Odnawiamy stare meble. Pomysł na szafy

Jeśli stare, wysłużone meble nie pasują do Twojego mieszkania, a z przyczyn finansowych lub sentymentalnych ciężko ci się z nimi rozstać i nie chcesz kupować nowych mebli, spróbuj po prostu nadać sprzętom nowy styl. Prezentujemy pomysły na odnowienie strarej szafy.

Szafa
Szafa
Szafa

Za sprawą drobnych przeróbek zniszczone meble z lat 50. zyskają całkiem nową jakość. Renowacja szafy nie wymaga dużych umiejętności, a jej koszt jest naprawdę niewielki. Zobacz jak można odnowić stare meble.

Szafa z fototapetą

Biała szafa oklejona powiększonym i rytmicznie powtarzającym się zdjęciem będzie ciekawym akcentem nowoczesnego wnętrza. Powierzchnię mebla, po oczyszczeniu papierem ściernym, malujemy na biało farbą do malowania drewna, a następnie na każdych drzwiach naklejamy wcześniej przygotowane zdjęcia. Na zakończenie całość lakierujemy bezbarwnym lakierem.

 Szafa

Odnowiona szafa w stylu śródziemnomorskim.

Fot. Krzysztof Zasuwik

Szafa w stylu śródziemnomorskim

Tak odmieniony mebel świetnie odnajdzie się w pokoju utrzymanym w biało-niebieskiej kolorystyce, np. w sypialni w stylu romantycznym. Do odnowienia szafy potrzebne będą cieniutkie listewki, sklejka, klej do drewna, gwoździe oraz farba do drewna. Wycinamy dekoracyjne elementy i mocujemy je klejem. Szafę malujemy metodą przecierania - najpierw nanosimy farbę niebieską, potem (suchym pędzlem) białą.

Ocena: 0
Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik

POLECANE ARTYKUŁY