelną. Jeżeli w domu są małe dzieci, zamontuj gniazdka z tzw. wyłącznikiem różnicowo-prądowym i zabezpieczeniem nadprądowym. Możesz tez dokupić specjalne zaślepki gniazdek (zamykane na kluczyk).

Ocena: 0
Zdjęcia: Marta Znój

POLECANE ARTYKUŁY