Zrób to sam: regał ze skrzynek

Kolejny pomysł w Zrób to sam na recykling - kolorowy regał z drewnianych skrzynek. Taki regał sprawdzi się w tymczasowym mieszkaniu. Zabacz jak samodzielnie zrobić regał z drewnianych skrzynek: instrukcja krok po kroku.

Regał ze skrzynek
Regał ze skrzynek
Regał ze skrzynek
Regał ze skrzynek
Regał ze skrzynek
Potrzebne materiały:
  • stare: skrzynki, walizka, tralka lub noga od stołu;
  • kawałek tapety i kremowego kartonu;
  • sprej pomarańczowy;
  • farba akrylowa biała; pigmenty; taker;
  • kuweta, pędzel, wałek;
  • papier ścierny 80 i 120;
  • kołki rozporowe;
  • wkręty do zespolenia skrzynek

Regał ze skrzynek: mobilnie, pomysłowo, ekologicznie, czyli zgodnie ze światowymi trendami we wzornictwie. Modny regał z recyklingu w niczym nieustępujący wizjom projektantów, dlatego namawiamy - zrób to sam. Taki regał zrobisz w 2-3 godziny i niewiele na niego wydasz. Dodatkowe zalety twojego nowego mebla: co jakiś czas możesz go przemalowywać, zmieniając charakter jego i całego wnętrza.

Zrób to sam: robimy regał z drewianych skrzynek

Drewniane skrzynki chętnie poddawane są recyklingowi i wykorzystywane w aranżacji wnętrz. Tak samo jak drewniane palety, z których robimy stoliki kawowe i siedziska. Ze skrzynek można zrobić pomysłowe meble, półki na ścianę, czy skrzynie na zabawki, a nawet donice na rośliny na balkonie. Wystarczy tylko dokładnie wyszlifować drewniane skrzynki, zabezpieczyć i pomalować na wybrany kolor. Takie regały ze skrzynek sprawdzą się zarówno w pokoju dziennym, altanie, domku letniskowym, czy pokoju dziecięcym. W galerii zdjęć zamieszczamy instrukcję zrób to sam - krok po kroku jak zrobić wiodoczny na poniższym zdjęciu regał ze skrzynek.

Sprawdź też: pomysł na regał ze skrzynek do pokoju dziennego >>>

 

 regał ze skrzynek potrzebne materiały

Fot. Konrad Kalbarczyk

Tego rodzaju mebel sprawdzi się nie tylko w tymczasowym lokum, gdzie nie warto inwestować w solidną zabudowę. To znakomite rozwiązanie choćby na trudną do zagospodarowania ścianę pod skosem (skrzynie można dowolnie przestawiać, dopasowując do wolnej przestrzeni).

Ocena: 0
Tekst: Dorota Jaworska Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY