Urządzamy salon. Zrób to sam: tanie meble do salonu

Tanie meble można zrobić samodzielnie. Pokazujemy jak zrobić siedzisko, stołek z drewnianego pieńka. Takie meble pasują do nowoczesnego salonu. Są zabawne, efektowne i wprowadzają do wnętrz klimat eko. Można je postawić obok stolika kawowego. Salon z tak urządzonym kącikiem wypoczynkowym będzie miły miejsce spotkań z przyjaciółmi. Zrób to sam!

Tanie meble. Stołek
Tanie meble. Stołek
Tanie meble. Stołek
Tanie meble. Stołek
Tanie meble. Stołek
Potrzebne materiały:
  • pieniek
  • podkładowa farba do drewna
  • lakier do drewna półmatowy
  • cyrkiel
  • pędzel

Tanie meble często wykonane są z prostych materiałów. Stołek z pieńka? Czemu nie! Niektóre meble można wykonać lub odnowić samodzielnie. Do zrobienia stołka wystarczy przyjazny filc, sznurek lub farba - za ich pomocą pieniek awansuje na mebel. Ale to tylko zachęta do stworzenia innych wariantów mebli. Obok inwencji ważna jest dyscyplina estetyczna: trzymaj się wybranej linii kolorystycznej (harmonizującej z wnętrzem) i pamiętaj, że atuty drewna to jego usłojenie i kora, niech więc meble twojego projektu ich nie ukrywają, lecz eksponują. Stołek z pieńka: zrób to sam.

Nasza rada: podstawy pieńków przetrzyj papierem ściernym, oczyść i podklej (klej termiczny w pistolecie, ok. 34 zł) filcem, by nie rysowały podłogi.

Ocena: 0
Tekst: Dorota Jaworska Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY