Zrób to sam: parawan pokojowy. Jak zrobić parawan - instrukcja krok po kroku

W zrób to sam pokazujemy jak zrobić parawan. Parawany pokojowe oferuje wiele producentów mebli. Jednak jeśli żaden z gotowych parawanów nie wpadł ci w oko, zrób parawan pokojowy, ozdobny własnoręcznie.

Robimy parawan
Robimy parawan
Robimy parawan
Robimy parawan
Robimy parawan
Parawan pokojowy: potrzebne materiały
  • płyta MDF lub wiórowa (3 części; 0,7x1,80 m)
  • aluminiowy profil wykończeniowy w kształcie U (ok. 15,6 m)
  • tkanina (szer. min. 1,5 m, ok. 12 m)
  • wiertarko-wkrętarka
  • nożyczki
  • zszywacz i zszywki
  • wkręty, zawiasy (6 szt.)

W naszym cyklu zrób to sam pokazujemy jak zrobić parawan. Parawan pokojowy jest nie tylko funkcjonalny, ale i bardzo dekoracyjny. Zobacz w naszej galerii zdjęć zrób to sam - jak zrobić parawan pokojowy szybko i pomysłowo. Z nami błyskawicznie stworzysz oryginalny i na wymiar parawan. Taka mobilna ścianka przyda się do wydzielenia zacisznego kącika w mieszkaniu.

Parawan pokojowy jak zrobić

Parawan pokojowy, który zrobimy samodzielnie, można obić dowolnym, w miarę sztywnym materiałem, okleić tapetą albo pomalować farbami akrylowymi (szablony pomogą wyczarować ciekawe wzory). Dzięki tej mobilnej ściance możemy dowolnie zmieniać wygląd pokoju, a przy okazji ukryć to, czego nie chcemy pokazać gościom. Parawan pokojowy to ciekawy pomysł na wystrój i meblowanie wnętrza. Parawan znowu wrócił do łask i święci triumfy. Parawany pokojowe nowocześnie ozdobione i dobrze wyeksponowane nagle stał się bardzo użyteczne. Można nim dowolnie dzielić przestrzeń, dyskretnie zasłaniać mniej efektowne fragmenty pomieszczenia albo wydzielać kąciki, np. do pracy czy wypoczynku. Parawan to również doskonała dekoracja, którą zaczęliśmy na nowo doceniać. W zrób to sam pokazujemy jak zrobić parawan, który będzie oryginalny, bo sposób wykończenia i jego wymiary możemy dobrać idealnie do swoich potrzeb. My nasz parawan obiliśmy tkaniną w paski.

 parawan pokojowy

Pokazujemy jak zrobić widoczny na zdjęciu parawan pokojowy: wybór materiału i koloru parawany może być dowolny.

Ocena: 0
Tekst: Kinga Zalewska-Stochmal Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY